×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

«ژنرال های ایرانی»در پاسخ به «لفاظی کری» چه گفتند؟

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ “جان کری در سفر اخیر خود به منطقه تلاش کرد تا متحدین منطقه ای آمریکا را راضی و خشنود کند و در این زمینه ادعاهایی را مطرح کرد.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در سفر به منطقه در جریان دیدار با وزیر خارجه بحرین برخی سخنان را درباره قابل مذاکره بودن توان موشکی جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد که با واکنش شدید فرماندهان نیروهای مسلح ایران مواجه شد.

در این زمینه سردار سرتیپ “حسین دهقان” وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار سرتیپ “سید مسعود جزایری” معاون و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ، سردار سرلشکر “محسن رضایی” فرمانده اسبق کل سپاه  و امیر سرلشکر “عطا الله صالحی” فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نظراتی را در این زمینه بیان داشتند.

***سردار دهقان: جان کری اینقدر یاوه نگوید

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  “درباره اظهارات جان کری”  گفت: دولتمردان آمریکایی در منطقه به دنبال منافع خودشان هستند و امنیت و بی‌ثباتی منطقه ناشی از دخالت‌های آمریکا و غربی‌ها می‌باشد.

 

 

وزیر دفاع ادامه داد: آنها با دخالت‌های خود در منطقه باعث نسل‌کشی کودکان و زنان و تهاجم به مراکز درمانی، آموزشی شده و امنیت منطقه را زیر پا گذاشته اند، کمترین اتفاقی که در کشورهایی که با آنها همراه نیستند صورت می‌گیرد فریاد حقوق بشر سر می‌دهند.

وی افزود: آمریکایی‌ها اگر می‌خواهند امنیت و ثبات در کشورها وجود داشته باشد، باید دست از دخالت‌های خود در منطقه برداشته و از تروریست‌ها حمایت نکنند ، صحبت‌های آنها بیشتر یاوه‌گویی است.

وزیر دفاع افزود: آنچه که اخیرا وزیرخارجه آمریکا در بحرین اعلام کرده از چند جهت قابل بررسی است و آمریکا به دلیل مواضعی که انتخاب کرده در جریانات منطقه‌ای در استیصال قرار دارد و عناصر وابسته به آنها در منطقه با توجه به آنچه که در حال وقوع است نگران ناتوانی آمریکا در حفاظت از خود هستند.

وی ادامه داد: عناصر وابسته نگران ناتوانی آمریکا در حمایت از خود برای تداوم جایگاه ناحق خود به عنوان امیر و پادشاه هستند.  سردار دهقان همچنین افزود: آمریکایی‌ها تلاش کردند تا  “ایران هراسی”  را در منطقه ترویج دهند و بازار سلاح گسترده‌ای برای خود ایجاد کنند و از سوی دیگر این گونه القا کردند که لازمه بقای عناصر آنها در منطقه همراهی کردن آنها با سیاست‌های آمریکایی‌هاست.

وی افزود:  جان کری و دولتمردان آمریکایی بنشینند و به این سوالات پاسخ دهند که اول دلیل حضور آنها در مناطق مختلف چیست؟ آیا این کار برای حفظ منافع خودشان است یا منافع ملت‌هایی که در منطقه آنها حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: بطور طبیعی اگر اندکی انصاف و عقلانیت داشته باشند پاسخ آنها منفی بوده و قطعا به دنبال منافع خودشان هستند. وزیر دفاع در پایان خاطر نشان کرد: اگر جان‌کری چند دقیقه‌ای بر روی این مسائل فکر کنند دیگر اینقدر یاوه گویی نکرده و حرف مفت نمی‌زند و دچار فراموشی و تهدید غلط نمی‌شود.

**سرلشکر رضایی: توان موشکی از حمله نظامی دشمن به ایران جلوگیری کرد/کری از مذاکرات خوشش آمده

سردار سرلشکر “محسن رضایی” فرمانده اسبق کل سپاه درباره  “اظهارات جان کری مبنی بر تحریم یا قابل مذاکره بودن قدرت موشکی ایران”  عنوان داشت: به نظر می‌رسد کری از مذاکرات خوشش آمده که موضوع موشکی را نیز مطرح می‌کند که البته توان موشکی قابل مذاکره نیست.

 

وی ادامه داد: آنها اینگونه مطرح می‌کنند که اگر موضوع موشکی حل و فصل نشود،  تحریم می‌کنیم که البته باید بگوییم توان موشکی باعث جلوگیری از حمله دشمن به ایران شد و امروز وضعیت عراق و سوریه و یمن را ببینید که همه اینها به خاطر آمریکا به ناامنی تبدیل شده است.

فرمانده اسبق کل سپاه افزود: ما هیچ‌گاه نمیتوانیم در عرصه قدرت دفاعی متوقف شویم و ما دقیقا براساس آیه شریفه قرآن کریم که می‌گوید و  وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّهٍ توانایی خود را افزایش می‌دهیم و ما به دنبال ماجراجویی نیستیم.

**سردار جزایری: قدرت موشکی غیر قابل مذاکره و از خطوط قرمز ملت ایران است/دستگاه دیپلماسی پاسخ کری را بدهد

سردار سرتیپ “سید مسعود جزایری”  معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات وزیر خارجه امریکا پس از دیدار با اعضای شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر آمادگی برای همکاری با ایران در حل و فصل موضوع آزمایش‌های موشکی گفت: جمهوری اسلامی ایران دکترین و راهبردهای دفاعی بازدارنده و امنیت ساز خود را مستقل از خاص و نیت قدرت‌های مستکبر و بیگانگان طراحی و دنبال می‌کند و اجازه دخالت به احدی در این زمینه را نخواهد داد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ظاهرا گوش امریکایی‌ها به روی حرف حق و خواست ملت‌ها بسته است و تمایل دارند همواره از موضع زورگویی و قلدرمابانه با کشورهای مستقل و آزاده سخن بگویند، گفت: برای چندمین بار تاکید می‌شود قدرت موشکی غیر قابل مذاکره و از خطوط قرمز ملت ایران بوده و برای توسعه توانمندی‌های دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیرد.   سردار جزایری خاطرنشان کرد: به رغم مواضع صریح رهبری معظم و خواست خدشه ناپذیر ملت ایران، ظاهرا امریکایی‌ها همچنان در رویای سریال برجام‌ها هستند که یکی از آن‌ها سلب اقتدار دفاعی و تضعیف قدرت موشکی نیروهای مسلح ما است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه ملت ایران قربانی تهاجمات آمریکا و متحدان منطقه‌ای کاخ سفیده بوده و راهبرد خود را بر عدم غفلت راهبردی برابر سیاست‌ها و نقشه‌های آن‌ها قرار داده است، تصریح کرد: امریکایی‌ها همچنان در چنبره محاسبات غلط علیه ایران گرفتار هستند. به آن‌ها توصیه می‌کنیم با عینک شفاف و واقع بین به مسائل جهانی به ویژه آنچه در ایران و منطقه می‌گذرد نظاره کنند و بدانند مدت‌ها است که عینک کدخدایی و خود را ابرقدرت بلامنازع جهان دانستن زیر پای ملت ها شکسته است. وی تصریح کرد: اگر امریکایی‌ها مقداری به هزینه‌هایی که در دهه‌های اخیر در منطقه پرداخته‌اند بیاندیشند، کمی رعایت احتیاط را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم برخورد قاطع و شفاف با دخالت امریکایی‌ها در مسائل ایران به ویژه در حوزه دفاعی گفت: از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می‌رود در قبال گستاخی‌های امریکا به ویژه وزیر امور خارجه ایالات متحده به موقع و قاطعانه واکنش نشان دهند و با اعلام وحدت راهبردی و اراده ملی در ایران اسلامی برای صیانت،‌ تقویت و توسعه ظرفیت‌های دفاعی و موشکی وجود هرگونه شکاف و دوگانگی در این زمینه را از ذهن مقامات امریکایی پاک کنند.   وی افزود: به فضل الهی و هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری نفوذ جمهوری اسلامی ایران که هم اکنون در فراتر از منطقه توسعه یافته و جوامع بشری را شیفته گفتمان انقلاب اسلامی ساخته است تداوم خواهد یافت و در آینده‌ای نه چندان دور حقیقت بیداری ملت‌ها افول سلطه آمریکایی را رقم خواهد زد.

**سرلشکر صالحی: از توان دفاعی خود کوتاه نمی آییم

امیر سرلشکر “عطا الله صالحی” فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره اظهارات جان کری عنوان داشت: اندیشه دشمنان در نابودی جبهه مقاومت و نظام مقدس جمهوری ما پایدار است و ما هم باید در برابر آنها ایستادگی کرده و پایدار باشیم. ما ذره‌ای از آمادگی و توجه خود را از توان دفاعی کوتاه نمی‌آییم و هر چه ابزار موشکی ما مخصوصا در زمینه برد موشکی افزایش یابد، قدرت ما نیز بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: ما به  هیچ وجه به کشورهای غربی لبخند نمی زنیم و آنها نیز هیچگاه از فکر نابودی نظام مقدس ما خارج نمی‌شوند. همه اجزای نیروهای مسلح اعم از ارتش،‌سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع از یک پیکر هستند و همه ما یک اندیشه را دنبال می کنیم.

قدرت موشکی ایران بخشی از توان بازدارندگی جمهوری اسلامی بوده و این توانایی کشورهای فرامنطقه ای را از هرگونه طمع ورزی به خاک ایران بازداشته و موضوع مذکور از اهمیت بسیاری برخوردار است.

جمهوری اسلامی ایران در ۳۷ سال گذشته همواره مسیر صلح طلبی و مدارا را نسبت به کشورهای همسایه در پیش گرفته ؛ اما در عین حال توانمندی دفاعی خود را برای ایجاد یک بازدارندگی موفق در هجوم احتمالی دشمن افزایش داده است.

فرماندهان نظامی ایران معتقدند که قدرت موشکی غیر قابل مذاکره و نشان دهنده قدرت نظامی و دفاعی ایران است و  “جان کری”  حق اظهار نظر درباره این موضوع را ندارد؛ چرا که امنیت ملی ایران با توانایی موشکی گره خورده است.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.