سرهنگ دامغانی:

رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص)، یک رزمایش خدمت رسانی است

نشست خبری گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد هفته دفاع مقدس و رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ نشست خبری گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد هفته دفاع مقدس و رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) در ساختمان بسیج رسانه شهرستان ری برگزار شد.

سرهنگ دامغانی از وحدت و انسجام ملی به عنوان یکی از مشخصه های هشت سال دفاع مقدس یاد کرد و خاطرنشان کرد: با استفاده از روحیه مقاومت و ایثار مردم، مدیریت جهادی و وابسته نبودن مدیران به هوای نفس در برخورد با مسائل مختلف و مشکلات عدیده ای که در حوزه های اقتصادی در کشور ایجاد شده است به سلامت عبور خواهیم کرد و این فشار ها و مشکلات تجربه ی ارزشمندی برایمان خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) افزود: امروزه گنجینه ی ارزشمند دفاع مقدس وظیفه ی ما را سنگین تر می کند؛ همه ی ما وظیفه داریم از همه ی ظرفیت ها برای انتقال مفاهیم به بدنه ی جامعه و نسل های آینده استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) گفت: این رزمایش، یک رزمایش خدمت رسانی در عرصه های مختلف به جامعه و مردم است و به جهت انتقال مفاهیم و ترویج فرهنگ دفاع مقدس، از ۹شهریورماه توسط سپاه سیدالشهدا(ع) آغاز و تا چندی بعد از هفته دفاع مقدس نیز ادامه خواهد داشت.

سرهنگ دامغانی در ادامه از دیگر برنامه های سپاه سیدالشهدا(ع) به عنوان بخش های مکمل رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) یاد کرد و تصریح کرد: ۵۸۵۶ نیروی داوطلب، در قالب ۳۴۱ گروه جهادی سازماندهی و در حوزه های فرهنگی، پزشکی، عمرانی و محرومیت زدایی، به خدمت رسانی مشغول شدند.

سرهنگ دامغانی افزود: توزیع بسته های اقلام آموزشی و فرهنگی، برگزاری کلاس های آموزشی تحصیلی و ۲۹۸ برنامه فرهنگی، از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگی؛ ۴۵۱پروژه آب رسانی، لایروبی، ترمیم و مرمت مساجد، حسینیه ها، مدارس، خانه عالم و خانه محرومین، از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه عمرانی؛ ارائه خدمات پزشکی به ۶۳۱۵نفر، از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه پزشکی و حضور گشت های بسیجی محله محور به جهت احساس امنیت مردم در محله ها، از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه امنیتی است.

سرهنگ دامغانی در پایان از برنامه ریزی برگزاری همایش های تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان، نمایشگاه های دفاع مقدس، شبیه سازی عملیات سیدالشهدا(ع)، اکران فیلم های دفاع مقدس، یادواره های شهدا یادواره شهید زواره در ورامین، تئاتر های خیابانی با مضامین دفاع مقدس، بازدید ۷۶ گروه از باغ موزه دفاع مقدس، سرکشی و بازدید از خانواده شهدا و عطرافشانی مزار شهدا، نشست های بصیرت و روشنگری و … خبر داد و افزود: این برنامه ها به جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نمایش افتدار به جهت امید بخشی به مردم در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *