×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

آمریکا به دنبال کاهش توان دفاعی ایران است/ برخی می خواهند کشور را دچار ۲ قطبی کنند

به گزارش باقرشهرنیوز،حسن هانی زاده، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص ادعاهای مطرح شده مبنی بر عدم نیاز کشور به موشک با وجود مذاکره اظهار داشت: پاسخ قاطع رهبری در خصوص لزوم تجهیز موشکی، مسیر کشور را در این زمینه مشخص کرد.

وی افزود: عده ای که امروز بیان می کنند با وجود مذاکرات نیازی به موشک نداریم، در حقیقت آگاهانه یا ناآگاهانه این موضوع را در جامعه مطرح می کنند تا جامعه در خصوص موضوع دفاعی کشور دچار یک دو قطبی شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه موضوع دفاعی و توان موشکی ایران یک موضوع ملی، اسلامی است خاطر نشان کرد: سرنوشت ایران همواره به توان نظامی و دفاعی او بستگی دارد و اصلی که همواره وجود داشته این است که اگر ملتی از خود دفاع نکند و قدرت دفاعی خود را افزایش ندهد، برای همیشه در صفحات تاریخ مدفون می شود.

هانی زاده همچنین گفت: گذشتگان ما نیز در خصوص ملت هایی که توان دفاع از خود را نداشته اند در اختیار ما گذاشته‌اند و در تاریخ ایران هم برخی از این دوره‌ها مشاهده می‌شود؛ افرادی که امروزه در جامعه توان دفاعی کشور را مورد تردید قرار می‌دهند، در حقیقت آب به آسیاب دشمن می ریزند.

وی با بیان اینکه تلاش این افراد تضعیف جمهوری اسلامی ایران است، اذعان داشت: در عصر حاضر ما شاهد بودیم که هرگاه آمریکا یک کشوری را از نظر دفاعی تضعیف کرده است، بلافاصله به آن کشور حمله نظامی کرده است و از این رو نباید بگذاریم توان دفاعی کشور کاهش پیدا کند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: واکنش غربی ها به ویژه آمریکا نسبت به آزمایش‌های موشکی کشور، تنها در راستای منع ایران از افزایش توان دفاعی خود است که افرادی که در داخل ادعا می کنند آزمایش موشکی در این دوران پاسخگو نیست و تنها مسئله مذاکره باید پیش برود،‌ به دنبال تضعیف ایران در جامعه جهانی هستند.

هانی زاده با بیان اینکه افرادی که مذاکره را به جای موشک می‌خواهند باید منزوی شوند اظهار داشت: نباید اجازه داده شود که این افراد توان دفاعی کشور را را زیر سوال ببرند چرا که مسئله دفاعی کشور یک مسئله کاملاً حیثیتی و ملی است و با اظهار نظرهای افراد نباید مورد تردید قرار بگیرد.

وی با اشاره به تجربه جنگ ۸ ساله ایران و عراق یاد آور شد: در این دوران صدام با استفاده از موشک های مختلف علیه ایران، شهرهای ایران را مورد حمله قرار داد و هزاران نفر از مردم غیر نظامی به شهادت رسیدند که اگر ما توان موشکی و نظامی در حد بالایی داشتیم هیچگاه صدام به خود اجازه حمله به ایران را نمی‌داد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه افرادی که به دنبال تضعیف قدرت نظامی و موشکی کشور هستند نقش ستون پنجم برای دشمن را دارند اذعان داشت: توان نظامی هر کشوری یک عامل مهم برای آن کشور در خصوص مقابله با تهدیدات نظامی سایر کشورها است.

هانی زاده افزود: ادبیات و گفتمان ایران در مقابل همه به وویژه دشمنان یک ادبیات دفاعی بوده و مبتنی بر اراده و توان ملت ایران است که مذاکرات ما را آزامایش های موشکی ما تعیین می کند و در ایران تنها آزمایش موشکی ایران است که با غرب گفتگو می کند.

وی با بیان اینکه کسی مخالف مذاکره نیست اظهار داشت: اگر مذاکرات به معنای تسلیم شدن مقابل غرب باشد،‌ بهتر است که هیچ گونه مذاکره‌ای با غرب صورت نگیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکا و غرب هیچ گاه به تعهدات خود در مقابل ایران عمل نکرده اند و هدف آمریکا از مذاکره با ایران، پیش شرط گذاشتن در مورد فعالیت های موشکی و توان دفاعی ایران است و در نهایت آمریکا به بهانه مذاکره می خواهد ایران را در کنترل خود در آورده و توان دفاعی ایران را محدود کند که تیم مذاکره کننده ایرانی باید مسئله توان دفاعی را از مذاکرات جدا کند.

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.