×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

پرداخت وام اشتغال ۱۵ میلیون تومانی به کشاورزان استان تهران

محسن ولیئی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار وام اشتغال برای کل کشور داریم گفت: برای استان تهران ۷ بانک عامل مبلغ ۱۰۴ میلیارد تومان به عنوان وام اشتغالزایی به درخواست کنندگان پرداخت می کنند.

وی افزود: سقف وام پرداختی توسط بانکها ۱۵ میلیون تومان با سود ۴ درصد است.

ولیئی گفت: از این مبلغ ۳۰ میلیارد تومان توسط جهاد کشاورزی و صندوق امداد ولایت برای روستائیان و مناطق کمتر برخوردار استان تهران تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد که پیش بینی می شود ۲۰۰۰ شغل ایجاد شود.

وی گفت: وام پرداختی به طرح های زنبورداری، کشاورزی، فرآورده های لبنی، پرورش شتر مرغ، مرغ و ماهیان گرمابی و سردابی در سطح استان تهران پرداخت می شود و برای طرح های فرهنگی مانند صنایع دستی و قالیبافی نیز اعتبار ویژه‌ای دیده شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با حضور در برنامه ی روی خط خبر شبکه خبر با بیان اینکه از اواخر تیر تا پایان بهمن ماه روند معرفی متقاضیان به بانکها انجام می‌شود، افزود: توافق اولیه با بانکهای عامل برای پرداخت وام با یک ضامن صورت گرفته است. همچنین بانکها می توانند از حساب یارانه افراد برای ضمانت و وثیقه استفاده کنند.

او افزود: ۸۰ درصد از اعتبارات در نظر گرفته شده در اختیار افراد تحت پوشش کمیته امداد و ۲۰ درصد بقیه در اختیار افراد نیازمند با طرحهای اشتغالزایی روستایی قرار خواهد گرفت.

ولیئی گفت: درخواست کنندگان می توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و دفاتر جهاد کشاورزی با تکمیل فرم ۴ برگی توجیهی وام مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه عمدتا برای طرحهای کشاورزی دوره تنفس یکساله در نظر گرفته می شود، افزود: بازپرداخت وام ۵ تا ۷ سال با سود ۴ درصد است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.