×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

پاسخ شفاف شورای اسلامی باقرشهر به سوالات کارگران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ در بخشی از این بیانیه آمده است  :با توجه به اینکه در ابتدای سال ۱۳۹۷ افزایش حقوق کارگران در حدود ۲۰ درصد پیش بینی شده بود در اسفند ماه ۱۳۹۷ ،شهرداری باقرشهر با لحاظ نمودن افزایش پایه  ۲۰ درصد، نسبت به انجام مناقصه عمومی اقدام نمود وبرنده مناقصه جهت پیمانکاری خدمات شهر مشخص گردید، ولی به جهت شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و افزایش هزینه ها میزان افزایش دستمزد مصوب دولت در ابتدای سال ۱۳۹۸ بالغ بر۳۶ درصد ابلاغ گردید. پیمانکار منتخب با اعلام عدم توان پرداخت مازادبر ۲۰ درصد به جهت ضرر و زیان ماهیانه ۳۵ میلیون تومان عملاً از پرداخت خودداری می‌نمود که با جلسات متمادی با حضور مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی، پیمانکار مکلف و ملزم به پرداخت مصوبه دولت شد و برابر جلسات برگزار شده و آنالیز های ریالی و دقیق انجام شده مشخص گردید عملاً با این روند ادامه کار پیمانکار باعث مشکلاتی خواهد شد .

قطع همکاری باپیمانکار یافسخ یک‌طرفه فعالیت پیمانکار دارای مراحل قانونی است که شهرداری در حال بررسی آن می باشد.

لازم به ذکر است در سال گذشته حداقل دریافتی کارگران با دو نفر اولاد یک میلیون و هفتصد هزار تومان بوده که‌ امسال این مبلغ با دونفر اولاد به ۲ الی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است و اختلاف مجموعه شهرداری با پیمانکار جهت پرداخت کامل حقوق ماهیانه ۳۰ میلیون تومان است که در حال بررسی جهت تصمیم‌گیری نهایی و تعیین تکلیف است.

عین اله آقاپور ضمن اعلام این بیانیه گفت:احقاق حق وحقوق کارگران برای شورای اسلامی باقرشهرازجایگاه والایی برخوردار بوده وحائز اهمیت می باشد تاجائیکه به جهت جلو گیری از تضییع احتمالی حقوق آنها و اعمال قانون ، برخلاف میل باطنی پیمانکاران حق بیمه کارگران وحقوق ماهانه آنان قبل از هرگونه پرداختی به پیمانکار از صورت وضعیت ایشان توسط امورمالی شهرداری کسر وبه حساب سازمان تامین اجتماعی و کارگران واریز می گرددو از همان ماه اول نسبت به این موضوع حساسیت نشان دادند در حالی که از شروع به کار پیمانکار دو ماه بیشتر نگذشته است. حقوق کارگران بابررسی مدیریت شهرداری و نظارت شورای اسلامی باقرشهر به صورت علی الحساب و قطعی با افزایش ۲۰ درصد پرداخت شده است و بدهی حقوقی نداریم.

شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر در احقاق حقوق گارگران متفق القول و هم صدا بوده و هستند.

رئیس شورای اسلامی باقرشهر درپایان در خصوص احقاق حق کارگران یادآورشد: کارگران باید به صورت تمام وکمال طبق قانون کار و ابلاغیه دولت از حقوق خود برخوردار شود مدیریت شهری با پیگیری و جلسات متعدد به دنبال راهکاری برای حل مشکلات حقوقی کارگران می باشد تا کمترین حقی از آنها ضایع نگردد و کارگران باید با فصل الخطاب قرار دادن قانون از مجرای قانونی با سعه صدر پیگیر حق و حقوق خود باشند. و کارگران عزیز را به آرامش دعوت نمود.

وی یادآورشد : با پیگیری مدیریت شهری‌ و شورای اسلامی باقرشهر بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومن ما به تفاوت حقوق اردیبهشت ماه کارگران واریز شده است .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.