×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره «حقوق بشر ایران» منتشر شد

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از تهران نیوز، وزارت خارجه آمریکا در ساعات پایانی روز چهارشنبه گزارش سالانه‌ای که مدعی است به ارزیابی حقوق بشر کشورهای مختلف می‌پردازد را منتشر کرد. واشنگتن در گزارش سالانه سال ۲۰۱۵ درباره حقوق بشر ایران، به تکرار ادعاهای قبلی درباره تهران پرداخته است.

در بخشی از این گزارش ۴۵ صفحه‌ای ادعا شده «حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران  سال ۲۰۱۳، بعد از انتخاباتی غیرآزاد روی کارآمده است.

وزارت خارجه آمریکا، علی‌رغم اذعان به «مشارکت مردمی بالا» در آن رأی‌گیری و برگزاری «مناظره‌های آزاد»، ادعا می‌کند فرایند تأیید صلاحیت نامزدها با «معیارهای دلبخواهانه» – به تعبیر واشنگتن – موجب «محدود شدن آزاد و منصفانه بودن این انتخابات شده است.»

از گرارش‌های حقوق بشری آمریکا به دلیل روش‌شناسی نادرست، اتخاذ استانداردهای دوگانه، غرض‌ورزی و عدم رعایت اصل بی‌طرفی، نادیده گرفتن فرهنگ بومی و سبک زندگی سایر کشورها و مداخله‌جویی‌ در امور داخلی کشورها انتقاد به عمل آمده است.

گزارش جدید واشنگتن درباره ایران با یادآوری اینکه آمریکا در تهران سفارت ندارد نوشته این گزارش با استناد به منابع غیردولتی آمریکا تنظیم شده است.

به گزارش فارس؛ یکی از منابع مورد استناد وزارت خارجه آمریکا در این گزارش، «مرکز مستندسازی اسناد حقوق بشر ایران» است که تأمین مالی آن را وزارت خارجه آمریکا و دولت کانادا بر عهده دارند و وزارت اطلاعات ایران، سال ۱۳۸۸ آن را یکی از ۶۰ «موسسه خارجی فعال در اغتشاشات» معرفی کرده است.

گزارش حقوق بشر آمریکا درباره ایران، همانند سال گذشته، بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های فرهنگی-اجتماعی و زمینه‌های مذهبی یکی از محورهای اتهام‌پراکنی علیه ایران را عدم توجه به آنچه حقوق هم‌جنس‌بازان خوانده شده قرار داده است.

این گزارش، به علاوه از «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی»، سران فتنه سال ۱۳۸۸ هم حمایت کرده و مدعی شذه آنها در مواقع بیماری گاهاً از مراقبت‌های پزشکی لازم محروم شده‌اند.

انتهای متن/*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.