×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

کلاه ١۵میلیارد ریالی بر سر زن جوان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، خانمی جوان پس از اینکه از مسافرت خارج از کشور بازگشت، به‌دنبال یافتن ارثیه پدری‌اش در بولوار امامت مشهد (ملکی ٣۵٠متری) بود. خانم جوان پس از سرزدن به این ملک با قصد فروش آن به چند دفتر مشاور املاک مراجعه کرد تا قیمت این ملک را به دست بیاورد.
مشاوران املاک ارزش ارثیه پدری او را یک میلیارد و ۵٠٠میلون تومان تخمین زدند. یکی از مشاوران پس از رؤیت مدارک این ملک اعلام کرد که این منزل به نام فردی دیگر سند خورده و این فرد این خانه را برای فروش گذاشته است ، اما خانم جوان موضوع را باور نکرد و آن را به پای اشتباه مشاور املاک گذاشت.
مراجعه به چندین بنگاه دیگر نشان داد که درواقع فردی که اشتباه می‌کند این خانم جوان است و این ملک چندی قبل به نام فردی دیگر سند خورده است.
با به‌دست‌آمدن این مطلب این خانم جوان برای اعلام شکایت به دادسرای مشهد مراجعه کرد و پس از دریافت مرجوعه ‌قضایی به پلیس آگاهی خراسان‌رضوی دعوت شد تا کارآگاهان بتوانند گره از این پرونده بگشایند.
کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی خراسان‌رضوی، با اعلام شکایت این خانم جوان تحقیقات ابتدایی خود را آغاز کردند. در بررسی کارآگاهان از اظهارات متصدی بنگاه مشخص شد که فردی با نام ابوالفضل مدتی قبل این ملک را برای فروش سفارش داده، اما مشاور املاک او را نمی‌شناسد و شماره تماسی از او نیز ندارد.
در روند رسیدگی به پرونده در اداره ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی مشخص شد که وکالت‌نامه اولیه ملک به شاکی تفویض شده و سندی از ملک با نام ابوالفضل در سوابق موجود است، ولی اصل وکالت وجود ندارد.

دستگیری متهم در سیدرضی
تحقیقات کارآگاهان به یک دفتر اسناد رسمی واقع در بخش کهریزک استان تهران کشانده شد. در این دفتر مشخص شد که وکالت‌نامه‌ای به نام ابوالفضل تنظیم شده؛ ولی شاکی این وکالت‌نامه را قبول نداشت و اعلام کرد که امضای او جعل شده است.
کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی با استفاده از شگردهای پلیسی متهم را شناسایی و با یک سری تحقیقات میدانی محل اختفای او را که یکی از بنگاه‌های املاک محدوده بلوار سید‌رضی مشهد بود، شناسایی
و این فرد را در حال تنظیم سند با مدارک جعلی در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.

فروش با وکالتنامه جعلی
فرمانده انتظامی مشهد درباره بازجویی‌های صورت‌گرفته از این فرد گفت: متهم در مواجهه
با مدارک و اسناد موجود به بزه انتسابی اعتراف و اعلام کرد که قصد فروش ملک را
با وکالت‌نامه جعلی به ارزش پانزده میلیارد ریال داشته است.
سردار کریمی افزود: متهم پس از بازجویی‌به دادسرای عمومی انقلاب ناحیه ۶ مشهد اعزام شد و بنا به احکام صادره قضایی با قرار مناسب صادره روانه زندان شد.

منبع/شهرارا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.