نسیم رحمت در مدارس شهر کهریزک پیچید

در راستای افزایش آگاهی و دانش والدین و دانش آموزان نسبت به مخاطرات و آسیب های اجتماعی جامعه، طرح رحمت با مشارکت واحد اموزش های شهروندی شهرداری کهریزک درمدارس شهر درحال برگزاری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ در راستای افزایش آگاهی و دانش والدین و دانش آموزان نسبت به مخاطرات و آسیب های اجتماعی جامعه، طرح  رحمت با مشارکت واحد اموزش های شهروندی شهرداری کهریزک درمدارس شهر درحال برگزاری است.

مریم شرفی گفت: در راستای تاکید شهردار کهریزک مبنی بر کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش سطح دانش و اگاهی شهروندان درخصوص رفتارهای پرخطر، کارگاه های آموزشی با عنوان طرح رحمت در مدارس شهر کهریزک برگزار می شود.

مسئول واحد اموزش های شهروندی اظهار داشت: در این طرح مربیان و استادان اخلاق و روانشناسی با هماهنگی شهرداری کهریزک در مدارس حضور یافته و پس از ارائه توصیه ها و اموزش های لازم به دانش آموزان و والدین، سطح آگاهی آنان را نسبت به هجمه های فرهنگی و عوارض ناشی از استفاده نادرست از فضای مجازی را آموزش می دهند.

وی افزود: باتوجه به میزان فراوانی درخواست مربیان مدارس و والدین دانش اموزان محور اصلی این طرح در قالب آشنایی با عوارض استفاده نادرست از فضای مجازی، کنترل خشم، استرس و تربیت فرزند تعریف شده است و دانش آموزان و والدین در دو گروه از آموزه های این کارگاه های آموزشی که در مدارس برگزار می شود بهره مند می شوند.

شرفی خاطر نشان کرد: درحال حاضر این طرح با استقبال چشمگیری از سوی والدین در مدرسه معرفت شهر کهریزک آغاز شده و به نوبت در تمامی مدارس دوره راهنمایی و متوسطه شهر اجرا می شود.

مهم ترین هدف از اجرای طرح رحمت، کنترل مخاطرات وکاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی در رده سنی نوجوان است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *