×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

وام ۸۰۰ میلیاردی بانک دی به یک شرکت هواپیمایی!

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از شهدای ایران ؛ ۲ سال پیش بود که خبر اختلاس میلیاردی در بنیاد شهید و امور ایثارگران و بانک دی نگاه همه مسئولان کشور و نمایندگان مجلس را به این نهاد جلب کرد  و نمایندگان مردم در مجلس به سرعت طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران را به تصویب و اجرا نمودند.

بنابراین گزارش در میانه این تحقیق و تفحص مشخص شد که عمق اختلاس های صورت گرفته وسیع تر بوده و تاکنون به دلیل فشار های سیاسی نمایندگان مجلس گزارش این طرح را در صحن علنی قرائت نکرده اند.

دراینباره خجسته نماینده مردم همدان و طراح اصلی تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشته است برخی فشار های سیاسی مانع قرائت گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در همایش مبارزه با فساد اقتصادی اظهار داشت: «چه معنایی دارد برخی از نهاد ها همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران بانک داشته باشد که منجر به فساد مالی گردد؟!»

اما بنیاد شهید و امور ایثارگران معتقد است، «بانک دی» متعلق به خانواده شهدا و ایثارگران بوده و سهام آن نیز برای ایثارگران است و تمامی خدمات مالی خانواده های شهدا و جامعه مرتبط با بنیاد شهید توسط این بانک پرداخت می شود.

تسهیلاتی چون پرداخت حقوق خانواده شهدا، وام مسکن که با سختی و حضور ضامن معتبر و صرفا برای خرید خانه آن هم به مبلغ ۸۰ میلیون پرداخت می شود عملا مورد رضایت جامعه ایثارگری کشور نبوده است.

حال در این میان بانک دی اعلام کرده است که ۸۰۰ میلیارد از تسهیلاتش را در اختیار یک شرکت هواپیمایی قرار داده تا هواپیمای نو بخرد!

هر چند بانک دی، علت این پرداخت را مشارکت و همکاری بانک دی بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور ناوگان هوایی و اقتصاد داخلی دانسته است اما هنوز مشخص نیست این شرکت هوایی چه ارتباطی با بنیاد شهید داشته و طبق کدام وظیفه ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران تسهیلات متعلق به جامعه ایثارگری کشور به یک شرکت هواپیمایی تعلق گرفته است.

طبق اخبار واصله ممکن است این شرکت هواپیمایی شرکت ماهان باشد که اخیراً اقدام به خرید هواپیما و به ویژه هواپیماهای نو نموده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.