×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

واریز سود سهام عدالت منوط به مصوبه شورای عالی اصل ۴۴/ وراث متوفیان به گوش باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، در حالی دردوهفته اخیر شاهد مشکلاتی درسیستم بررسی شماره شبای مشمولین سهام عدالت از سوی بانک مرکزی وبانک‌های عامل بوده ایم که درهفته اخیر این مشکلات برطرف شد و مشمولین درحال حاضر می‌توانند شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت به ثبت رسانده و طرف مدت دوهفته تاییدیه آن را از سامانه مشاهده نمایند ودرصورت عدم تایید از سوی سازمان خصوصی سازی پیامکی برای اصلاح شماره حساب به این افراد ارسال خواهد شد که این افراد می‌توانند شماره حساب خود را اصلاح و مجددا به سامانه ارائه کنند.

دراین رابطه سید جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با میزان گفت: مشکل مربوط به بررسی شماره شبای مشمولین از سوی بانک مرکزی وبانک‌های عامل در دو هفته گذشته دچار مشکل شده بود که این موضوع در هفته اخیر رفع ودرحال حاضر مشمولین می توانند بدون هیچ مشکلی شماره شبای خود را به سامانه ارائه و بعد از دو هفته تاییدیه آن را از سامانه دریافت کنند.

وی در ادامه افزود: از میان کل مشمولین سهام عدالت بیش از ۳۷ میلیون مشمول از سامانه سهام عدالت صورت حساب دریافت کرده‌اند که ازاین تعداد حدود ۳۰ میلیون نفر نیز شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت جهت دریافت سود ارائه کرده اند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص زمان واریز سود سهام عدالت بیان کرد: زمان حدودی واریز سود سهام عدالت در شهریور ماه پیش بینی شده و درحال حاضر در انتظار شورای عالی اصل ۴۴ در خصوص نحوه دریافت ، نحوه پرداخت سود سهام عدالت و جزئیات مربوط به آن هستیم که اگر این مصوبه تا شهریورماه به سازمان خصوصی سازی برسد سود سهام به حساب مشمولین واریز خواهد شد که امیدواریم این امر محقق شود.

سبحانی اظهار کرد: سود شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت به جز سه شرکت که تا شهریورماه مشخص خواهد شد جمع آوری شده و اگر از میان این سه شرکت که یکی از شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس است نیز سود خوبی داشه باشد جمع آوری سود یک ساله سهام عدالت بالای ۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی با اشاره به سود ۱۵۰هزار تومانی برای مشمولین سهام عدالت بیان کرد: سود مشمولینی که ارزش سهام خود را تا سقف یک میلیون تومان تکمیل کرده باشند ۱۵۰هزار تومان خواهد بود که با توجه به اینکه از تکمیل سرمایه در این طرح استقبال چندانی نشد، مابقی سهامداران که دارای سرمایه مشخص در صورت حساب هستند و رقم حدودی سهام آنها ۵۳۲ هزار تومان است بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان به نسبت میزان سرمایه سود دریافت خواهد کرد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: ارزش تکمیل سرمایه مشمولینی که اقدام به این کار کرده اند کمتر از ۶ میلیارد تومان است که در مقابل تعداد کل مشمولین رقم قابل ملاحظه‌ای به شمار نمی آید زیرا سازمان خصوصی سازی الزامی را برای تکمیل سرمایه مشمولین نداشته است.

وی در خصوص تکلیف مشمولین متوفی در سبد سهام عدالت بیان کرد: در حال حاضر در سه ماه گذشته در حال برنامه ریزی برای ایجاد نرم افزاری با همکاری مراکز متفاوت درثبت احوال هستیم تا بتوانیم سود سهام افراد متوفی که حدود ۲ میلیون نفر هستند را به دست وراث آنها برسانیم که این مراحل در حال طی شدن است ومنتظر ابلاغ آن از سوی شورای عالی اصل ۴۴ هستیم و فرایند اجرایی شدن آن به زودی اعلام خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.