×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

پیشنهاد ابطال انتخابات شورای شهر کهریزک صادر شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز به نقل از خبرگزاری تابناک، ماراتن انتخابات ۹۶ با حماسه ۴۰ میلیونی ملت ایران به پایان رسید اما رسیدگی به تخلفات انتخاباتی هنوز ادامه دارد.

شورای شهر یک مرجع تصمیم گیری و نظارتی است و در این مورد دارای اختیارات وسیعی است و لذا اعضای این نهاد تاثیر زیادی در مدیریت شهری دارند. حال این سوال مطرح می شود که فردی که برای رسیدن به این منصب به انواع تخلفات دست می زند، آیا صلاحیت نشستن بر این کرسی را دارد؟ آیا می توان از این فرد انتظار داشت که در انجام وظایف خود عدالت را رعایت کند؟ کسی که با حیله و فریب به مقامی رسیده باشد، می تواند پاسخگوی مطالبات شهروندی باشد؟

البته هنوز هم افرادی هستند که شیفته خدمت باشند و نه تشنه قدرت. اما رقابت به قدری ناعادلانه پیش می رود که این افراد خیلی زود از میدان به در می شوند و فرصت خدمت به آنها داده نمی شود.
پیشنهاد ابطال آراء انتخابات شورای شهر کهریزک صادر شد
ماجرای انتخابات در شهرهای کهریزک نیز از قافله عقب نمانده و شاهد تخلفات برنامه‌ریزی شده‌ای بود که کاندیداها برای رسیدن به صندلی های شورا دست زده بودند.

هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ری با استناد به گزارش تخلفات دستگاه های مختلفی همچون دستگاه قضایی، اداره اطلاعات و نیروی انتظامی در نظر دارد تا انتخابات شورای اسلامی شهر کهریزک را ابطال نماید.

هادی تمهیدی، معاون سیاسی فرمانداری شهرستان ری، در گفت و گو با خبرنگار تابناک تهران درباره ابطال انتخابات این شهرستان گفت: “با توجه به اینکه تأیید ابطال انتخابات بر عهده هیأت نظارت استان تهران و هیأت عالی نظارت است، هیأت اجرایی انتخابات شهرری پیشنهاد ابطال انتخابات را صادر کرد، تا تصمیم نهایی در مراجع ذی صلاح گرفته شود.”

وی ادامه داد: “بعد از پایان رأی گیری، گزارشات مستند و موثقی مبنی بر تخلف در انتخابات شهر کهریزک به هیأت اجرایی ارائه شد، و با توجه به این گزارشات و بررسی ها، کارشناسان تصمیم بر ارائه پیشنهاد ابطال انتخابات در کهریزک را گرفتند.”

تمهیدی با اشاره به هماهنگ بودن هیأت اجرایی و هیأت نظارت انتخابات در کهریزک تصریح کرد: “پیشنهاد ابطال بعد از جلسه مشترک هیأت اجرایی و هیأت نظارت بر انتخابات این شهرستان گرفته و صورت جلسه شد.”

وی درباره تخلفات صورت گرفته در کهریزک اظهار کرد: “طبق قانون خرید و فروش آراء، تطمیع افراد و آراء غیربومی جزء تخلفات انتخاباتی محسوب می شود، که متأسفانه تمامی این تخلفات در انتخابات شهر کهریزک صورت گرفته است.”

رئیس ستاد انتخابات شهرری، همچنین افزود: “در شهرستان کهریزک تطمیع افراد، خرید و فروش رأی و انتقال غیربومیان برای افزایش آراء را شاهد بودیم، و بر اساس اظهارات موثق، این مسائل باعث شد تا شهروندان کهریزک پشت صف های طولانی نتوانند خودشان برای مدیریت شهری تصمیم بگیرند و آراء غیربومیان بر آراء شهروندان اصلی غلبه کرد.”

وی ادامه داد: “تمام موارد و مستندات گزارش شده از هیأت اجرایی، هیأت نظارت، بازرسی وزارت کشور، دستگاه های امنیتی انتظامی شهرستان و همچنین دستگیری های انجام شده در روز رأی گیری دلایل هیأت اجرایی انتخابات برای پیشنهاد ابطال انتخابات کهریزک بود.”

تمهیدی در پایان نیز تأکید کرد: “در صورت ابطال و رأی گیری مجدد در شهرستان کهریزک از کاندیداها درخواست میکنیم با توجه به قانون عمل کنند و در صورت داشتن اعتراض هم به مجراهای قانونی مراجعه کنند.”

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.