×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

نگینی که درخشان نیست!!!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ مخاطبانی که در حال مطالعه این یادداشت هستند و روزانه بارها از سمت شهرری وارد شهر باقرشهر می شوند، شاید بیلبورد تبلیغاتی ابتدای شهر را قبل از رسیدن به شهرداری دیده باشند با این عنوان که به باقرشهر نگین شهرستان ری خوش آمدید تیتری جذاب اما بدون محتوا…

در اینکه باقرشهر از همه نظر به یک نگین ارزشمند برای شهرستان ری تعبیر شده است ، شکی نیست اما تنها با جملات زیبا نمی شود محتوای زیبای ایجاد کرد، زیرا محتوای زیبا نیازمند فکر ، اندیشه ، مدیر کارآمد در زمینه طراحی شهری هست.

اما اصل موضوع این است که از همان ابتدای ورودی باقرشهر چشم هر مخاطبی از دیدن نازیبایی های المانی و بصری اذیت می شود ، از پنجره های که بدون هیچ پیامی در گوشه کنار شهر آن هم به طور جانمایی بسیار نامناسب نصب شده است یا طراحی ابتدای خیابان بیست و چهار متری طالقانی و خیابان سی متری که بیشتر به طراحی باغ بام ها یا باغچه های رستوران ها شبیه می باشد و آن نورپردازی با چیدمان نامناسب و فرم زشت…

اگر بخواهیم از طراحی ورودی شهر و نبود طرح های مختلف زشت نام ببریم نمونه بسیار است. اما در درون این نگین نیز جلوه ای دیده نمی‌شود، از رنگ آمیزی دیوارها به سبک مدارس ابتدایی و مهدکودک تا طراحی المان های میدان های شهر همانند میدان شهید جعفری که چیزی شبیه یک قیف می باشد تا میدان شهید فاتحی که بیشتر مخاطب را یاد نماد داس و چکش کمونیست ها می اندازد که در نماد چکش و داس ، چکش نماد کارگران و داس نماد کشاورزان ، اینجا خوشه گندم نماد کشاورزان و چرخ دنده نماد کارگران می باشد.

اما متوجه شدیم طرحی برای این میدان تصویب شده است که هیچ سنخیتی با شهدا و نام مربوطه میدان ندارد، بلکه بیشتر به نمادگرایی های مفهومی غربی شباهت دارد.

جناب آقای دکتر ناصری پور لطفا این نگین را درخشان کنید. چیزی که بعد از بررسی های ما جالب توجه بود این است که میان این همه نیرو به کارگیری در شهرداری آیا واقعا افراد متخصص و طراح در زمینه های طراحی و المان شهری نیست؟؟؟ اگر غیر از این است پس این همه جذب نیرو خارج از ضابطه و بدون خروجی برای چیست؟؟؟

ما منتظر پاسخی شفاف و اقدام های عملی در این زمینه از سوی جناب آقای دکتر ناصری پور شهردار محترم باقرشهر هستیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.