×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

کلاهبرداری از شرکتهای بیمه در پوشش تصادف‌های ساختگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ در مورخه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ فردی با مراجعه به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۶ تهران قصد دریافت رأی دادسرا جهت دریافت دیه از بیمه در یک پرونده تصادف جرحی در اتوبان آزادگان را داشت.

در همین حین بازپرس قاضی زاده با مطالعه محتویات پرونده و اظهارات این شخص، متوجه برخی تناقضات شده و در ادامه با هماهنگی عوامل انتظامی حاضر در دادسرا این شخص به نام «حسن . م» ( ۲۵ ساله ) به همراه دو همراهش به نام های «مهدی . ح» ( ۲۱ ساله ) و «فرشید . ع» ( ۲۳ ساله ) دستگیر و پرونده جهت بررسی دقیق تر بهمراه این سه نفر در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

شناسایی سه مجرم سابقه دار:

با انتقال متهمین به اداره سیزدهم پلیس آگاهی، آنها در اظهارات اولیه منکر هرگونه تلاش برای فریب شرکت بیمه و کلاهبرداری از طریق جعل مدارک پزشکی قانونی و … شدند.

در ادامه و با بررسی سوابقشان، آنها به عنوان سه مجرم سابقه دار در زمینه ایجاد تصادف ساختگی جهت دریافت خسارت از بیمه ها مورد شناسایی قرار گرفتند؛ بررسی سوابق متهمین نشان داد که آنها تاکنون شش بار به اتهام «فریب شرکت های بیمه و دریافت پول از طریق ایجاد تصادف‌های ساختگی جرحی» دستگیر و روانه زندان شدند.

اعترافات اولیه متهمین:

سه متهم دستگیر شده که سابقه‌داران حرفه‌ای در ایجاد تصادف‌های ساختگی و همچنین بچه محل یکدیگر هستند، زمانی که جعل بودن اسناد و مدارک بدست آمده از آنها محرز شد به ناچار لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف صریح به دهها فقره پرونده سازی جهت دریافت پول از شرکت های بیمه، دیگر همدستان و اعضای گروه خود را معرفی کردند.

«مهدی . ح» در اعترافاتش عنوان داشت که در بیش از ۱۸ فقره تصادف ساختگی جرحی، از طریق جعل برگه‌های پزشکی قانونی و … با همدستی دیگر اعضای گروه اقدام به دریافت مبالغ میلیونی از شرکت‌های بیمه کرده است.

دیگر متهم دستگیر شده به نام «حسن . م» نیز در اعترافات اولیه اش عنوان کرد که حداقل در ۸ پرونده به عنوان مصدومِ تصادفات، پس از جعل مدارک پزشکی قانونی و … از سوی دیگر اعضای گروه با هویت‌های مختلف اقدام به دریافت پول از شرکت های بیمه نموده است.

فرشید نیز در اظهاراتی مشابه اعتراف کرد که با خرید مدارک شناسایی متعلق به افراد معتاد و با جعل هویت این افراد و به عنوان شاکی در پرونده تصادفات جرحی، اقدام به دریافت پول از شرکت های بیمه نموده است.

دستگیری دیگر اعضای گروه:

با آغاز اعترافات سه متهم دستگیر شده، آنها دیگر همدستان خود و اعضای گروه به نام های رجبعلی . ن ( ۴۲ ساله ) ، امید . م ( ۲۵ ساله ) ، مهرداد . م ( ۳۰ ساله ) و ابراهیم . خ ( ۲۴ ساله ) را معرفی و عنوان داشتند که این افراد به عنوان راننده خودروهایی که در تصادف ساختگی باید پرداخت خسارت نمایند، به ادارات بیمه مراجعه و اقدامات اولیه برای کلاهبرداری و دریافات پول از شرکت های بیمه انجام داده اند.

با دستگیری این چهار متهم، آنها ضمن تأیید اظهارات سه همدست خود عنوان داشتند که فرد دیگری نیز به نام «مهدی . ج« ( ۳۶ ساله ) با آنها همکاری و همدستی داشته و در چندین فقره از تصادف ساختگی به عنوان راننده خودرو ، ایفای نقش داشته است .

«مهدی . ج» نیز در جنوب غرب تهران دستگیر و ضمن اعتراف صریح به همدستی با متهمین دستگیر شده ، عنوان داشت که به صورت جداگانه با دو نفر از دوستانش به نام های «امید . ب» ( ۲۵ ساله ) و «محسن . س» ( ۳۱ ساله ) اقدام به ایجاد تصادف جرحی ساختگی و دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده با این تفاوت که در این گروه سه نفره اخیر ، محسن با شکستن قسمت های مختلف اعضای بدنش از جمله دست ، پا و گونه اقدام به تشکیل پرونده پزشکی قانونی کرده و در حال حاضر محسن به علت شکستی پا ، به همراه امید در بیمارستان تحت مراقبت پزشکی قرار دارد.

بلافاصله محسن نیز در بیمارستان طالقانی شناسایی و به همراه امید در حالیکه در حال انجام اقدامات ترخیص محسن بود، دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در تحقیقات از این دو متهم مشخص شد که متهمین با ایجاد شکستگی ساختگی در اعضای بدن محسن قصد دریافت مبلغ ۳۹۰ میلیون تومان از بیمه را داشته اند.

همزمان با دستگیری این تعداد از متهمین ، جاعل گروه به نام محمد . خ ( ۴۰ ساله ) در منطقه باقرشهر که با تهیه امهار مجعول اقدام به جعل اوراق پزشکی قانونی کرده بود ، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی امهار مجعول پزشکی قانونی و اوراق پزشکی قانونی کشف شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.