کشف بیش از ۴میلیارد تومان ملزومات بهداشتی در شهرری

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری گفت: با شیوع کرونا بیش از ۴۱ میلیارد و ۸۸۲ میلیون ریال ملزومات بهداشتی در ری کشف شد که دلیل عمده تخلفات گران‌فروشی، اخفاء و امتناع از فروش، تقلب و عرضه خارج از شبکه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز به نقل از فارس، موسی احمدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرری  اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون برای ۴۶ واحد متخلف عرضه و نگهداری محصولات بهداشتی پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح بازرسی از انبارها و واحدهای عرضه کننده این اقلام توسط ۲۸۶ گشت مشترک  از داروخانه‌ها، فروشگاه‌های فروش تجهیزات پزشکی و انبار شرکت‌های فروش تجهیزات پزشکی بازرسی به عمل آمد.

رئیس اداره صنعت، معدن و شهرستان ری در ادامه گفت: در این بازرسی‌ها ۹۷هزار و ۸۶۰ عدد ماسک، ۵۱۵هزار و ۸۸۵ جفت دستکش، ۳۲۲هزار و ۱۲۳ لیتر الکل، ۲۵هزار و ۴۴۰ کیلوگرم متانول، ۳۹ هزار و ۷۰۰ لیتر آب اکسیژنه کشف شده است.

احمدی تصریح کرد: ارزش این کشفیات که از ابتدای شیوع کرونا به ثبت رسیده است، بیش از ۴۱ میلیارد و ۸۸۲ میلیون ریال بوده که دلیل عمده تخلفات شامل گران‌فروشی، اخفاء و امتناع از فروش، تقلب و عرضه خارج از شبکه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بازرسی‌های به عمل آمده ۷۸ میلیون جفت دستکش کشف شد که باتوجه به عدم احراز هرگونه تخلف تحویل نمایندگان شبکه بهداشت و درمان شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *