×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

پشت پرده حضور زنان در انتخابات خبرگان/ «فشار سیاسی» به شورای نگهبان!

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از شهدای ایران؛ “خاندانی خاص” در کشور که یک روز پسرشان “دردسرساز” می شود و راهی “اوین” می گردد و یک روز دخترشان در میان “فتنه‌گران” حضور می یابد و به عنوان “آشوبگر” بازداشت می شود و یک روز دختر دیگرشان به دلیل “توهین” به مسئولان بازداشت می شود و یک روز هم مادر خانواده نامه می نویسد و به مسئولان نظام “جسارت” می کند، همیشه در هر برهه های مختلف هویت واقعی خودشان را نشان داده اند و این بار هم با علم کردن “۱۶ زن” برای انتخابات خبرگان رهبری “فتنه دیگری” را کلید زده اند!

بعد از آشوب هایی خیابانی فتنه ۸۸ که چند سال کشور را عقب انداخت و منجر به مشکلات اقتصادی بسیاری برای کشور و ضررهای سیاسی و امنیتی گردید که یک رأسش به زنی بر می گشت که پای صندوق رأی اعلام کرد: “اگر تقلب شد بریزید تو خیابون!” حالا کشور در آستانه انتخاباتی قرار گرفته است که همچون همیشه “سرنوشت ساز” است. “انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی.”

درست چند ماه قبل، از شروع ثبت نام مجلس خبرگان رهبری، روزنامه وابسته به خاندان هاشمی (آرمان) مطلبی را منتشر کرد که در آن به ورود زنان به مجلس خبرگان و بلااشکال بودن آن و دعوت به حضور زنان در انتخابات مجلس خبرگان اشاره شده بود. این مطلب، شاید در نگاه اول خنده دار به نظر می آمد. اما ثبت نام “۱۶ زن” در هفته گذشته آن هم عمدتا در دقایق پایانی، اندکی “قابل تأمل” است.

از سوی دیگر، همین روزنامه آقای خاص و موضع گیری های اخیرش علیه شورای نگهبان و زیر سوال بردن عملکرد این شورا، در کنار هم نشان می دهد که گویی سناریوی دیگری همچون “فتنه‌گری‌های سال ۸۸” از قبل نوشته شده است که تریبون آن از روزنامه “خاندان خاص”، بیرون آمده و هدف آن چیزی جز “تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان” نیست!

در این زمینه،  آیت الله حسن ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور زنان در مجلس خبرگان را محل اشکال دانست و گفت:”اصلا همچین چیزی امکان ندارد و به لحاظ قانونی زنان نمی توانند در مجلس خبرگان حضور داشته باشند.”

وی افزود: خبره باید مجتهد باشد، آیا واقعا در بین زنان کسی را داریم که به مرحله اجتهاد رسیده باشد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید دوباره بر اینکه زنان نباید وارد مجلس خبرگان رهبری شوند، خاطرنشان کرد: در امور مهم کشوری مانند روسای سه قوه یا نخست وزیری باید از رجال سیاسی با خاصیت های خاص استفاده شود و خانم ها حق ندارند که در این مناصب حضور داشته باشند. خانم ها که جز رجال تعریف نمی شوند.

آیت الله ممدوحی تاکید کرد: کسانی که بحث “ورود زنان به مجلس خبرگان رهبری” را مطرح می کنند برای خودشان این اعتقاد را دارند ولی قانون این را نمی گوید.

بنابر این به نظر می‌رسد، حضور ۱۶″ زن” در بین ثبت نام شده های انتخابات مجلس خبرگان و ۸۰۱ نفر ثبت نام کرده، برای ۸۶ کرسی مجلس خبرگان که خیلی از ایشان حتی شرایط اولیه ثبت نام را هم نداشته اند، نشان می دهد که بازی “فتنه‌گری جدید”  صرفا دنبال زیر سوال بردن “نوع تایید صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان” است. تا بعد با توجه به تعداد تایید شده ها، فریاد اعتراض بلند کنند که چرا از میان ۸۰۰ نفر ثبت نام شده، تعداد کمی توسط شورای نگهبان تایید شده اند. در حالی که دوربین های خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور به خوبی ثبت کرده است که از میان ثبت نام شدگان چه شخصیت هایی حضور یافتند که هیچ اطلاعی حتی از کار و وظایف مجلس خبرگان نداشته اند!

بدون شک، مردم فهیم و انقلابی کشورمان، هم سال‌ها عملکرد شورای نگهبان را در جلوگیری از فتنه گری برخی افراد دیده اند و هم تهدید های علنی آقای هاشمی علیه شورای نگهبان را. و بدون شک اجازه نخواهند داد دیگر بار، یک نفر و یا یک خانواده خاص، این نهاد انقلابی و زحمت کش نظام را تهدید به “فتنه‌گری” کند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.