×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

مراسم رژه حماسی بمناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان ری/عکس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ مراسم رژه حماسی بمناسبت هفته دفاع مقدس در باقرشهر به همت سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) با حضور سردار نصیری فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) دکتر جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و مسولین شهرستان ری و یگان‌های نظامی و انتظامی برگزار شد.

در این مراسم فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) به سخنرانی پرداخت و گفت: ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان عزیز و تشکر از فرماندهی ناحیه حضرت روح الله(ره) و تمام مسئولین و مردم شهید پرور شهرستان ری، چرا جنگ هشت ساله ما لفظ دفاع مقدس گرفته؛ جنگ در خاطره ملت‌ها تلخ‌ترین واژه است، هر کشوری را نگاه کنیم و درتاریخ خود جنگ اتفاق افتاده باشد به طبع پایان و اتمام جنگ را زیباترین روز خاطرات یک ملیت یاد میکنند و جشن میگیرند، اما در کشور ما ابتدای آغاز جنگ تحمیلی به عنوان یک حماسه و یک روز پر افتخار از آن یاد میشود و جشن میگیریم و گرامی میداریم و یک واژه بسیار زیبا به آن اتلاق میکنیم، دفاع مقدس در شرایطی جنگ تحمیل شد که این کشور از انقلاب خود پیروز بیرون آمده بود در شرایطی یک ملت برای ورود به جنگ آمادگی دارد که در اوج قدرت قرار گرقته باشد، یعنی از نظر نظامی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در اوج خود قرار داشته باشد.

وی در ادامه گفت: کشور ما بعد از پیرزی انقلاب و سرنگون کردن نظام سلطه سلطنتی به دنبال اجرای زیر ساخت‌ها بود، به طبع آمادگی ورود به عرصه جنگ دراز مدت این چنینی آن هم نه با یک کشور تنها عراق، این یک ظلم است که بگوییم ما هشت سال جنگیدیم صرفا با یک رژیم دست نشانده به نام صدام، ما در طول هشت سال یک جنگ جهانی داشتیم شما ببینید در مقابل ما در دفاع مقدس امریکا، شوروی، فرانسه، آلمان کشورهایی که امروز خودشان را قدرت میدانند همه تمام قد پشت صدام ایستاده بودند و حمایت میکردند هم از نظر نظامی هم از نظر مادی و هم از نظر نیروی انسانی تامین میشد.

فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) افزود: بعد از پیروزی انقلاب ما تشکیل یک نظامی اسلامی را دنبال میکردیم ارتش ما بعد از جنگ دچار چالش‌هایی شده بود، سپاه درگیر جریانات ضد انقلاب در کشور شده بود، بسیج در جریان تسخیر لانه جاسوسی که با فرمان امام نیز شکل گرفته بود هنوز بسترهای لازم را برای ورود به یک عرصه نظامی نداشت در این شرایط جنگ هم به کشور تحمیل شد.

سردار نصیری گفت: از نگاه و معادلات ریاضی برنده این جنگ عراق و صدام بود که آنها همین اشتباه محاسباتی را انجام دادند، اما آچه که به آن توجه نکرده بودند و در مولفه‌های خود اصلا به آن نگاه نکرده بودند این بود که این مردم توسط امام خود متحول شده بودند، ما انقلاب اسلامی را مبناع و مولد حرکت خود را اسلام میدانیم اسلامی که حرکت خود را در قرآن و عطرت و مهم اینکه برای موفقیت در حرکت خود مکتب عاشورا به عنوان یک منشا و راه در نظر قرار داده. جابه جایی یک نظام مستکبر تا بن دندان حمایت شده قطعا کار ساده ای نبود اما اتفاق افتاد آن هم به رهبری امام و تحولی که در مردم این کشور انجام شده بود باعث شده تا این مردم انقلابی و دل داده به اسلام ناب به پیروزی برسند.

ایشان  با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت: عرصه جنگ و انقلاب عرصه ای بود که زشتی ها را کنار زد و واقعییت ها را نشان داد، این به برکت امام و انقلاب امام بود، هشت سال دفاع مقدس اوج دلدادگی ملت به خود امام به تفکر امام و مکتب امام بود. تقارن ماه محرم و دفاع مقدس اوج زیبایی‌هاست چون دفاع مقدس یک حماسه و یک افتخار ملی است که بر  گرفته از نهضت عاشورایی است. زیرا رزمندگان ما در وصایای خود نوشته بودند، ما میرویم که اسلام تنها نماند، ما میرویم که امام مان تنها نماند، رزمندگانی که در کربلا بودند شعارشان به امامشان این بود که اگر ما بارها در این صحنه حاضر و کشته شویم از خدا میخواهیم تا دوباره در این عرصه قرار بکیریم و دوباره شهید شویم.

وی در ادامه گفت: وقتی واژه اسلام و انقلاب امام در مقابل قرار میگیرد و ما به سمت آن میرویم زیباست و بخاطر همین میگوییم دفاع مقدس و دفاع از اسلام و آرمانهایمان زیباست و اگر امروز ما مقتدارنه ایستاده ایم به واسطه همین هشت سال دفاع مقدس است. رزمندگان ما با هشت سال دفاع مقدس در مقابل استکبار و کفر این را به جهانیان نشان دادند که میتوان استادگی کرد و به پیروزی رسید. بعد از هشت سال جنگ دشمان فهمیدند که تفکر امام چیز ساده ای نیست و باید برای آسیب به این ملت باید تفکر امام را از بین ببرند، برای همین تمام ظرفیت های خودشان را به کارگیری کردند تا نسل آینده انقلاب مثل نسل گذشته انقلاب نباشد.

فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) در پایان گفت: شهدایی که ما امروز میبینیم و نامشان مزین به نام شهدای مدافع حرم است برای نسل دوم، سوم و چهارم انقلاب است خیلی از این شهیدان و همین شیهد حججی که این روزها شاهد این حادثه هستیم که تشییع پیکر این عزیز امروز در تهران صورت میگیرد نسل بعد از جنگ بوده و اصلا جنگ‌ما و امام را ندیده است. فقط آرمان و اصول انقلاب را بعد از جنگ دیده، ببینید چه موضعی راه می اندازد. دنیا را مبهوت می کند کسانی که این شهید را به قتلگاه میبردند آرمش این شهید را ببینید و اظطراب دو نفر همراه این شهید را ببینید.

 

اقتدار و آمادگی در نیروهای انقلابی و جوانان مومن این مرزو بوم خواب را از چشم دشمنان ربوده است.

همچنین در این مراسم سرهنگ آرزومندی فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) در لحظات آغازین مراسم رژه سخنانی ایراد نمودند؛ فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) ضمن تقدیر و تشکر از تمامی یگان‌های حاضر در میدان رژه و همچنین مسئولین و مردم گفت: گرامیداریم یا شهید حججی شهید مدافع حرم که به سمبلی از استقامت و آرامش تبدیل شده.

آرزومندی در ادامه گفت: این مراسم برای اولین بار در شهرستان ری و با همت سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) برگزار شد. حضور این چنین نیروها و یگان‌های مسلح در جهت اقتدار کشور عزیزمان این است و این اقتدار و آمادگی در نیروهای انقلابی و جوانان مومن این مرزو بوم خواب را از چشم دشمنان ربوده است.

سرهنگ آرزومندی هفته دفاع مقدس را زمان مناسبی برای انتقال دستاوردهای جنگ به نسل جوان دانست و یادآورشد: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا اطلاعات ارزشمند از دوران دفاع مقدس به مردم و نسل جوان منتقل کند و رژه حماسی صبح امروز نمونه ای از اقتدار جوان های ایرانی است .

وی در ادامه گفت: جوانان این مرز و بوم حاضرند با عشق و علاقه برای دفاع از میهن و حتی حریم حرم ائمه در سایر کشورها جان خود را نثار کنند و با شجاعت در این راه گام بردارند و امروز به لطف انقلاب، مقام معظم رهبری و حضور مردم توانسته ایم بهترین تجهیزات نظامی را در کشور تولید کرده که این موفقیت از دستاوردهای انقلاب است.

گفتنی است؛ یادواره لاله های آسمانی با موضوعیت شهدای مدافع حرم ، نمایشگاه تغذیه سالم با رویکرد اقتصاد مقاومتی، پیاده روی خانوادگی در بخش کهریزک، جلسات تحکیم بنیان خانواده، جشنواره فیلم عمار ، نمایشگاه زنان کارآفرین در گلحصار، مسابقات آمادگی جسمانی، اجرای تئاتر با موضع دفاع مقدس، مسابقات ورزش مختص بانوان و… از جمله برنامه هایی است که در هفته دفاع مقدس توسط سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) برگزار شده است.

 

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.