×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

چرا جمع آوری معتادان متجاهر با شیوع کرونا متوقف شد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز به نقل از خبر فوری، محمد نفریه معاون امور توانبخشی و رئیس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیردار سازمان بهزیستی کشور درباره علت توقف جمع آوری معتادان متجاهر، اظهار کرد: علت اینکه جمع آوری معتادان متجاهر متوقف شده این است که این گروه پرخطر هستند و به دلیل سوء مصرف مواد مخدر سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

وی افزود: اگر این افراد در سطح جامعه باشند ممکن است مانند سایر افراد عادی آلوده شوند و یا این که نشوند، این افراد به دلیل سیستم ایمنی ضعیفی که دارند ممکن است یکی از آنها دچار بیماری شده و پس از جمع آوری به سایرین هم انتقال دهد و این که مبتلایان افزایش و حتی منجر به مرگ شود.

نفریه بیان کرد: به گفته وزارت بهداشت باید از هرگونه تجمعی جلوگیری کرد و این تصمیم کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر بوده است.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیردار سازمان بهزیستی تصریح کرد: این امکانات در مراکز ما وجود ندارد که معتادان را از سطح شهر جمع آوری کرده و قبل از اقامت در کمپ های ترک اعتیاد از آنها تست کرونا بگیریم چرا که در کشور در حال حاضر فقط ۱۵ تا ۲۰ آزمایشگاه برای تست کرونا وجود دارد و گرفتن تست کرونا به راحتی نیست.

وی افزود: ۷۰۰ تا ۸۰۰ کمپ در سراسر کشور وجود دارد و نمی‌توانیم شرایطی را در این کمپ ها فراهم کنیم که از تمام معتادانی که وارد این مراکز می شوند تست کرونا بگیرند در حالیکه در حال حاضر فقط از موارد مشکوک تست کرونا گرفته می شود.

نفریه اضافه کرد: جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر به صورت موقت متوقف شده و معتاداتی که پیش از شیوع این بیماری در مراکز بودند را ایزوله کردیم و در سطح جامعه رها نکرده ایم که تعداد این افراد  حدود ۱۰ هزار نفر است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.