×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

چند سطری در باب کاندیداتوری سید حسن «خمینی»

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، متن یادداشت محسن پیرهادی با عنوان «چند سطری در باب کاندیداتوری سید حسن “خمینی”»به شرح ذیل است:

۱. همگی باید پناه ببریم به خدا از اینکه در مدح و ذم افراد، افراط و تفریط کنیم و جانب تقوا را رعایت نکنیم. در عصر رسانه، بلادرنگی و مانایی محتوا از مهمترین مشخصات ارتباطات در دنیای مجازی است، پس چنانچه مطلبی منتشر کنیم، در کمتر از ثانیه و با مسامحه برای همیشه در فضای مجازی می ماند. حال اگر نسبتی ناروا یا ناسزا به کسی بدهیم، محاسبه عقوبت آن دیگر به دست بشر میسر نیست.
۲. سید حسن “خمینی” آمد، مصطفوی است و خمینی. اما اگر کسی با غرض او را مصطفوی بنامد و خمینی قلمداد نکند حسابش با عدل الهی.
۳. جایگاه امام راحل (ره) در قلوب مردم ایران اظهر من الشمس است. جایگاه سید احمد نیز بلند و عالی است چرا که منتسب به امام بود و از آن مهمتر در خط امام و بعد هم در خط رهبر معظم انقلاب. همان سید احمدی که اینگونه وصیت کرد:
“به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند. هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است .”
۴. سید حسن خمینی نوه امام است. وقتی ۱۴ خرداد می شود باید او را یکی از صاحبان عزا دانست و حتما رعایت حرمت صاحبان عزا واجب است. وی منتسب است به امام و در این شکی نیست لیکن در خط امام و رهبر بودن یقینا مهم تر و اولی است نسبت به نوه امام بودن. این بدان معنا نیست که وی در این خط قرار ندارد. همراهی و هم خطی در شرایط عادی و معمول ملاک سنجش افراد نیست بلکه این وضعیت باید در بزنگاه ها و بحران ها احراز شود. به عنوان مثال می بایست موضع فرد در برابر فتنه، شفاف، به موقع و فعالانه صورت پذیرد. چرا که فتنه ۸۸ و نتیجه آن در آخرین روزهایش، گناهی نابخشودنی بود به واسطه ضربه جبران ناپذیری به نظام و انقلاب اسلامی که خمینی بزرگ و شهدا آن را بنیان نهادند.
حال که این شخصیت، قصد ورود به عرصه خبرگان رهبری دارد حتما باید این ملاحظات را بیش از قبل رعایت کند. وگر نه مردم متدین و انقلابی ما نمی پذیرد شخصی بدون موضع نسبت به شرایط حساس، سرنوشت ساز و بزنگاه ها در همچنین عرصه ای وارد شود. به علاوه حضور مستقلانه فارغ از بیان، در تعامل با همه دلسوزان مملکت و انقلاب محقق خواهد شد.
۵. صلاحیت علمی و شرایط شرکت نیز می بایست از طرف اهل آن که قانونگذار مشخص کرده تعیین شود و نظرات سایرین ملاک عمل نخواهد بود.
مطالب پیش گفته نافی نقد منصفانه نیست و صد البته می بایست هر شخص یا گروه در معرض انتخاب مردم نقد شوند ولو از نزدیکان بزرگان باشند تا سره از نا سره مشخص شود و این توقعی است که جامعه از نخبگان دارند.
محسن پیرهادی _عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.