مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای کشور :

مرکز جدید فنی و حرفه‌ای در قلعه نو احداث می‌شود/ گزارش تصویری

معاون وزیر و همچنین مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای کشوردر مراسم بازدید اولیه از این مرکز گفت: با توجه به ظرفیت های بسیار زیاد این منطقه به زودی مرکز جدید فنی و حرفه ای در بخش قلعه نو از توابع شهرستان ری که در سطح کشور دارای اهمیت و جایگاه خاصی است احداث خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز ، روز گذشته در مراسم بازدید اولیه از امکانات و شرایط مدرسه چهارده معصوم روستای کریم آباد قلعه نو که با حضور دکتر پرند معاون وزیر و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور ، دکتر طلا نماینده مردم شهرستان ری در مجلس ، مهندس خانپور رییس سازمان فنی و حرفه ای استان تهران ، مهندس قربانی بخشدار قلعه نو ، مدیران چندین موسسه خیریه و همچنین جمعی از مدیران منطقه برگزار می شد، مقرر گشت که به زودی مرکز رسمی فنی و حرفه کشور در این منطقه احداث گردد.

مهندس سیری دهیار روستای کریم آباد در مصاحبه با باقرشهرنیوز ضمن خوشامد گویی به مسئولین حاضر در این بازدید گفت : متاسفانه این مدرسه طی سالیان گذشته به دلیل مشکلات مختلف بخصوص مسائل مالی تعطیل و بدون بهره برداری بوده است و با پیگیری های دکتر طلا و همچنین بخشدار محترم انشالله به زودی شاهد ایجاد مرکز جدید فنی و حرفه ای در این جا خواهیم بود.

همچنین دکتر پرند در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار باقرشهرنیوز گفت:با پیگیری های مکرر دکتر طلا و کمک خیرین محترم ، امروز در مدرسه چهارده معصوم کریم آباد از توابع بخش قلعه نو شهرستان ری حضور پیدا کردیم تا از نزدیک با امکانات و شرایط این مجموعه آشنا شویم.متاسفانه این مدرسه چند سالی بدلیل مسائل مختلف تعطیل و خالی از دانش آموز بوده است.امروز ما با حضور در این مجموعه مدل های پیشنهادی خود را جهت آموزش فنی و حرفه ای ارائه نمودیم.

رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در ادامه افزود : آموزش ، تولید ، بازاریابی و فروش  یکی از همین مدل های پیشنهادی ما می باشد که بصورت سیستماتیک در مراحل مختلف با کمک کارآفرینان ، خیرین ،سرمایه گزاران ، تعاونی ها و در نهایت ماهم به عنوان تسهیل گر در حوزه های مختلف قابل اجرا می باشد. با این مدل مطمئنا و کاملا تضمین شده می توان گفت که کارآموزان بعد از آموزش به سرعت وارد بحث تولید و اشتغال شوند.

دکتر پرند در پایان گفت : ما باید قبل از هرکاری به آمایش سرزمینی منطقه ، میزان جمعیت و همچنین رشته های مورد نیاز ، با تعریف و ایجاد این رشته ها اقدام به برگزاری کلاس ها و دوره ها و در نهایت آزمون و ارائه گواهینامه جهت اشتغال و کارآفرینی در منطقه نماییم.

همچنین شریعت پناهی  معاونت اداری مالی موسسه خیریه باقیات صالحات (غیوری) در پایان این مراسم گفت : سیاست های این موسسه پوشش بچه های ایتام  و کمک به تحصیل و زندگی و اشتغال آن هاست. ما در نظر داریم تا در این فضا اقدامات ذکر شده را اجرایی نماییم.

وی افزود : انشالله به زودی زود تصمیم داریم تا با ایجاد یک واحد دانشگاه علمی کاربردی و همچنین یک سری برنامه های خود اشتغالی ، خدمات بیشتر و بهتری به مردم منطقه و نواحی اطراف ارائه بدهیم.

گفتنی است این مجموعه با زیر بنا ۷۰۰۰ متر مربع در روستای کریم آباد از توابع بخش قلعه نو شهرستان ری قرار دارد.

گزارش تصویری :

DSC06937

DSC06992

DSC06961

DSC06965

DSC07073

DSC07092

 

DSC07103

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *