پیاده روی جاماندگان اربعین در روز اربعین حسینی

پیاده روی جاماندگان اربعین در باقرشهر

همزمان با سراسر کشور همایش پرشور پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، با حضور حداکثری زائران دلداده به قصد زیارت قبله تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، همزمان با سراسر کشور همایش پرشور پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، با حضور حداکثری زائران دلداده به قصد زیارت قبله تهران برگزار شد.

سال هاست که جاماندگان از قافله عشق به واسطه عدم توفیق زیارت حرم ابی عبدالله(علیه السلام)، با پیاده روی روز  اربعین تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) به زیارت کربلای ایران می‌روند.
در مورد ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) از امام هادی(علیه السلام) به فردی که اهل شهرری بوده است نقل شده است: بدان که اگر قبر عبدالعظیم (علیه السلام) را در شهر خودتان زیارت کنی، مانند کسی هستی که حسین بن علی(علیه السلام) را در کربلا زیارت کرده باشد.

در محدوده‌ی جنوب تهران سه محور اصلی برای دسترسی زائران جامانده اربعین به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) وجود دارد:
محور اول از حسن آباد فشافویه شروع شده، کهریزک، باقرشهر و ری را در برمی‌گیرد. همچنین عده ای از زائران از اسلامشهر در حرم مطهر امام خمینی(رحمة الله علیه) به دیگر زائران ملحق شده و تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) پیاده روی می‌کنند.
مبدأ محور بعدی ورامین، قرچک، قلعه نو و فیروزآباد می‌باشد که برآورد زائرین این محور 25 تا 35 هزار نفر است.
و در نهایت محور سوم روستاهای بخش کهریزک مثل قمصر، درسن آباد، گل حصار و اسماعیل آباد است که در سه راهی شهید بهشتی به دیگر زائران پیوسته و حدود 8 تا 9 هزار نفر در این مسیر به سمت شهرری می‌روند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *