×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

موسوی و نقش مرموز او در انقلاب اسلامی

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ جهت شناخت میرحسین موسوی و نقش خاکستری او در انقلاب اسلامی نمی‌توان تنها به عملکرد او در جریان انتخابات دهم ریاست جمهوری و اردوکشی‌ها بسنده کرد، لذا نگاه به عملکرد او در دوران قبل از انقلاب و پس‌ازآن را می‌طلبد.

تفکر و ایدئولوژی موسوی و همسر و اطرافیان وی قبل از انقلاب با اسلام ناب و تفکر انقلابی زاویه‌دار هست بطوریکه نقش او درست علیه این آرمان‌ها مشاهده می‌شود.

میرحسین موسوی و همسرش قبل از انقلاب از اعضای جنبش مسلمانان مبارز بودند، این جنبش که به تلفیقی از اسلام و مرام سوسیالیستی باور داشت و ازنظر فکر به ملی مذهبی‌ها وابسته بود به علت اصرار بر جهت‌گیری‌هایی ازجمله مخالفت با نگرش قانون اساسی و حمایت از شعارهای منافقین در نفی رهبری امام (ره) به حاشیه رانده شد و این جنبش و تفکراتش که در هفته‌نامه امت به چاپ می‌رسید در سال ۱۳۶۰ به‌صورت رسمی به تاریخ سپرده شد اما این جنبش در سال ۸۸ جهت مبارزه با اصول انقلاب به دست بدخواهان نظام جان تازه گرفت و در فتنه ۸۸ ایفای نقش کرد.

بنا بر اسناد موسوی هیچ‌گونه سابقه مبارزاتی قبل از انقلاب اعم از بازداشت، مبارزه، احضار یا حداقل پرونده‌ای در ساواک نداشته و همین وضعیت سفید وی باعث می‌شود که بتواند به‌راحتی در زمان ستم‌شاهی از ساواک تائیدیه بگیرد و در سال ۱۳۵۶ به عضویت هیئت‌علمی درآید و این یعنی ساواک درباره او نظر منفی نداده است.

موسوی پس‌ از انقلاب با تغییر ماهیت سیاسی خود پس از تأسیس حزب جمهوری اسلامی به این حزب پیوست و جالب اینکه وی به عضویت شورای انقلاب اسلامی نیز درآمد و سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی شد، و در این روزنامه به ترویج عقاید ملی مذهبی‌هایی مانند دکتر مصدق و جبهه ملی پرداخت.

شروع فعالیت و نقش مرموز وی از عضویت در حزب جمهوری اسلامی و ترویج افکارش شروع می‌شود، آنجا که پروفسور محمد مُکری(سفیر سابق ایران در روسیه) عقاید و منش فکری او را برگرفته از فراماسونری می‌داند و در کتابش زهرا رهنورد (بانام اصلی زهره کاظمی) و حسین ره‌جو (بانام اصلی میرحسین موسوی) را از اعضای لژ فراماسونری قسطنطنیه می‌داند و می‌نویسد ساواک پیش از انقلاب این دو را برای نفوذ در جریان انقلاب اسلامی از پیش‌تر آموزش داده بود.

2611_667

آیت‌الله کاشانی، شهید دکتر عبدالحمید دیالمه و شهید دکتر حسن آیت ازجمله کسانی هستند که به مشی موسوی و تفکراتش درون حزب جمهوری که خود از اعضای حزب بودند اعتراض می‌کردند، از این میان دکتر آیت و دکتر دیالمه که هر دو از شهدای عرصه روشنگری علیه موسوی بودند و نمایندگان مردم در دور اول مجلس بودند در صحن مجلس اعتراضات خود را علنی کرده و به روشنگری همراه با ارائه اسناد پرداختند.

ابراهیم اسرافیلیان از نمایندگان دور اول مجلس شورای اسلامی و یکی از دوستان نزدیک شهید آیت در مصاحبه‌ای گفت: آیت می‌گفت روزی میرحسین موسوی در برابر انقلاب می‌ایستد، اسرافیلیان همچنین گفت: آیت اعتقاد داشت که میرحسین موسوی وابستگی‌هایی به ملی‌گراها دارد و هیچ اعتقادی به جریان انقلاب ندارد.

آیت همان روز که قرار بود اسنادی مربوط به ارتباطات مخفی موسوی با گروه‌هایی (فراماسونری) را در صحن مجلس افشا کند و از رأی اعتماد موسوی برای تصدی وزارت خارجه در مرداد سال ۶۰ جلوگیری کند با حدود ۶۰ گلوله ترور شد.

موسوی و رهبری او بر فتنه ۸۸ از عدم ولایتمداری و زاویه داشتنش با اصول اساسی انقلاب نشأت می‌گیرد و به‌وضوح مشخص است که هدف وی از فتنه‌گری فقط تصاحب پست ریاست جمهوری نبود که اگر این‌چنین بود می‌توانست چهار سال دیگر را هم به کارنامه ۲۰ ساله دوری‌اش از سیاست بی افزاید بلکه وی دنبال کننده پروژه بزرگی بود که خود تنها عضوی از این پازل بوده است و نقش هاشمی و اصحابش، موسوی‌خوئینی‌ها، خاتمی و سایر معتقدان به شورای رهبری به‌عنوان بازیگردانان اصلی و در سایه تاریک آن‌ها نقش آمریکا و انگلیس و اسرائیل در این قائله مشهود است.

در این رابطه نشریه انگلیسی اکونومیست در آن ایام با بیان اینکه «اظهارات میرحسین موسوی به منزله تحریک رژیم در آستانه سالگرد انقلاب ۵۷ بود» نوشت: موسوی تنها کسی نیست که مخالفان را به حضور در خیابان و به جان خریدن خطر ترغیب می کند. خاتمی نیز با او همراه است

اما میرحسین چه اقداماتی انجام داد که همه گروه‌های معاند و شخصیت‌های فاسد و مهره‌های نظام ستم‌شاهی از پیروان مکتب او و جنبش مخملی‌اش شدند؟ برای مثال می توان رقاصه‌ها و خوانندگان لس‌آنجلسی، گروهک تروریستی مجاهدین خلق، رادیو فردا، تلویزیون صدای آمریکا (Voa)، رادیو بی‌بی‌سی، تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی که چند ماه قبل از آغاز دهمین دوره ریاست جمهوری فعالیتش شروع شد، رئیس‌جمهور آمریکا، وزیر خارجه آمریکا، روسای اتاق فکرهای آمریکایی را در این مجال نام برد.

همچنین ذکر نام چند تن از افراد معلوم‌الحالی چون: نازنین افشین جم(از روسپیان)، رضا ربع پهلوی (پسمانده خاندان ستم‌شاهی)، مهناز آذر نیا (ملکه هیپی‌ها در کلوب هم‌جنس‌بازان)، فرح اصولی و فریده لاشایی (هنرمندان سلطنت طلب) و احسان نراقی (مشاور محمد رضا پهلوی و رفیق هویدا) که از طرفداران فتنه سبز بوده و توسط ارگان رسمی میرحسین یعنی روزنامه کلمه سبز در آن ایام از آن‌ها قدردانی شد، خالی از لطف نیست.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.