×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

کاسه های داغ تر از آش تا امروز کجا بوده اند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، حجت الاسلام والمسلمین استیری با اشاره به شهادت سردار سلیمانی که به حق لقب مالک اشتر را کسب کردند، بیان داشت:
حضرت علی(ع) در نامه ۳۸ نهج البلاغه شش صفت ممتاز مالک اشتر را به مردم مصر برای معرفی ایشان ذکر کردند که این صفات عبارتند از:
۱. بنده ای است از بندگان خدا
۲. کسی است که به هنگام خوف و خطر خواب به چشمش نمی‌رود و از دشمن نمی‌هراسد.
۳. در برابر کفار از آتش هم سوزاننده‌تر است.
۴. شمشیری است از شمشیرهای خداوند که هرگز کند و بی اثر نمی‌شود
۵. هیچ اقدامی نمی‌کند مگر به فرمان من(حضرت علی علیه السلام)
۶. خیر خواه شما بوده و در برابر دشمنان سرسخت است.

امام جمعه باقرشهر با طرح سوال حواریون از حضرت عیسی(ع) که با چه کسی رفت و آمد کنیم، جواب آن حضرت را اینگونه نقل کرد:
۱. شما را به یاد خدا بیندازد
۲. حرف زدن او دانش شما را زیاد کند
۳. کردار او شما را به آخرت تشویق کند

استیری با توجه به روایت یاد شده، افزود: به کسی رای بدهیم که این سه ویژگی و در یک کلام تقوای الهی را داشته باشد.

خطیب جمعه باقرشهر ضمن عرض تسلیت شهدای هواپیمای اوکراینی بیان داشت: کام مردم ایران با سیلی سختی که در جواب به شهادت رساندن سردار سلیمانی تازه شیرین شده بود که با خبر سقوط هواپیما و خطای انسانی همه‌ی ما بهت زده و داغدار شدیم.

استیری افزود: سپاه پاسداران با اعلام خطای انسانی در سقوط هواپیمای اوکراینی، عذرخواهی کرد اما کسانی از خانواده های داغدار این عزیزان هم پیشی گرفته، کاسه‌ی داغ‌تر از آش شده و سعی در بزرگنمایی این مسئله داشتند.

خطیب جمعه باقرشهر تصریح کرد: خدمات دیگر سپاه را فراموش نکنیم، عده‌ای در جنگ روانی صورت گرفته به دنبال انتقام از سپاه‌اند و امنیتی که دستاورد سپاه پاسداران در این چند دهه می‌باشد را فراموش کرده‌اند. تا امروز ۱۷۰ اقدام تروریستی و هواپیمایی به دست سپاه پاسداران خنثی شده است.

امام جمعه باقرشهر با اشاره به آمریکا و رییس جمهور پلیدش که نقش اصلی در حوادث اخیر را بازی کره‌اند، تاکید کرد: این دشمنی آمریکا را فراموش نکنیم و خود را غلام حلقه به گوش غربی‌ها نسازیم.

وی افزود: عده ای با انتقام سپاه از آمریکا و ترس آمریکا ساکت شده بودند اما با وقوع حادثه سقوط هواپیما و پس از بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح سر از لاک خود بیرون آورده و کاسه‌ی داغ تر از آش شدند، اینها از روز چهارشنبه تا جمعه کجا بودند؟

استیری با اشاره به تجمعات غیرقانونی صورت گرفته در روزهای اخیر و حضور برخی خودفروشان و سفیر انگلیس که معنایی جز کنترل این جنبش ها به دست عناصر خارجی ندارد، بیان داشت: مردم ایران از مسئولین انتظار اخراج سفیر در لحظه‌ی اول را داشتند نه تامل و مکث تا رفتن سفیر انگلیس از ایران.

امام جمعه باقرشهر با توجه به اهمیت برگزاری انتخاباتی سالم اظهار داشت: مسئولین شهر و کاندیداهای عزیز میتوانند در نماز جمعه شرکت کنند ولی اجازه استفاده از این تریبون مقدس را نخواهند داشت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.