×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

شهر > شهری – جلسه کمیته ترافیک شورای شهر تهران با خبرهای جدید درباره حمل‌ونقل تهران برگزار شد. تکمیل خط ۷ و بهره‌برداری کامل از خط ۶ مترو تا پایان سال، ورود ۱۰۰ اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران و بررسی راهکارهای کاهش ترافیک از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
مازیار حسینی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در این جلسه گفت: نخستین دغدغه ما در مورد مجتمع تجاری کورش، پارک خودروها در اطراف منازل مسکونی مردمی است که در آن منطقه سکونت دارند. وی همچنین با اشاره به ترافیک ناشی از ازدحام خودروها برای دسترسی به پارکینگ این مجموعه در بزرگراه‌های ستاری و حکیم گفت:

ظرفیت پارکینگ مجتمع تجاری کورش پاسخگوی میزان تقاضای مردم نیست و این موضوع سبب می‌شود در ساعات اوج تقاضا، پس‌زدگی خودروهایی که قصد ورود به پارکینگ مجتمع را دارند به داخل بزرگراه ستاری کشیده شده و موجب ایجاد ترافیک در بزرگراه‌های ستاری و حکیم شود.

حسینی ادامه داد: در بلندمدت باید ظرفیت پارکینگ مجتمع تجاری کورش افزایش یابد؛ اما در کوتاه‌مدت بهبود مسیر ورودی دسترسی به مجتمع می‌تواند موجب کاهش پس‌زدگی خودروها در بزرگراه ستاری و در نتیجه کاهش ترافیک بزرگراه‌های ستاری و حکیم در محدوده مجتمع تجاری کورش در ساعات اوج تقاضا شود.

همچنین محسن سرخو، رئیس کمیته حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر با تأکید بر ضرورت تهیه پیوست ترافیک برای مجتمع‌های تجاری و مسکونی بزرگ پیش از ساخت آنها گفت: ضرورت دارد مجتمع‌های تجاری همانند کورش در مناطق دیگر شهر تهران نیز ساخته شوند تا نیازی نباشد مردم از دیگر مناطق شهر تهران به این مجموعه مراجعه کنند.

سرخو افزود: با توجه به اینکه ظرفیت فعلی پارکینگ کورش جوابگوی میزان تقاضا نیست و مردم ساعت‌ها در صف انتظار می‌ایستند تا تعدادی خودرو از پارکینگ خارج شوند و آنها بتوانند وارد شوند، ساخت پارکینگ جدید تنها راه‌حل رفع این مشکل است.

طول خطوط به ۲۷۶کیلومتر می‌رسد
طول خطوط متروی شهر تهران تا پایان امسال به ۲۷۶کیلومتر می‌رسد. هابیل درویشی، مدیرعامل شرکت مترو در جلسه کمیته ترافیک شورای شهر تهران گفت: ساخت و لاینینگ تونل‌ها در خط‌۶ به میزان صددرصد به پایان رسیده است و میزان پیشرفت عمرانی کلیه ایستگاه‌ها نیز به بیش از ۶۰درصد رسیده و حدود ۱۵درصد از تجهیزات نیز در طول این خط نصب شده است که درصورت تأمین اعتبار پیش‌بینی می‌شود خط۶ از ایستگاه دولت‌آباد تا ایستگاه کن و در مجموع با ۱۱ایستگاه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت مترو درخصوص خط۷ متروی تهران که به‌تازگی به بهره‌برداری رسیده است، گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی کلیه ایستگاه‌ها در این خط بیش از ۸۰درصد است و تجهیزات به‌صورت کامل نصب شده است. وی افزود: طبق برنامه پیش‌بینی‌شده قرار بود ماهانه ۲ ایستگاه از خط۷ متروی تهران به بهره‌برداری برسد که با توجه به کمبود اعتبارات ماهانه یک ایستگاه به بهره‌برداری خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال تمامی ایستگاه‌ها به بهره‌برداری برسد.

درویشی در توضیح خط متروی حرم امام‌خمینی تا فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی گفت: در طول مسیر۵ ایستگاه طراحی شده است که ۲ایستگاه آن به‌صورت صد درصد به بهره‌برداری رسیده است. وی همچنین با اشاره به طراحی ایستگاه متروی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی گفت: در ساخت این ایستگاه بیش از هزار میلیارد تومان هزینه شده و مجموعه‌ای ساخته شده است تا در ‌شأن جمهوری اسلامی و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی باشد. وی طی آماری اعلام کرد: تا پایان امسال طول خطوط متروی شهر تهران به ۲۷۶کیلومتر می‌رسد، این رقم با احتساب ۷۱کیلومتر خط متروی موجود در پایانه‌ها به ۳۴۷کیلومتر مترو می‌رسد.

نوسازی اتوبوس‌های تهران
پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از ورود ۱۰۰اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران خبر داد که به‌زودی انجام می‌شود. وی با بیان اینکه عمده مشکل اتوبوسرانی، نوسازی ناوگان بوده گفت: با مصوبه شورای شهر تهران، بخش خصوصی ۳۰ دستگاه اتوبوس از شهاب خودرو و پیشرو یدک و ۷۰دستگاه اتوبوس از زامیاد خریداری کرده است که به‌زودی به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شوند.

سنندجی با بیان اینکه هم‌اکنون تمامی اتوبوس‌های خودروساز‌های داخلی خریداری شده است، اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای با آقای پورزرندی داشته‌ایم و در همین چارچوب سفیر ایران در مجارستان مذاکراتی با طرف خارجی برای خرید ۱۰۰۰دستگاه اتوبوس ایکاروس داشته است و مقرر شد تا درصورت تأمین سرمایه از سوی بانک شهر، این اتوبوس‌ها با وام بانک شهر توسط بخش خصوصی خریداری شده و به ظرفیت اتوبوسرانی شهر تهران افزوده شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.