همایش آموزش مراقبت های جنسی کودکان و نوجوانان در روستای قمصر

همایش آموزش به اولیا دانش آموزان روستا در خصوص مسائل و مشکلات رفتاری جنسی موجود در کودکان و نوجوانان به همت دهیاری و شورای اسلامی قمصر و با مشارکت مدیران مدارس روستای برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ همایش آموزش به اولیا دانش آموزان روستا در خصوص مسائل و مشکلات رفتاری جنسی موجود در کودکان و نوجوانان با سخنرانی دکتر صالحی عضو انجمن روانشانسی اسلامی  و دکتری تخصصی درمان کودک و نوجوان ، به همت دهیاری و شورای اسلامی قمصر و با مشارکت مدیران مدارس روستای برگزار گردید.

مهندس اسماعیل آقاخانی دهیار قمصر در حاشیه این همایش که با استقبال خوب اهالی روستا برگزار گردید گفت : همچنان که بیماری های عضوی بدن نیازمند رسیدگی و مداوا می باشند، مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان نیز به توجه و درمان نیاز دارند. از این رو، با توجه به تجارب موجود و مشکلات حال حاضر جامعه، از جمله کمبود کادر درمانگر و بالا بودن هزینه های ویزیت مشاوره خصوصی در مراکز پزشکی بهداشتی ، تصمیم گرفته شد همایشی برگزار گردد تا ضمن ارائه اطلاعات جامع به متخصصان، نحوه برخورد با مشکلات  رفتاری جنسی کودکان و نوجوانان و راه های مقابله با آن از جنبه های مختلف روانپزشکی، اجتماعی و قانونی و دینی بررسی شوند و از این راه، گامی هر چند کوچک در جهت اعتلای بهداشت جسمی و روانی خانواده ها برداشته شود.

این همایش به همت مجموعه دهیاری و شورای اسلامی قمصر و با مشارکت و همکاری مدیران مدارس روستا در سالن چند منظوره ورشی شهدای قمصر و با استقبال خیلی خوب اهالی و اولیا دانش آموزان  برگزار شد.

در این همایش یک روزه، دکتر صالحی نظرات و دیدگاه های پژوهشی خود را در قالب مطالبی ارائه کردند که مهم ترین آنها عبارت بودند از:

1.نقش آموزه های دینی در کاهش ناهنجاری های ناشی از انحرافات جنسی،

  1. نقش والدین در تربیت جنسی فرزندان و کاهش مشکلات جنسی آنان؛

3.نقش معیارهای ازدواج اسلامی و تأثیر آن در سلامت جنسی خانواده؛

  1. معیارهای روابط زناشویی سالم از دیدگاه دین اسلام،
  2. اختلالات جنسی و بررسی آثار حقوقی آن،

6.جرایم ناشی از روابط جنسی ناسالم،

  1. نقش تهاجم فرهنگی در گسترش انحرافات جنسی،
  2. بررسی تعاملات والدین و فرزندان پسر در دوران کودکی و تأثیر آن در ایجاد اختلال هویت جنسی،

در ادامه این همایش اولیا با ارائه سوالات به صورت مکتوب  راهنمایی های لازم را دریافت نمودند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *