×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

واکنش ائمه جمعه استان تهران در پی اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام (ص)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، ائمه جمعه جنوب شرق استان تهران به اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر واکنش نشان دادند.

اهانت به پیامبر

توهین فرانسه به پیامبر اکرم (ص) نشان دهنده دشمنی با اسلام و مکتب پیامبر است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان ورامین درگفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی باقرشهرنیوز در پی اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اظهار داشت : آنچه که امروز در فرانسه اتفاق افتاده به عنوان یکی از مصادیق اسلام ستیزی و در حقیقت دشمنی با اسلام و مکتب پیامبر سابقه تاریخی دارد و ما به فرموده قرآن مبینیم که زمان خود پیامبر کفار و مشرکین سران کفر به پیامبر جسارت می کردند حتی فامیلهای نزدیک پیامبر ، پیامبر را آزار می‌دادند.

وی افزود: این چیز جدیدی نیست ولی این توهین‌ها و این جسارت ها نتوانست جلوی دعوت پیامبر را بگیرد و در حقیقت هرچه از عمر اسلام گذشت نورانیت پیامبر و جذابیت اسلام بیشتر شد ؛ حالا امروز آقای مکرون پای خودش را جای پای ابوسفیان و ابوجهل و اینها گذاشته و باید به او گفت که تو هر چقدر نفوذ و قدرت داشته باشی و هر چقدر با اسلام دشمنی کنی دیگر از ابولهب و ابوجهل و سران کفر آنها قوی‌تر نیستی همانطور آنها نتوانستند نورانیت پیامبر خاموش کنند شما و مزدورانتان هم نمیتوانید نورانیت پیامبر رو خاموش کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمودی خاطر نشان کرد : مقام معظم رهبری در سخنرانی خود اشاره فرمودند که سابقه دشمنی فرانسه با جهان اسلام خصوصاً ایران اسلامی که می‌بینیم در دوران دفاع مقدس و در صحنه های دیگر پناه دادن منافقین چقدر در حق ملت ایران ظلم گردند کرد و از طرفی در حق دیگر ملت‌ها و در حق الجزایری ها به بعضی از کشورها های دیگر در طول تاریخ سیاسی خود ظلم کرده و جنایت مرتکب شده است.

محمودی بیان کرد : امروز هم اگر حمایت می‌کنند از یک کاریکاتور این در واقع توهین به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام نمی تواند از نورانیت پیامبر چیزی کم بکنند یقینا با گذر زمان این وحشی‌گری فرهنگی و این جسارت به ساحت خود سخنرانی پیامبر و قرآن جذابیت اوراق و پیامبر و بیشتر خواهد کرد.

وی افزود: علت اینکه فرانسوی‌ها و سران آمریکا و اروپا با اسلام مبارزه می‌کنند این است که خودشان نظریه‌پرداز هاشون و روشنفکر هاشون به محققین شوند که آینده اروپا و آینده امریکا جهان اسلام و اسلام دین قالب میشه و این حرفی است که ما بزنیم و ظاهر رحم کن به ترس حق دارند سران انگلیس و آمریکا اسلام بترسند ولی بدانند که هرچه داعش درست کنند هرچه القاعده درست کنند هرچه در میان جوامع اسلامی نفوذی پرورش بدهند نمی تواند چهره اسلام و پیامبر را مخدوش کنند انشالله روزی خواهد آمد که این پیش‌بینی‌ها تحقق پیدا میکند.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه عنوان کرد :ملت‌های مسلمان به آزادگان دنیا به پیروان همه مکاتب توحیدی این حرکت سخیف رئیس جمهور فرانسه را محکوم می‌کنند و ما هم در ایران اسلامی مردم و نخبگان مومن دانش‌آموزان و دانشگاهیان و علما و بزرگان محکوم کردندو محکوم می‌کنند و به زبان فرانسه هم هشدار می‌دهیم که دست از شیطنت ها بردارند.

وی در پایان به رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد :سرافکندگی تو تاریخ به عنوان جسارت کنندگان به صورت دوره ای پیامبر برای شما ثبت شده بیش از این خودتان را در منجلاب رذالت نیندازید.

اهانت به پیامبر

آزادی بیان به سبک غربی را محکوم می کنیم

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی باقرشهرنیوز اظهار داشت : اقدام خبیثانه و پلید رئیس جمهور خبیث فرانسه را در هتک حرمت به پیامبر اکرم(ص) به بهانه آزادی بیان به سبک غربی را محکوم می نماییم.

وی افزود: آزادی بیانی که هر گونه مطلبی را که دوست داشته باشند آزاد اعلام می کنند اما مسائل مهم و اساسی که به ضرر آنها باشد را جرم اعلام می کنند نمونه بارز آن همان موضوع هو لوگاست که مقام معظم رهبری در نامه ای که به جوانان فرانسه فرمودند که از رئیس جمهور خود بپرسید این چه آزادی بیانی است که اجازه نمی دهید در مورد هالوگاست تحقیق شود و اگر کسی بخواهد در این مورد تحقیق کند او را زندانی می کنند.

وی بیان کرد: امروز آمار محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به پایین ترین حد خود رسیده است، این ها کارهایی است که رئیس‌جمهور فرانسه به این انگیزه و اهداف قصد دارد این مسائل را به وجود بیاورد  تا اذهان عمومی و مسلمانان کشور خودش کشورهای مسلمان را درگیر کند.

حجت الاسلام طزری ادامه داد: از طرف دیگر انگلیس با خارج شدن از اتحادیه اروپا، فرصتی را برای فرانسه به وجود آمده که سیطره خودش را در دنیای اسلام و در آفریقا نشان بدهند، لذا در اتفاقاتی که در لبنان می افتد بلافاصله رئیس جمهورخبیث فرانسه خودش را به لبنان می  رساند تا بتواند دولتی را تشکیل بدهد که همسو و همراه او باشد هر چند در این عمل موفق شد اما چون این مطلب به مذاق آمریکایی ها خوش نیامد دولتی که منتخب فرانسه بود زیاد دوام نیاورد.

وی اظهار کرد: امروز شاهد آن هستیم که کشورهای عربی و بعضاً غیر عربی من جمله سودان روابط شان را با رژیم جعلی اسرائیل علنی و آشکار می کنند، هر چند این آشکار شدن هیچ گونه تاثیر و اتفاق خاصی را به وجود نخواهد آورد اما شاید قلوب مسلمانان خصوصا ملت مظلوم فلسطین را یک مقدار نسبت به کشورهای عربی دلسرد کند که از فلسطین رو بر می گردانند و به سمت وسوی اسرائیل می روند.

حجت الاسلام طزری در پایان تصریح کرد: دولت فرانسه برای اینکه این مشغولیت را برای کشورهای اسلامی به وجود بیاورد متاسفانه این اهانت را انجام داد تا کشورهای اسلامی از مسئله فلسطین غافل شوند و رژیم غاصب را در حاشیه امنی قرار دهند، یقیناً این اقدام هیچ کمکی به رژیم غاصب نخواهد کرد و آن را در انزوا و نابودی قرار خواهد داد و باید همه مسلمان ها متوجه باشند که مسئله فلسطین، مسئله اول دنیای اسلام است.

اهانت به پیامبر

جنایت امروز فرانسه عصبانیت غربی ها از اسلام و چهره نورانی پیامبر است

حجت الاسلام حسین رضاپور امام جمعه بخش جوادآباد شهرستان ورامین در گفت وگو باخبرنگار سرویس سیاسی باقرشهرنیوز اظهار داشت: اهانت دستگاه های به اصطلاح هنری و سیاسی غرب به ویژه شیطان پاریس به ساحت مقدس ونورانی پیامبر بزرگوار اسلام را به شدت محکوم می کنیم.

وی افزود: این قبیل جنایات سابقه طولانی دارد از صدر اسلام یکی از حربه های دشمنان اسلام تقدس زدایی و مخدوش کردن چهره پاک و نورانی پیامبر بزرگوار اسلام و قرآن در میان مسلمانان بوده است که هر از چندگاهی از قلب این شیاطین بر زبان آنها جاری می شود.

امام جمعه جوادآباد تصریح کرد: امروز این جنایت که توسط شیطان پاریس انجام شد عصبانیت غربی ها از اسلام و چهره نورانی پیامبر است شکست های پی در پی آن ها در منطقه غرب اسیا است رشد فزاینده مسلمانان در اروپا آن ها را به شدت عصبانی کرده است آن قدر از مسلمانان می ترسند فرانسه کشوری است که مدعی مهد دموکراسی است اما حاضر نمی شود یک نماینده از مسلمانان در مجلس آن ها حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: مجلس فرانسه بیش از ۵۰۰ نماینده دارد در حالی که ۱۰ درصد این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند یک نماینده مسلمان حق ندارد در مجلس فرانسه حضور پیدا کند این معنای دموکراسی آن ها است.

حجت الاسلام رضاپور بیان کرد: در فرانسه ای که هولوکاست تقدس دارد و کسی جرعت نمی کند علیه هولوکاست حرف بزند به مقدس ترین چهره در میان ۲ میلیارد مسلمان اهانت می کنند این ها تضاد هایی است که درتمدن لیبرال غربی وجود دارد.

وی گفت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب به آن اشاره فرمودند این که رهبر عزیزمون بیاناتشان خطاب به جوانان بود که سابقه هم داشته است به این دلیل بود که دل جوانان آماده پذیرش حقایق است وقتی سخنی بر مبنای منطق و حقیقت باشد قلب جوان می پذیرد و بر قلب جوان اثر می گذارد و قطعا این پیام نورانی حضرت آقا اثر شگرفی در میان جوانان غرب به ویژه در فرانسه انشالله خواهد گذاشت.

امام جمعه بخش جوادآباد در پایان خاطرنشان کرد: انشالله به برکت این ایام نورانی خدای متعال رحمتش را بر مسلمانان جهان نازل فرماید و شر دشمنان اسلام را به خودشان برگرداند..

اهانت به پیامبر

پیامبر حامی حقیقی حقوق بشریت است

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی باقرشهرنیوز در پی اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام اظهار داشت : امروز روز ملی مبارزه با استکبار جهانی هست و در این ایام ما شاهد حرکتی ضد انسانی و حماقتی بی بدلیل از یک رئیس دولت نسبت به شخصیت والای نبی اکرم را هستیم که بدون شک این حماقت ها و این تعصبات پوچ و بی اساس به ضرر دنیای کفر و استکبار و صهیونیسم تمام خواهد شد و همین طور هم هست بدون شک با توجه به اعتراف صاحبان فکر و عقل و علم در دنیا به حقانیت اسلام ناب و شخصیت پیامبر اعظم باید مخالفین و رقبا احساس خطر کنند.

امام جمعه قرچک افزود: بزرگانی در دنیای غرب که صاحبان عقل درست و انصاف هستند اعتراف می‌کنند به نیاز جامعه مدرن امروز به شخصیت والایی مثل پیامبر و تفکر آن حضرت امسال جان لیولپو دانشمند بزرگ غربی کتاب بزرگ عذر تقصیر به پیشگاه محمد (ص) مینویسد و پروفسور هیمیلتن دانشمند دیگری است که میگوید نیاز به رهبری مثل محمد صلی الله علیه داریم تا دردهای جامعه مدرن را درمان کنیم و قرآن اش واقعا یک معجزه است دیگری دنیای مدرن را تشنه اخلاق حسنه می‌داند و این اخلاق را به نبی اکرم نسبت می‌دهد.

اسماعیلی در ادامه بیان کرد: درست است آقای شیرل می‌گوید بیست قرن اگر بتوانیم به واقعیت شریعت محمد دست پیدا کنیم باید خدا را شکر کنیم خوب چاره ای جز حرکت‌های منفی وجود ندارد حرکت هایی را پیش گرفتند که به نفع اسلام و پیامبر تمام میشود و با اهانت ها و عصبانیت ها تفکر پوچ و خوی استبدادی خودشون رو معرفی می کنند و مخالف آزادی حقیقی معرفی می‌شوند که مقام معظم رهبری اشاره داشتند و به جوانان خطاب فرمودند این سوال را از رئیس جمهور توجه داشته باشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیلی تصریح کرد: ما بدون شک متوجه هستیم برای انصراف اذهان و افکار نسل نوعی آگاهی دنیا این حرکت ها صورت می گیرد ولی بدون شک معکوس جواب داده میشود می خواهند به صهیونیست‌ها خوش خدمتی کنند جلوی ترویج اسلام ناب را بگیرند ولی به لطف الهی بزرگترین ضربه را به خودشان می‌زنند ؛ بیداری جهانی در شناخت اسلام به وجود آمده است البته تروریست‌هایی که خودشان تربیت کردند و آنها را به عنوان مسلمان معرفی کردند که چهره اسلام رو دگرگون جلوه دهند تحریف اسلام ناب ترور شخصیت‌های حقیقی مسلمان رو با این عده از افراد انجام دهند این جواب نخواهد داد.

امام جمعه قرچک عنوان کرد: پیامبری که دنیا می‌دانند شخصیت والای او را تفکر او را دفاع از حق و حقیقت از حقوق بشریت را میدانند این پیامبر حامی حقیقی حقوق بشریت است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اسلام را دین معنویت و عقلانیت و عدالت میداند افزود: دنیا به این حقیقت پی برده است خدا کمک میکند و به یاری خدای رحمان و با همت والای صاحبان اندیشه اسلام ناب و مجاهدت مجاهدان و مقاومت روز افزون حزب الله در دنیا زمینه ساز ظهور خواهیم بود و وعده خدای رحمان که ظهور مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف نزدیک است.

اسماعیلی در پایان تاکید کرد: ما نه تنها نگران این حرکت ها نیستیم بلکه خوشحالیم که خود دشمنان ما با ابزار شان با بیانشان با محدودیت‌هایی که به وجود می‌آورند خوی استبدادی و استکباری خودشان را به نمایش می گذارند و این به نفع اسلام و مسلمین و نبی اکرم و آینده دنیای اسلام خواهد بود.

اهانت به پیامبر

دست وپازدن های غرب نشان از پویایی و زنده بودن دین اسلام دارد

حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در گفت وگو باخبرنگار سرویس سیاسی باقرشهرنیوز با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اکرم(ص) و حمایت رئیس جمهور فرانسه از این اقدام و با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه اظهار داشت:جهان استکبار بار دیگر با تمام ماهیت ننگین استعماری و باطن سراسر خیانت و جنایت خود که تاریخ جهان شاهد بوده و هم اکنون هم است، در آستانه میلاد رسول مکرم اسلام، پیامبر مهربانی ها«صلی الله علیه و آله و سلم» بار دیگر وقاحت و ذات وجودی خویش را نسبت به ساحت مقدس آن پیامبر رحمت نشان داد و رئیس جمهور فرانسه به حمایت از توهین کنندگان آن نبی اعظم «صلی الله علیه و آله و سلم» پرداخت و اقدام به فضاسازی برای ادامه آن عمل ناپسند نمود.

وی افزود: این کار بر مبنای تمامی ادیان الهی و آیین‌های انسانی و دل های روشن، قبیح و ناپسند محسوب می‌شود و در دین اسلام گناهی کبیره و تحریک آمیز می‌باشد و این دست و پا زدن های غرب نشان از پویایی و زنده بودن دین اسلام دارد و دشمنان از این گستردگی هراس نا پایان دارند.

امام جمعه پیشوا تصریح کرد: بنده از طرف مردم ولایتمدار شهرستان پیشوا، اقدام شنیع و رذیلانه و از روی ترس سران کشور فرانسه به خصوص رئیس جمهور جاهل آن کشور را شدیدا محکوم کرده و یادآور می شود غیرت دینی مسلمانان سراسر جهان اجازه نخواهد داد که جریان های باطل، انسان ستیز و ضد اسلام جریان توهین به پیامبر خوبی ها را عادی سازی کند و از این طریق مانع شنیده شدن صدای حق در سراسر جهان شوند، که البته تا کنون و به لطف خداوند متعال این قبیل تحرکات بدون پاسخ نبوده و حتی در دنیا آنان که به دنبال راه حق و حقیقت هستند را برای تایید دین مبین اسلام ترغیب و تشویق کرده است.

روح الله باقری در پایان خاطرنشان کرد: انشالله با ظهور هرچه سریع تر حضرت مهدی”عج” ظلم و سردمداری مزدوران شیطان پایان یابد.

کالاهای کشور فرانسه باید تحریم شود

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، امام جمعه نسیم شهر در گفت‌گو با خبرنگار سرویس سیاسی باقرشهرنیوز اظهار داشت: قرآن کریم یک الگوی نظری و پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم یک الگوی عملی برای تمام مردم جهان جهت فراگیری اسلام است.

وی گفت: ما در دین اسلام تمام پیامبران را معصوم می‌دانیم و هیچ هتک حرمتی به پیامبران دیگر، پیروانشان و ادیانشان نخواهیم کرد زیرا دین اسلام به ما این اجازه را نمی‌دهد که بخواهیم هتک حرمت کنیم‌.

امام جمعه نسیم‌شهر عنوان کرد: افرادی که به پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم توهین می‌کنند علاوه بر این‌که به هیچ وجه متدین نیستند بلکه از آئین انسانیت که خداوند در فطرت انسان‌ها قرار داده نیز پیروی نمی‌کنند.

وی افزود: کرامت و شرافت انسانی اجازه توهین به انسان‌ها و ادیان مختلف را نمی‌دهد و این نشانه دارد از ذات کثیف افرادی که فطرت آن‌ها با گناه شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام حسینی خاظرنشان کرد: گروه‌های افراطی دیگری نیز هستند که خود را مسلمان می‌دانند و اقدام به تجاوز و غارت می‌کنند این گروه‌ها مردم‌های بی‌گناه را می‌کشند و مساجد را تخریب می‌کنند و به‌گونه‌ای هتک حرمت را به روش دیگری انجام می‌دهند.

وی گفت: آن‌هایی که دم از آزادی بیان می‌زنند وقتی دختری در کشورهای غربی حجاب را رعایت می‌کند روسری از سرش برمی‌دارند و اجازه ورود به دانشگاه، محل کار و اجتماع را به او نمی‌دهند.

امام جمعه نسیم‌شهر بیان داشت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اعتراضات مسلمانان جهان به این اتفاق نشان داد که اسلام زنده است و در قلوب مردم نفوذ داشته است.

وی تصریح کرد: همه انسان‌های در سرتاسر جهان وظیفه دارند انزجار خود را بیان کنند زیرا پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم مختص مسلمانان نیست بلکه برای تمام آحاد بشر است و وظیفه دولت‌های اسلامی این است که کالاهای کشور فرانسه را تحریم کنند و اقدام به اخراج سفیر فرانسه از کشورهای خود بکنند.

حجت الاسلام والمسلمین علی محمد گلوردی امام جمعه چهاردانگه در گفت‌وگو با خبرنگار باقرشهرنیوز، اظهار داشت: پیامبر اسلام آنچنان با عظمت و اقتدار هستند مانند یک اقیانوس پهناوری است که اگر حیوان نجسی دهان خود را به این اقیانوس پهناور بزند نمی تواند آن را تحت تاثیر قرار دهد.

امام جمعه چهاردانگه گفت:در آیات قران خدواند بر نعمت هایی که برای مسلمانان عطا نموده منتی نگذاشته است اما از اینکه در میان مسلمانان و آحاد مردم شخصیتی را از خودشان به پیامبری منصوب نموده است منت می گذارد.

وی تصریح کرد:این منت دارای بار منفی نیست بلکه به معنای نعمتی است که خداوند در میان بشریت فرستاده است.

حجت الاسلام والمسلمین علی محمد گلوردی با اشاره به اهانت نشریه شارلی ابدو فرانسه گفت: در حال حاضر برنامه ای که دشمنان دارند انجام میدهند تازگی ندارد و از صدر اسلام تا کنون این دشمنی ها با اسلام، قرآن و پیامبر وجود داشته و این توطئه ها بخاطر این است که از نفوذ اسلام در قلوب مردم جهان جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه دو گروه هستند که بر ضد اسلام فعالیت می کنند، گفت: دو گروه هستند که بر علیه اسلام فعالیت می کنند که مبدا آنها استکبار جهان یا همان اسرائیل و آمریکا و دست نشانده های آنان در منطقه که همان گروه های افراطی هستند که بنام دین اسلام دست به تجاوز و غارتگری می زنند.

وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه گفت:دلیل این نامه به جوانان این بود که آنها از قشر جوان هستند و روح لطیفی دارند و اسلام به قلب آنها نفوذ خواهد کرد و در نامه اشاره شده است که از جوانان از رییس جمهور خود بپرسند که تعدادی زیادی از مردم که به شما رای دادند و همان مردم به مقدس ترین شخصیت عالم اعتقاد دارند و شما میایید از این اهانت به پیامبر اسلام حمایت می کنید.

امام جمعه چهاردانگه گفت: در فضای مجازی باید اقداماتی صورت بگیرید که مردم جهان نسبت به این هتک حرمت اعلام انزجار کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علی محمد گلوردی تصریح کرد: همانطور که ما کالاهای اسرائیلی را تحریم کردیم باید یک اتحادی در میان دولت های اسلامی شکل بگیرید و کالاهای فرانسوی را نیز تحریم کنیم.

وی در پایان گفت: ما از دولت مردان ایران خواستاریم که سفیر کشور فرانسه را بعنوان یک عنصر نامطلوب از کشور اخراج کنند و سفیر خود را در فرانسه به کشور بازگردانند.

توهین به پیامبر اسلام نشانگر عجز و ناتوانی دشمنان است

حجت الاسلام و المسلمین نورپور امام جمعه شهر گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار باقرشهرنیوز، اظهار داشت: اهانت دشمنان به مقدسات اسلامی علی الخصوص پیامبر اعظم(ص) بخاطر عجز و درماندگی دشمنان بویژه رئیس جمهور نادان فرانسه است و این حرکات نشان از نفوذ اسلام در جهان علی الخصوص کشور های اروپایی دارد.

وی افزود:ما در فرانسه ۱۰ میلیون نفر مسلمان داریم و پاپ در این خصوص اعلام خطر کرده و گفته اند که بیشترین نامی که در اروپا برای کودکان انتخاب شده نام محمد است.

امام جمعه گلستان گفت:این اهانت نشریه فرانسه و پیرو آن حمایت رئیس جمهور فرانسه از این اقدام نشان از عجز و درماندگی آنها دارد و آنان نگران از نفوذ اسلام و مکتب نبوی در کشورشان هستند اما به حول قوه الهی ، اسلام و مکتب نورانی پیامبر اکرم(ص) در قلوب تمامی مردم جهان نفوذ خواهد کرد.

این مقام مسئول اظهار داست:ما باید این اقدام بیشرمانه رئیس جمهور‌ فرانسه در حمایت از توهین به پیامبر اکرم(ص) کاملا محکوم کنیم زیرا توهین به پیامبر اسلام توهین به همه ادیان الهی و همه پیامبران محسوب میشود.

حجت الاسلام و المسلمین نورپور گفت: وظیفه دولت های اسلامی در این خصوص این است که بصورت لسانی این حرکت بیشرمانه را محکوم کنند و نیز اقدامات عملی را انجام دهند و کالاهای کشور های فرانسه را تحریم کنند.

وی تصریح کرد:مسلمانان جهان نیز باید این اقدام را پاسخ دهند اما نباید توهین کنند زیرا در دین ما اهانت به ادیان مختلف و دولت های گوناگون جایز نیست .

وی اظهار داشت:تظاهرات مردم در سراسر جهان نشان از بیداری اسلامی مردم داشت و مسئولین کشور ها نیز باید با اتحاد با یکدیگر عملا اقدام رئیس جمهور فرانسه را محکوم نمایند.

امام جمعه گلستان با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه در خصوص بحث آزادی بیان گفت: در نامه مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه مطرح شد آنان از دولتمردان خود بپرسند که چرا نمیتوان درباره هولوکاست مطلبی را مطرح کرد اما در خصوص توهین به پیامبر اسلام شما از توهین ها حمایت کردید.

انتهای پیام/*

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.