×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

ملت ایران مقتدرانه مسیری که تاکنون طی کرده را ادامه خواهد داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه باقرشهر و کهریزک با اشاره به فرمایشات پیامبر اعظم(ص) پیرامون حبط اعمال اظهار داشت: اعمالی که در دنیا انجام می‌دهیم بعضا به واسطه‌ی یک سری از خصوصیات و صفاتی که در وجود ما است حبط می‌شود یعنی از بین می‌رود. انسان کار خیری انجام می‌دهد و قدم خیری برمی‌دارد اما گاهی فردای قیامت در پرونده اعمالش چیزی ندارد.

خطیب جمعه بخش کهریزک در تشریح این موضوع بیان داشت: پیامبر می‌فرماید ۶ عمل است که سبب می‌شود در دنیا اعمالی که انجام می‌شود حبط شود. مثل کشاورزی که یک سال زحمت کشیده، در فصل برداشت کبریتی می‌زند و همه‌ی محصولات را می‌سوزاند و حبط عمل می‌کند. ائمه معصومین مشکلات و درد ما را می‌دانند و به‌صورت شفاف بیان می‌کنند، اما ما بعضا انقدر غافلیم که در این مسیر ترسیم شده درست قرار نمی‌گیریم.

وی ادامه داد: اولین مورد که متاسفانه عده‌ زیادی به آن مبتلا هستیم، از خودمان غفلت می‌کنیم اما مرتب یک ذره‌بین برای رصد اعمال دیگران داریم. به کار و زندگی مردم سرک می‌کشیم و عیوب مردم را رصد و این موارد را بزرگ می‌کنیم. این عمل باعث می‌شود عبادات ما از بین برود. خیلی از ما امروز به این درد گرفتاریم. مورد دوم سنگدلی و بی‌مهری است. این که انسان نسبت به همنوع دردی را مشاهده کند اما متاثر نشود. مشکلات دیگران را می‌بیند اما کوچکترین اثری در قلب این فرد پیدا نمی‌شود.

امام جمعه باقرشهر با اشاره به آیاتی از سوره بقره گفت: خداوند می‌فرمایند عده‌ای دلشان سنگ است حتی از سنگ هم سخت‌تر است. گاهی سنگ با عظمت را می‌بینیم که گیاهی یا نهر و چشمه‌ای از آن بیرون آمده است اما بعضی از قلوب آنقدر سخت است که کلام خدا کوچکترین اثری به این قلب ندارد. وقتی ناله‌ی نیازمندان را می‌شنود ناراحت نمی‌شود این دل سنگ است لذا اعمال او هم حبط می‌شود.

حجت الاسلام استیری تصریح کرد: عده‌ای را در تاریخ داریم که در سنگدلی زبانزدند. حجاج ابن یوسف سقفی که داستان‌های او در تاریخ آمده شیعیان زیادی را قتل عام کرد، زنده زنده سینه‌ی افراد را می‌شکافت و قلب ایشان را در می‌آورد. در عصر حاضر گروه داعش شیعیان را مورد ظلم و جنایت قرار دادند که در تاریخ بی‌نظیرند از شقاوت و سنگدلی.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک عنوان کرد: سوم حب دنیا و عشق و علاقه به دنیا است که اگر به دل نفوذ کند سبب از بین رفتن اعمال نیک می‌شود. حب دنیا غیر از داشتن مال و ثروت است، دلبستگی به دنیا است و چه بسا افرادی که دارا نیستند اما حب دنیا دارند. دنیا طلبی یکی از عواملی است که انسان امروزی به آن گرفتار است. در روایات داریم که حب دنیا سبب بزرگترین گناهان می‌شود چون حب دنیا راس بسیاری از گناهان است.

حجت الاسلام استیری ادامه داد: خیلی‌ها بخاطر حب دنیا اختلاس می‌کنند، دزدی می‌کنند، رشوه می‌گیرند، احتکار می‌کنند، ربا می‌دهند، طمع‌کارند، در برابر بنده خدا ذلت می‌پذیرند و صدها گناه دیگر که بخاطر حب دنیا است. در خطبه سوم نهج البلاغه، تاریخ فشرده‌ی جهان اسلام، خطاب به افرادی که بیعت در غدیر را شکستند آمده است که علت این بیعت‌شکنی حب دنیا است. این جنگ‌طلبی بخاطر حب دنیا است.

وی افزود: امیرالمومنین در این خطبه می‌فرمایند شما یک آیه را خواندید اما از آن غافل شدید. این آیه، آیه‌ی ۸۳ سوره مبارک قصص است، به خدا قسم این آیه را شنیده بودید، آن را حفط بودید و آن را درک کرده بودید اما زرق و برق دنیا در چشم شما رفته و دنیا را شیرین می‌دیدید.

خطیب جمعه بخش کهریزک تاکید کرد: این شیرینی سبب شد در برابر دنیا زانو بزنید، توصیه‌های پیامبر را نشنیده بگیرید و آخرت را در برابر دنیا بفروشید. برخی‌ها امروز تمام همتشان این است که به پولی یا موقعیتی برسند و بخاطر رسیدن به این جایگاه حاضرند هر کاری انجام دهند چه خلاف قانون چه خلاف شرع.

حجت الاسلام والمسلمین استیری اظهار داشت: چهارم بی‌حیایی و بی‌شرمی است که امروزه در وجود عده زیادی بیداد می‌کند. هرگونه دلشان می‌خواهد سخن می‌گویند و در جامعه حاضر می‌شوند. پنجم آرزوهای دور و دراز و ششم ظالمی که مرتب ظلم می‌کند، صاحب امضایی، مقامی و جایگاهی شده است و به‌جای خدمت به مردم ظلم می‌کند. به جای این که گرهی از مشکلات باز کند گره ایجاد می‌کند. این شش مورد باعث می‌شود اعمال شما از بین برود و در قیامت اگر متوجه شویم راه برگشتی نیست.

خطیب جمعه باقرشهر و کهریزک در ابتدای خطبه‌ی دوم بیان داشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه الحمدالله در سراسر کشور من جمله در این منطقه به زیبایی برگزار شد که لازم است از حضور اهالی باقرشهر و کهریزک و روستاهای تابعه که تجربه جدیدی به صورت موتوری و خودرویی بود تشکر کنم. از سپاهیان، بسیجیان، اقشار مختلف، خواهران و برادران، روحانیون، نیروی محترم انتظامی و مجموعه شهرداری و ادارات در برگزاری این راهپیمایی تشکر می‌کنم.

امام جمعه بخش کهریزک تشریح گرد: این راهپیمایی چند پیام داشت، دشمنان مرتب رصد می‌کنند که ملت ایران بعد از ۴۲ سال همچنان در صحنه هستند؟ آیا حمایت می‌کنند از انقلابشان؟ آیا از رهبر پیروی می‌کنند و در صحنه هستند؟ رصد کردند و تحلیل کردند این راهپیمایی را و پیام اول این است که انقلاب و نظام ما پشتوانه‌ی با عظمتی دارد. قدرتی بزرگ یعنی مردم، از انقلاب، رهبری، ولایت و خون‌های مطهر شهدا حمایت می‌کند و نظام ما تکیه بر همین مردم دارد.

وی ادادمه داد: در کشورهای دیگر در روزهای خاص فقط چند نفر سرباز و ارتشی می‌آیند و مراسمی برگزار می‌کنند، تمام دنیا در حسرت ابراز چنین ارادتی از جانب ملت خودشان هستند اما نمی‌بینند. پیام دوم بصیرت ملت ما بعد از ۴۲ سال است که با اوایل انقلاب هیچ تغییری نکرده و حجمه‌ی توطئه‌ها، تحریم ها و تهدیدها را خنثی کرده است. ملت ما با ترفندهای دشمنان آشنا هستند و به صورت بی‌نظیر در راهپیمایی حضور پیدا کردند و نشان دادند در جنگ اراده‌ها شکست نخواهند خورد.

حجت الاسلام استیری عنوان داشت: از ماه رجب عافل نشوید که از قداست خاصی برخوردار است خداوند این سعادت را به ما داد که ماه رجب دیگری را درک کنیم. ظرفیتمان را در ماه رجب بالا ببریم از خدا بخواهیم در این دنیایی که غرق بسیاری از گناهان هستیم، ظرفیت ما بالا برود.

وی افزود: یکی از این ظرفیت‌ها تحمل طرف مقابل و کنترل خشم است که خشم، انسان را از مسیر الهی خارج می‌کند. امام باقر(ع) می‌فرمایند کسی که به هنگام شوق، علاقه و هیجان بتواند خودش را کنترل کند و بر نفس خود پیروز شود خداوند آتش جهنم را بر بدن این شخص حرام می‌کند.

خطیب جمعه بخش کهریزک با اشاره به دیدار رهبری با جمع نیروهای هوایی در ۱۹ بهمن ماه، اظهار داشت: این دیدار محورهای مختلفی داشت که به یک محور اشاره می‌کنم. رهبری در مورد سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران در مورد برجام فرمودند اگر بنا باشد به برجام برگردیم غربی‌ها و در راس آن‌ها رییس جمهور آمریکا باید تمام تحریم‌ها را لغو کنند. راستی آزمایی خواهیم کرد اگر صحیح بود به برجام برمیگردیم. امروز جمهوری اسلامی است که شرط می‌گذارد.

وی تصریح کرد: در روزهای گذشته برخی دولتمردان آمریکا شرط گذاشتند، خودشان از برجام خارج شدند اما برای برگشت شرط می‌گذارند این ما هستیم که شرط می‌گذاریم. شاید بعضی سوال کنند علت این فرمایش مقام معظم رهبری چیست؟ چند دلیل دارد، ما به تمام تعهدات خود عمل کردیم و حسن نیت خود را نشان دادیم، ما نبودیم که از برجام خارج شده و آن را پاره کردیم این آمریکایی‌ها بودند که یک طرفه از آن خارج شده، به تعهدات خود عمل نکرده و تحریم‌ها را تشدید کردند.

امام جمعه بخش کهریزک افزود: بیانات رهبری به عنوان نقشه راه در رویارویی با آمریکا و اروپا در مسئله برجام است. به دور از هیچ‌گونه ابهامی سخن گفتند، که اگر عده‌ای بخواهند سخنان ایشان را تفسیر به رای بکنند امکان‌پذیر نیست چرا که سخنان رهبری شفاف بوده است. باید این نقشه راه محقق شود که تنها و تنها لازمه‌ی آن این است که یک صدایی از مسئولان به گوش برسد.

وی تاکید داشت: مسئولان باید دقت کنند که هم صدا و یک صدا باشند، هر صدایی که غیر از بیانات مقام معظم رهبری را به گوش براساند قطع بدانیم این صدا صدای دشمن است. اگر غیر از سخنان رهبری را از مسئولان کشور بشنویم قطعا صدای دشمن و ضعف نشان دادن به دشمن است که مردم این نقطه ضعف را نخواهند پذیرفت.

حجت الاسلام استیری ادامه داد: چندی پیش رهبری فرمودند من دیپلمات نیستم، یک انقلابی هستم و حرف را صریح و شفاف بیان می‌کنم و افرادی که به عنوان دیپلمات در فضای داخلی کشور به گونه‌ای موضع‌گیری کنند و در فضای خارجی به گونه‌ای دیگر نشان می‌دهد که انسجام و اراده لازم برای مقابله با دشمن وجود ندارد که مردم آن را باطل می‌شمارند. عده‌ای اصرار دارند به هر قیمتی به برجام برگردند و می‌گویند اگر آمریکا برگردد ما به سرعت بازخواهیم گشت.

خطیب جمعه بخش کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: سخنان رهبری فصل الخطاب به اظهارات بی‌پایه و اساس مقامات آمریکایی و اروپایی در مورد بازگشت به برجام است که نیت امتیاز گرفتن از ایران را داشتند، رهبری فرمودند همه باید مطیع باشند و رییس جمهور آمریکا توجه داشته باشد و راه‌رفته‌ی ترامپ را تکرار نکند. ترامپ احمق و دیوانه راه خطا و باطلی رفت که اگر مجدد این راه رفته شود ملت ایران مقتدرانه مسیری که تاکنون طی کرده است را ادامه خواهد داد.

منبع:

انتهای پیام/*

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.