×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

کمک ۱۵۰۰ میلیاردی خیرین به حوزه سلامت/ وقف و کار خیر اعتیاد آور است!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت دولت دوازدهم با حضور در مراسم گلریزان خیرین، جهت ساخت بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار اظهار داشت: این جلسه برای اتمام بنای بیمارستانی است که به نام امام بزرگوار است و مجموعه ای که به دست مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و در زمان دولت سازندگی و نمایندگی مجلس دکتر قشقاوی کلنگ آن به زمین زده شده که امیدواریم منشأ خیر و برکت باشد.

وزیر بهداشت گفت: جای تأسف است که با گذشت ۱۸ سال این پروژه حتی ۱۶ درصد هم پیشرفت هم نداشته و متأسفانه کار دولتی همین کاستی ها را دارد و ما امیدواریم در این دولت پیشرفت حدود ۴۰ درصدی را شاهد باشیم و مردم کمک کنند تا بتوانیم پروژه را هرچه زودتر به اتمام برسانیم.

گردهمایی خیرین ساخت بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی شهریار
قاضی زاده هاشمی افزود: متأسفم که در حوزه درمانی شرایط اطراف تهران به اینگونه است و مردمی که در سراسر کشور هستند باورشان نمی‌شود که در حاشیه تهران شهرهای پرجمعیتی مثل شهریار، اسلامشهر و قرچک حتی یک تخت بیمارستانی ندارند و حتی در شهریار هم یک بیمارستان دولتی که فی نفسه برای خدمات بیمارستانی ساخته شده باشد نداریم.

وی گفت: خداروشکر که این دولت یکی از اولویتهایش طرح تحول سلامت بوده و هزینه‌های درمانی مردم کمتر و دسترسی‌ها نیز بیشتر شده و نمایندگان محترم مجلس قول داده‌اند تا طرح تحول سلامت با کیفت بهتر و نقایض کمتر ادامه پیدا کند.

هاشمی تصریح کرد: یکی از افتخارات ما در طول ۴ سال گذشته همراهی خیرین در بحث سلامت بوده و معاونتی تحت عنوان معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت ایجاد کردیم تا اگر بخواهیم بهداشت را تشویق و مردم را در مشارکت ترغیب کنیم باید آنان را دخیل کرده و با توجه به حس نوع دوستی که در ایرانیان است و از گذشته حبه و وقف در حوزه سلامت وجود داشته این موضوع پیگیری شود.

وی گفت: از مجموع ۶۲۵ بیمارستانی که در کشور داریم بیش از ۳۰۰ واحد از این تعداد زمینشان وقفی بوده و در دولت یازدم موفق شدیم ارقام زیادی از کمک خیرین را جذب کنیم و فقط ظرف یکسال گذشته حدود ۱۵۰۰ میلیارد توسط خیرین به حوزه سلامت کمک شده است و این واقعأ قابل تقدیر بوده و امیدوارم در شهریار، ملارد و شهر قدس هم این روند ادامه یابد.

وزیر بهداشت دولت دوازدهم گفت: بایستی شهامت بخشیدن را داشته و مطمئن باشیم خدا ۱۰۰برابر بیشتر عوض می‌دهد، خیلی لیاقت می‌خواهد که انسان بتواند در زمان حیات خودش از آنچه خداوند به او امانت داده در مسیری درست استفاده کند که باعث خشنودی پروردگار شود و مقدار کمک هم مهم نیست و مرحوم آیت الله بهجت بارها به من فرمودند که مبلغ مهم نیست اما تکرارش مهم است و این مثل صدقه جاریه بوده و تا زمانیکه لامپ اینجا روشن باشد و مردم از آن بهره مند شوند خیرات آن به فرد خیر میرسد و یک سرمایه‌ای برای فرزندان و نوه‌هایش باقی می‌ماند.

قاضی زاده اظهار داشت: یکی دیگر از برکات کارهای خیر این‌چنینی این است که اعتیاد می‌آورد و فرزند آن خیٌر میفهمد که این کار، کار خیری است و به این کار معتاد می‌شود به خصوص اینکه در مجامع عمومی از این افراد تقدیر شود که این به قصد ریا نیست بلکه قصد ترغیب مردم برای مشارکت در کارهای خیر است.
راه مبین

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.