×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

معضل فاضلاب شهر ری و لزوم احداث تصفیه خانه در جنوب تهران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز ، یکی از اعضای مجمع نمایندگان تهران در تشریح نشست اعضای مجمع نمایندگان تهران که با حضور محمدرضا عارف و مسئولان آب و برق استان برای بررسی مشکلات این حوزه صورت گرفت گفت: مستهلک شدن کابل های تهران، کسری بودجه برای تقویت زیرساخت ها، بررسی معضل فاضلاب شهر ری ، لزوم تعریف منابع جدید، ۷۰۰ میلیارد تومان منبع جدید برای تعویض ۱۵۰۰کابل فرسوده روغنی و سایر هزینه ها ، از جمله مباحث حوزه برق مطرح در جلسه بود.

سیده فاطمه ذوالقدر افزود: دراین جلسه در خصوص مشکلات حوزه آب استان تهران نیز مسائلی مطرح شد. از جمله موضوعات، استفاده آب فضای سبز به میزان ۳۰۰ میلیون متر مکعب که یک چهارم مصرف آب تهران است، بود. فقدان فاضلاب و لزوم امضای تفاهم نامه با شهرداری و ضرورت پرداختن به موضوع آب ۹۰درصد برای کشاورزی و ۷درصد آب شرب از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران اضافه کرد: مسائل حوزه  آب و معضل فاضلاب شهر ری و هم چنین لزوم احداث تصفیه خانه در جنوب تهران مطرح شد.

تهران، فقیر ترین استان کشور به لحاظ سیستم فاضلاب

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان تهران به لحاظ سیستم فاضلاب ، فقیرترین استان کشور است که در این راستا می‌توان به معضل فاضلاب شهر ری اشاره کرد و به جهت کمبود اعتبارات،اجرای پروژه ها با مشکلات همراه است. لحاظ این موارد در بودجه ۹۹ از نمایندگان درخواست شد. لزوم چاره اندیشی برای بوی بد فاضلاب در بیشتر مناطق تهران، از دیگر موضوعات مطروحه بود.

وی یادآور شد: مشکلات آب و برق و گاز اوزون تپه نیز عنوان مقرر شد کارگروه های اجرایی و عملیاتی جهت اجرای برنامه ها و استفاده از ظرفیت شوراها و کمیته های استانی و شورای مسکن و جهت تامین قسمتی از بار مالی در صورت امکان از تهاتر استفاده کنند. همچنین با توجه به اینکه حدود ۵۰ درصد درآمدهای مالیاتی از تهران کسب می شود و برابر این درآمد ،در استان هزینه نمی شود، مسئولان اجرایی خواستار اختصاص درصدی از این درآمد جهت رفع مشکلات اعتباری حوزه آب و فاضلاب و لحاظ این موضوع در بودجه سال آینده بودند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.