×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

کاملترین گزارش از حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی / تصاویر +۱۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز، عقربه های ساعت ۰۵/۱۰ دقیقه را نشان می داد هواپیمای ایرباس متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با۲۹۰ سرنشین از برج مراقبت تقاضای پرواز کرد ایرباس با دریافت پاسخ مثبت سینه آسمان را شکافت و۲۹۰ سرنشین خود اعم از زن و مرد، پیر و جوان

خردسال و بزرگسال را تا ارتفاع ۱۲ هزار پا به هوا برد خلبان که به قصد دبی اوج گرفته بود، به طور پیوسته با برج مراقبت فرودگاه بندرعباس و مرکز کنترل راههای هوایی ایران و امارات در تماس بود چند لحظه پیش از ورود هواپیمای ایرباس به منطقه کنترل هوایی امارات ، در محلی به نام “مولبیت “، خلبان به مرکز کنترل هوایی کشور اطلاع داد که قصد دارد به ۱۴ هزار پایی صعود کند. عقربه های ساعت ۲۲/۱۰ را نشان می داد که در این لحظه ناو “وینسنز” که خود را به آبهای داخلی ایران رسانده بود، به دستور ناخدا “ویل راجرز” موشک استاندارد -۲ به سوی پرواز۶۵۵ شلیک کرد. ناگهان هواپیما از صفحه رادارهای زمینی محو شد و در طوفانی از دود و آتش ، در آبهای نیلگون خلیج فارس فرو رفت.بی اطلاعی از سرنوشت هواپیما، سبب شد تا ستاد تامین استان هرمزگان و وضعیت اضطراری اعلام و فعالیت خود را آغاز کند. پس از شناسایی محل دقیق سقوط، مشخص شد که آبهای آبی خلیج فارس در موقعیت ۲۶ و۴۲ عرض شمالی و۵۶ درجه و۳ دقیقه طول شرقی با خون ۲۹۰ بی گناه نیلگون شده است.بلافاصله پس از این جنایت هولناک ، مقامات امریکایی اعلام کردند به سوی یک فروند هواپیمای اف ۱۴ شلیک کرده اند؛ اما پس از روشن شدن مشخصات هواپیما، امریکایی ها سعی کردند تا به گونه ای وانمود کنند که در تشخیص هدف مرتکب اشتباه شده اند. با این حال ، شواهد بعدی نشان داد موشک رها شده به سوی هواپیما، به صورت کاملا عمدی و با شناسایی هواپیمای مسافربری شلیک شده است ؛ بویژه این که رسانه های داخلی امریکا و برخی از مقامات این کشور، چند سال پس از این حادثه ، عمدی بودن این اقدام جنایتکارانه و همچنین به حضور غیرقانونی ناو “وینسنز” امریکا در آبهای داخلی ایران اعتراف کردند. در این باره بد نیست مقایسه ای میان سرنگون شدن هواپیمای مسافربری کره جنوبی ، توسط شوروی سابق و سقوط هواپیمای مسافربری کشورمان در آبهای خلیج فارس به عمل آید. در حادثه نخست که بیشتر به نظر غیرعمدی است )چراکه هواپیمای کره ای حدود۲ ساعت بی هدف بر فراز خاک شوروی پرواز می کرد( رونالد ریگان ، رئیس جمهور وقت امریکا اظهار عقیده کرد: هیچ مطلبی نمی تواند توجیه کننده سرنگونی یک هواپیمای غیرمسلح باشد وی اعلام کرد، شوروی با حمله به یک هواپیمای مسافربری ، دست به یک عمل تروریستی زده است تبلیغات وسیع امریکا در این خصوص موجب شد، شورای امنیت درخصوص این واقعه ،۴ جلسه تشکیل دهد که در هر جلسه اقدام شوروی در سرنگون کردن هواپیمای مسافربری کره جنوبی محکوم شد. اما امریکایی ها نه تنها از اقدام ضدبشری و مشمئزکننده خود درخصوص سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران ، نادم و پشیمان نشدند، بلکه به فاصله یک سال ، به فرمانده ناو جنگی – که دستور شلیک موشک را صادر کرده بود – مدال شجاعت دادند! هم اینک امریکا با همین منطق دوگانه ، می کوشد تا جهانیان را به حقانیت پوشالی خود در زمینه مبارزه علیه تروریسم متقاعد کند.

مام خمینی در واکنش به این جنایت طی پیامی در روز ۱۳/ ۴/ ۱۳۶۷ مرقوم فرمودند:

 

«مردم شریف ایران باید توجه کنند که امروز، روز مبارزه و جنگیدن با تمام شیاطینی است که حقوق حقه تمامی پابرهنگان جهان را صرف عیش و نوش و تهیه سلاح‌هایی می‌نمایند که برای همیشه، حاکم دنیای گرسنگان باشند. جنگ امروز ما جنگ با عراق و اسرائیل نیست. جنگ ما جنگ با عربستان و شیوخ خلیج‌فارس نیست. جنگ ما جنگ با مصر و اردن و مراکش نیست. جنگ ما جنگ با ابرقدرت‌های شرق و غرب نیست.

 

جنگ ما جنگ مکتب ماست علیه تمامی جور و جور. جنگ ما جنگ اسلام است علیه تمامی نابرابری‌های دنیای سرمایه‌داری و کمونیزم. جنگ ما جنگ پابرهنگی علیه خوشگذرانی های مرفهین و حاکمان بی‌درد کشورهای اسلامی است. این جنگ سلاح نمی‌شناسد. این جنگ محصور در مرز و بوم نیست. این جنگ خانه و کاشانه و شکست و تلخی کمبود و فقر و گرسنگی نمی‌داند. این جنگ جنگ اعتقاد است. جنگ ارزش‌های اعتقادی-انقلابی علیه دنیای کثیف زور و پول خوشگذرانی است. جنگ ما جنگ قداست، عزت و شرافت و استقامت علیه نامردمی‌ها است. رزمندگان ما در دنیای پاک اعتقاد و در جهان ایمان تنفس می‌کنند و مسلمین جهان هم که می‌دانند جنگ بین استکبار و اسلام است، جهانخواران را آرام نخواهند گذاشت و ضربه‌های خود را بر همه کاخ نشینان وارد می‌کنند …

 

باید نگذاریم که تلاش فرزندان انقلابیمان در جبهه‌ها از بین برود. برای برپایی احکام اسلام عزیز، دست اتحاد به یکدیگر داده، محکم و استوار تا پیروزی اسلام حرکت کنیم. مسئولان نظام باید تمامی هم خود را در خدمت جنگ صرف کنند. این روزها باید تلاش کنیم تا تحولی عظیم در تمامی مسائلی که مربوط به جنگ است به وجود آوریم. باید همه برای جنگی تمام عیار علیه آمریکا و اذنابش به سوی جبهه‌ها رو کنیم. امروز تردید به هر شکلی خیانت به اسلام است. غفلت از مسائل جنگ، خیانت به رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله و سلم است. اینجانب جان ناقابل خود را به رزمندگان صحنه‌های نبرد تقدیم می‌نمایم. انفجار هواپیمای مسافربری زنگ خطری است برای تمامی مسافرت‌های هوایی. باید با تمام وجود تلاش کنیم تا چنین صحنه‌های دردناکی پیش نیاید» (صحیفه امام، مجموعه آثار امام خمینی، جلد ۲۱، تهران: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، ۱۳۷۸، ص ۱۲).

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.