×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

مراسم تکریم ومعارفه شهردار کهریزک

به گزارش پایگاه خبری تحلیل باقرشهر نیوز؛ مراسم تکریم ومعارفه شهردار کهریزک با حضور فرماندار شهرستان ری، بخشدار کهریزک، رئیس و اعضای شورای اسلامی کهریزک و باقرشهر برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور، در جلسه تکریم و معارفه شهردار کهریزک طی سخنانی اظهار داشت: بخش و شهر کهریزک از مظلوم ترین بخش های استان تهران است و همه می دانند که این شهر یکی از نقاط تاریخی کشور است و زمانی که این شهر وجود داشته بسیاری از شهرها وجود نداشتند و بعدا ایجاد شدند و امروز آن شهرها به یک پایگاه مهم جمعیتی و استراتژیک تبدیل شده اما کهریزک در همین وضعیت مانده و نیاز به تلاش بیشتری دارد.

جمالی پور افزود: بخش عمده مظلومیت شهر کهریزک به دلیل وجود مشکلاتی است که این شهر را احاطه کرده است و همه معضلات تهران به این منطقه هدایت شده است مثل مرکز بازیافت و مرکز بهشت زهرا که سبب محدودیت توسعه این شهر شده است ولی به هرحال کهریزک جایگاه تاریخی خود را خواهد داشت هرچند از بعد توسعه دارای مشکل باشد.

وی بابیان اینکه کهریزک کنونی در مقایسه با سال های گذشته قابل قیاس نیست گفت: همه این تغییرات به دلیل زحماتی است که مدیران شهری این شهر و مجموعه نخبگان این شهر متحمل شده اند سرعت توسعه با استقرار شورای پنجم و اغاز شهردار جدید شتاب بیشتری خواهد گرفت و با مطالعه نقاط ضعف پیش روی باید مسیر توسعه را هموار کنیم.

فرماندار ری اظهار داشت: فرصت خدمتگزاری محدود است و به سرعت می گذرد و لذا باید از این فرصت به خوبی بهره برد و در راستای همدلی و همزبانی و بسیج امکانات برای مردم به کار ببریم تا نام نیکی از خود بر جای بگذاریم اما اگر به خوبی بهره نبریم باید بدانیم این عملکرد لکه ای در دوران مدیریت مان خواهد بود.

علیرضا عباسی نیز، در ادامه به سخنرانی پرداخت و ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج به بسیجیان و همه آزادگان طی سخنانی اظهار داشت: کهریزک به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین تقسیمات کشوری محسوب می شده است و از بخش کهریزک شهرستان های دیگر جدا شده اند و متاسفانه هنوز کهریزک با جایگاه اصلی خودش فاصله زیادی دارد.

عباسی افزود: طی این جلسه که گرد هم آمده ایم و مقرر شده که مدیریت شهری طی ۴ سال آینده در اختیار شهردار جدید قرار بگیرد باید بگوییم که کهریزک که در سال ۸۰ به عنوان شهر معرفی شده است و در تقسیمات جغرافیایی ری این شهر آبادی بیش نبوده است و طی این ۱۶ سال قدم های خوبی برداشته شده است و اگر به گذشته برگردیم این شهر حتی یک زمین ورزشی نداشته است و خوشبختانه اکنون ما دارای ۴ ورزشگاه مجهز می باشیم.

وی با بیان اینکه در این ۱۶ سال چندین دبیرستان و آموزشگاه تاسیس شده است و فرهنگسراهای خوبی احداث شده است و این پیشرفت ها به غیر از همکاری و همیاری شهرداری ها ی گذشته به دست نمی آمده است و باید الان بگوییم که این شهر دارای پتانسیل خوبی است که مهاجرین زیادی به سمت این شهر سوق پیدا می کنند و جمعیت روبه پیشرفت است و مردم به خوبی این چرخه توسعه را مشاهده می کنند و شهرک های جدیدی که در ۴ سال گذشته به وجود آمده و ۹۰ درصد این شهرک ها دارای شکل خوبی هستند و رشد بیشتر شهرها مرهون همکاری های بیشتر می باشد.

رییس شورای شهر کهریزک در ادامه اظهار داشت: در گذشته شهر کهریزک دارای ایستگاه آتش نشانی نبود و اگر در این شهر حادثه ای رخ می داد باید از شهرری نیروی آتش نشانی اعزام می شد اما هم اکنون این شهر دارای دو ایستگاه مجهز می باشد که به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی هستند.

عباسی در پایان اظهار داشت: باید این خبر خوش را نیز اعلام کنیم که کلنگ بیمارستان الهام نیز زده شده است و به زودی خدمات با شهروندان ارائه خواهد شد و همچنین باید بگوییم که شهروندان شورا و شهرداری مثلث تاثیرگذار در ایجاد و توسعه شهر هستند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.