×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

گزارش کامل برنامه نود

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از  “ورزش سه”، درخواست محسن قهرمانی برای برگزاری مناظره با حضور فریدون اصفهان، خاطره بازی با وحید شمسایی، اعلام تلویحی اخراج دراگان اسکوچیچ از فولاد که هر روز به سقوط نزدیک تر می شود از مهمترین بخش های برنامه نود در ۲۳ آذر بود که فردوسی پور برای نمایش سردی آن به برف بیرون از استدیو هم پناه برد و مخاطبانش را بیش از پیش سرد کرد.

آیتم اول: نظر سنجی

بهترین هافبک راست تاریخ فوتبال ایران کیست؟ عادل فردوسی پور و تیم کارشناسی اش که به اقدام به انتخاب برترین تیم تاریخ ایران کرده اند در راستای آن، امشب نظرسنجی خود را به انتخاب برترین بازیکن سمت راست فوتبال ایران اختصاص داده است. جایی که ستارگان نام آشنای فوتبال ایران اینبار در دنیای پیامک به رقابت می پردازند.

۱- مرتضی کرمانی مقدم
۲- مهدی مهدوی کیا
۳- مجید نامجو مطلق
۴- محمد نوازی

آیتم دوم: ترین ها
در بخش ترین های برنامه نود که به برترین حرکات بازیکنان و داوران لیگ برتری پرداخته می شود حرکات تکنیکی بازیکنان مورد بررسی قرار گرفت که وریا غفوری با دو حرکت فوق العاده شرایط بهتری نسبت به دیگر بازیکنان داشت.
ترین ها: حرکت تکنیکی: طالب ریکانی
محرم
ترابی
وریا غفوری
جواد نکونام
حسین فاضلی
خسرو حیدری
جهان عالیان
ساسان انصاری
سروش رفیعی
میلاد محمدی
رضا بمعی
وریا غفوری(دوباره)
ابراهیم صادقی
تصمیم داوری :حمید کنعانی کمک داور سایپا و اس اهواز

موقعیت از دست رفته:
مجتبی حقدوست
پاس گل: محسن مسلمان
مهار برتر: رحمتی
گل برتر : میلاد میداوودی

ترین های هفته ۱۴ لیگ برتر


آیتم سوم: آنچه در نود خواهید دید:

بررسی آیتم هایی که قرار است امشب از برنامه نود پخش شود به طور خلاصه از نظر بینندگان گذرانده شده و قرار است همانطور که گفته شد درباره اتفاقات اخیر فوتبال ایران آیتم های ضبط شده ای در برابر مخاطبان این برنامه قرار گیرد.

– بازگشت قلعه نویی – جدایی تونی و خداحافظی قهرمانی
– ابراهیم صادقی باسابقه ترین بازیکن سایپا
– همه چیز با مرد فوتسال
– صعود پرسپولیس با گل جری بنگستون

عادل فردوسی پور صحبت های ابتدای خود در آخرین برنامه ۹۰ در پاییز ۹۴ با آرزوی سلامتی برای دکتر شهاب آغاز کرد و در ادامه نیز با توجه به درگذشت درفشی، تنیسور با سابقه کشورمان و همچنین مادر افشین قطبی این ضایعه را تسلیت گفت.

در ادامه نیز به قرعه کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا و قرعه تیم های ایرانی پرداخته شد. بررسی لیگ برتر و جایگاه تیم ها بعد از هفته چهاردهم بخش دیگری از صحبت های مجری این برنامه بود که در ادامه با حضور محسن قهرمانی قرعه کشی نظرسنجی برنامه قبل انجام شد.

گفتگوی ویژه با وحید شمسایی

وحید شمسایی که در ۴۰ سالگی عنوان برترین بازیکن سال آسیا را به خود اختصاص داد در گفتگویی ویژه درباره شرایط خودش توضیح داد.
وی درباره اینکه چرا از کسب عنوان خسته نمی شود گفت: می شود جایی بروی و اول نشوی؟ از زمانی که بازی کردم به دنبال قهرمانی و اول شدن بودم و این استرس مرا اذیت کرد. برای همین به دوره همی و اینکه همه از آن لذت ببرند را در نظر گرفتم. ما چند تا رفیق دارم که در برابر آنها باید همیشه برنده باشم.
شمسایی که به کم خوری معروف است در این باره گفت: حسین شمس یک بار گفته بود وحید شمسایی با هوا زندگی می کند. من یک مراسم دعوت بودم. وقتی گفتند آقای گل فوتسال جهان حضور دارد و ۵۰۰ نفر دست زدند اما وقتی گفتند ایشان ۲۰ کیلو وزن کم کرده ۲ هزار نفر دست زدند و بیرون مراسم هم هیچ کس نپرسید چطور گل زد و همه می گفتند چطور وزن کم کردی؟
او درباره اینکه شده چیزی از هواداران بشنود و ناراحت شود به ذکر خاطره ای پرداخت و گفت: اوت شده بود و عملکرد بدی داشتیم. برند اسپانسرم به من گفته بود باید در خیابان جردن روپایی می زدم و یک نفر گفت به جای اینکه روپایی بزنی تیم را اوت نمی کردی. جای خودم را عوض کردم و آنجا هم همین را گفتند.
شمسایی درباره کفش های خاصی که می پوشید و پاره بود نیز اینطور توضیح داد: کفشم پاره بود و آخرین نفر می آمد. کفشم وصله و پینه بود و اما من خرافاتی بودم و باز هم همان را می پوشیدم. من می رفتم عقب صف می ایستادم و کره ای ها می گفتند می شود این کفش را به من بدهی. من هیچ وقت پول کفش و سالن ندادم.
وی در ادامه بار دیگر به ذکر خاطره ای پرداخت و گفت: در دوره خدمت مسابقه گذاشته بودند. من گفتم می روم در تیم آشپزخانه. مسوول آنجا گفته بود اگر تیم را اول کنی هر روز چلوکباب بخوری. من گفتم اگر اول شوم باید صبحونه هم به من نیمرو بدهید. وقتی قهرمان شدیم می رفتم و می گفتم نیمروی من کو؟ کوبیده من کو؟
شمسایی که در سن ۴۰ سالگی همچنان حضوری فعال در لیگ برتر دارد گفت: بزرگترین جراحانی که در کشورمان هستند یکی از آنها می گفت ۱۰ سال پیش باید بازی را کنار بگذاری. من فیزیوتراپ را بیشتر از خانواده ام می بینم. دو نفر هستند که در دنیا زیاد می چرخند. یکی از آنها ابرام چرخی و دیگری من است.
وی درباره اینکه تا چه زمانی به بازی کردن ادامه خواهد داد نیز گفت: این را به شوخی می گویم اما تا وقتی که این هله و هوله ها هستند بازی می کنم. اما جدا به نظرم باید شرایطی باشد که بعد از آن هم بتوانم راه بروم و زندگی کنم و دیگر وقت رفتن است.
شمسایی در پایان گفت: اسطوره فوتبال ما رضا حیدریان است. همیشه بزرگ ماست و حیف است که این آدم دیگر در این رشته نیست.

 

خاطره بازی با وحید شمسایی

 

بررسی لیگ برتر:

صبا ۱ – ملوان ۰

علی دایی: با شروع نیمه دوم تیم بهتر میدان بود و چند موقعیت خوب داشتیم که از دست دادیم. از بچه ها بابت بازی خوب در نیمه دوم تشکر می کنم.
حمید استیلی: ما در سه بازی گذشته علیرغم شایستگی نتیجه لازم را نگرفتیم و تنها باید بگویم شرمنده هواداران انزلی شدیم.
داوری: داور می توانست به زعم مسعود مرادی به عنوان کارشناس داور در این برنامه حاضر شده بود عنوان کرد پنالتی روی پژمان نوری صحیح بود و داور نباید کاپیتان ملوان را اخراج می کرد.

سپاهان  ۰ راه آهن ۰

استیماچ: انتظار داشتیم برنده بازی این باشیم. مرد این بازی دروازه بان حریف بود.
تارتار: این تساوی حق ما بود و شانس نیاوردیم و حتی می توانستیم برنده بازی باشیم.
داوری: یک پنالتی در این بازی هم برای سپاهان سوخت و وریا غفوری هم به دلیل رفتار غیر ورزشی باید یک کارت زرد دریافت می کرد که از چشم داور دور ماند.

فولاد ۱ نفت ۲

منصوریان:  از عملکرد جوانان تیمم راضی هستم. یک پیغام جدید به ما دادند و از باتجربه های تیمم که از آنها حمایت کردند هم ممنونم.
داوری: مسعود مرای درباره صحنه گل نفت تهران که ادعا شده بود توپ قبل از ارسال از خط گذشته بود پاسخی نداد و ان را قطعی ندانست.

تراکتورسازی ۰ استقلال ۰

قلعه نویی که سال ۹۰ با استقبال بی نظیر هواداران به تبریز رفته بود این بار در شرایط ویژه ای این تیم را تحویل گرفت. سرمربی فعلی تراکتورسازی درباره حضورش در منزل تونی اولیویرا گفت: اگر موفقیتی کسب شود به خاطر تلاش های تونی بوده و اگر نتوانیم بی کفایتی من بود.
ایران پوریان که تلاش داشت هواداران تیمش را آرام کند  رو به سکوها اعلام کرد همه خواهند آمد و رفت اما مطمئنا انها اگر خواهان موفقیت تیم شان هستند باید در همه شرایط حامی تراکتور باشند.
قلعه نویی: بعد از ورودم تمرینات مناسبی پشت سر نگذاشتیم. فوتبال بدی به نمایش نگذاشتیم و برابر صدرنشین بازی خوبی به نمایش گذاشتیم.
عمران زاده: کاری کردند که هواداران از استادیوم دور شدند و باید رفت جستجو کرد که این اتفاق برای چه افتاده است.
مظلومی: بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و می توانستیم با استفاده از فرصت های مان برنده بازی هم باشیم.
قهرمانی: من حرف هایم را به زودی خواهم زد و انجا که باید بگویم چه شد خواهم گفت. در خداحافظی ام اجبار نبود و همان اول فصل هم گفته بودم که نیم فصل خواهم رفت. قهرمانی در حالی که بغض کرده بود حرف هایش را پایان داد و باید دید او چه سورپرایز و افشاگری خواهد داشت. این حق فوتبالدوستان است که بدانند در پشت پرده فوتبال چه می گذرد.
داوری: یک خطای پنالتی برای استقلال در این بازی نادیده گرفته شد و در ادامه نیز ارسال خسرو حیدری که استقلالی ها ادعا داشتند با دست مدافع این تیم برخورد داشت از سوی مرادی پنالتی تشخیص داده نشد.

 

ماجرای رفت و آمد جنجالی قلعه نویی در تراکتورسازی

 

حواشی تلخ بازی تراکتورسازی-استقلال


سایپا ۴ استقلال اهواز ۱

مجید جلالی: می توانستیم بهتر باشیم اگر از موقعیت های مان بهتر استفاده می کردیم و البته اگر ۱۰ نفره نمی شدیم.
امیری: از نظر بدنی در این بازی مشکل داشتیم.
ابراهیم صادقی باسابقه ترین بازیکن لیگ محسوب می شود که چهارصدمین دیدار خود با پیراهن این تیم را پشت سر گذاشت. جدی ترین رقیب او پژمان نوری است که البته سابقه حضور در چند تیم را دارد و مانند کاپیتان سایپایی ها تنها با پیراهن این تیم به میدان نرفته است.
نکته بازی:
استقلال اهواز برای اولین بار در لیگ پانزدهم موفق شد در بیرون از خانه گل بزند.
* بازیکنان و کادرفنی این تیم از بابت مشکلات مالی ناراحت بودند و بابت اینکه پیش از بازی دارای اسکان نباشند و مشکل هتل داشته باشند اعتراض خود را اعلام کردند.
داوری: پیش از گل های سایپا، استقلال اهواز می توانست به پنالتی برسد و فرصت خوبی برای گلزنی به دست آورد اما از دید داور دور ماند.
اخراج مشکل پور که با تکل او در زمین حریف همراه بود از سوی مسعود مرادی تنها مستحق یک اخطار تشخیص داده شد و پنالتی استقلال اهواز هم صحیح اعلام شد.

پرسپولیس ۱ گسترش فولاد ۰

برانکو ایوانکوویچ: برای ما مهمترین مساله کسب سه امتیاز بود و اینکه بتوانیم به رده های بالای جدول نزدیک شویم.
فراز کمالوند: مستحق شکست نبودیم و می توانستیم به گل برسیم اما بدشانسی مانع از این اتفاق شد.
داوری: مسعود مرادی اعلام کرد پرسپولیسی ها پیش از به ثمر رساندن گل توسط نورمحمدی مرتکب خطا نشده اند و گل بنگستون صحیح بود.
برخورد محسن مسلمان با درویشی درون محوطه جریمه پرسپولیس هم خطایی تشخیص داده نشد و تصمیم حق وردی را صحیح خواند.

 

حواشی عجیب بازی پرسپولیس – گسترش فولاد


استقلال ۳ خوزستان پدیده ۰
عبدالله ویسی: خوشحالیم که در دقایق ابتدایی دروازه مان باز نشد و بعد از ان هم از فرصت های مان به خوبی استفاده کردیم و شایسته صدرنشینی هستیم.
رضا مهاجری: اشتباهات فردی مان زیاد شده و در نیم فصل با جذب بازیکنان مورد نیاز ضعف های مان را برطرف خواهیم کرد.
نکته: بیت سعید که در این بازی دو گل از سه گل تیمش را به ثمر رساند، برای سومین بار در لیگ پانزدهم دبل کرد.

سیاه جامگان ۰ ذوب آهن ۱

فرهاد کاظمی: ۸ موقعیت داشتیم که از آن استفاده نکردیم و باید دید در آینده چه خواهد شد و اینکه بازیکنانم روند خوبی دنبال می کنند.
یحیی گل محمدی: از گل زده مان حفاظت کردیم و چشم به ضدحملات داشتیم. بازی سختی بود و تبریک می گویم به بازیکنانم بابت انرژی ای که در این بازی گذاشتند.
داوری: ادعا سیاه جامگان مبنی بر خطای بازیکن ذوب پیش از گل زدن درست اعلام شد و این گل خطا اعلام شد.
نکته: فرهاد کاظمی هفتمین شکست خود به همراه سیاه جامگان را هم تجربه کرد.

روی خط برنامه با مدیرعامل فولاد خوزستان

مدیرعامل فولاد خوزستان با حضور روی خط برنامه نود به سوالات عادل فردوسی پور پاسخ داد. اژدری زاده با طعنه ای به دهکردی حرف هایش ار آغاز کرد و سلامی خاص به او از پشت تلفن و روی خط برنامه نود گفت.
وی صحبت هایش را با تشریح شرایط فولاد آغاز کرد و گفت: بنده ۷ سال مدیرعامل فولاد نوین بودم و این تیم را از لیگ دو به لیگ برتر آوردیم. مطمئنا فوتبالی های بزرگتری نیز حضور دارند اما من هم بیگانه نیستم. من بدون هیچ برنامه ای و با تصمیمی که گرفته شد مدیریت تغییر یافت و این مسوولیت به بنده واگذار شد.
مدیرعامل فولاد در ادامه در پاسخ به اینکه چرا درباره تیم فولاد نوین تصمیم درستی گرفته نشد گفت: من فقط مدیرعامل فولاد نوین بودم و مالک شخص دیگری بود. با توجه به محدودیت های مالی که وجود داشت تلاش زیادی کردیم که مشکلات را برطرف کنیم اما با توجه به اینکه وضعیت حل نشد ناچار شدیم این جابجایی را انجام دهیم. طبق قوانین هم نمی توانستیم دو تیم در لیگ برتر با یک منبع مالی داشته باشیم. خیلی خوشحال هستیم که با این تغییرات سهمیه خوزستان حفظ شد.
وی در ادامه گفت: البته آنها پول این جابجایی را پرداخت نکرده اند. متاسفانه هیچ کدام از چک ها پرداخت نشده. اداره حقوقی ما این مسائل را دنبال می کند اما به نتیجه ای نرسیده ایم و علیرغم مشکلات مالی که داریم نتوانستیم از این منبع استفاده کنیم.
مدیرعامل فولاد درباره تغییرات احتمالی در نیمکت این تیم گفت: ما تلاش می کنیم کادرفنی را حفظ کنیم اما روند به گونه ای است وضعیت کاملا بغرنج و خطرناک است و در یکی دو روز آینده جلسات مختلفی برگزار می کنیم و طبق مصوبه هیات مدیره آن را اجرا خواهیم کرد.
وی درباره غرامت احتمالی به اسکوچیچ گفت: قرارداد ایشان پایان سال گذشته و دوساله و به مبلغ ۹۰۰هزار دلار است. ایشان در ملوان و در فصل گذشته در فولاد بد کار نکرده بود. ما فکر می کردیم در این فصل هم موفق باشیم اما اکنون شرایط فرق می کند و باید جدی تر در این باره تصمیم بگیریم.

 

پاسخگویی اژدری در مورد نتایج ضعیف فولاد


کارشناس حقوقی و مساله استفاده از فرید کریمی توسط صبا

احمدرضا براتی دیگر مهمان این برنامه بود که با حضور روی خط برنامه نود درباره استفاده صبای قم از فرید بهزاد کریمی توضیح داد.
وی در این باره گفت: فیفا بازه مشخصی برای نقل و انتقالات بازیکنان را در اختیار فدراسیون ها قرار می دهد. فلسفه آن فیرپلی است و جلوگیری از هرج و مرج.
کارشناس حقوقی درباره استثناها گفت: این دوره نمی تواند دوره باز باشد و باید دوره زمانی مشخصی برای ان تعیین شود. در آیین نامه اعلام شده که بازیکنانی که قرارداد دارند و به سربازی می روند به محض پایان خدمت می توانند با رعایت مقررات به تیم دیگری ملحق شوند.
وی ادامه داد: باشگاه صبا هیچگونه تخلفی مرتکب نشده و به صورت قانونی مجوز بازی را برای بازیکن خود گرفته اند.
براتی درباره استفاده از لفظ “به محض” در این قانون گفت: این کلمه می تواند تعابیر مختلفی داشته باشد. می تواند بعد از پایان خدمت نیازی به عقد قرارداد ندارد و یا هر چیز دیگری اما نمی تواند بازه زمانی نقل و انتقالات را رعایت نکنیم اما صبا بی تقصیر است.
وی درباره راهکار برای این کار گفت: سازمان لیگ هم در کنار باشگاه صبا و کمیته انضباطی  هیچ تقصیری ندارد. خوب است با توجه به این مشکلات آیین نامه های مان را تصحیح کنیم.
براتی درباره ادعای سیاه جامگان گفت: آنها می گویند این بازیکن نباید بازی کند که این درست است اما باید در نظر گرفت که صبا به طور قانونی از این بازیکن استفاده کرده است.
وی در ادامه گفت: شهبازی در سازمان لیگ نامه ای به من نشان داده که استعلام فیفا نشان می دهد سربازان بعد از پایان سربازی می تواند به تیم خود باز گردد. این مساله دو ایراد دارد اول اینکه به فیفا اعلام نشده که بازیکن سرباز در زمان خدمت به تیم دیگری می رود و مورد دیگر اینکه باید بگویم بازیکن باید بعد از پایان خدمت در بازه نقل و انتقالات به تیم خود برود. در ضمن طبق قوانین باشگاه سیاه جامگان بعد از بازی و به مدت دو ساعت فرصت داشت تا اعتراض خود را نسبت به این بازی داشته باشد و اگر از این فرصت گذشته باشد جایی برای اعتراض ندارد.
در ادامه این بحث نیز نصیرزاده وارد ماجرا شد و گفت: ما برای تدوین آیین نامه زحمت می کشیم. من از آقای براتی نیز تشکر می کنم اما یک قاعده نیز وجود ندارد. باشگاه صبا هیچ تقصیری ندارد و موضوع مهم این است که ما مسوول تفسیر قوانین هستیم. هیچ بازیکنی نمی تواند در یک نیم فصل برای دو تیم بازی کند و این فقط به خاطر مساله سربازی در فوتبال ما است. ما به واسطه جایگاه مان در فوتبال برخی مورد سوال قرار می گیریم اما پاسخ ما هیچ زمانی جانبدارانه نبوده است.

 

مناظره براتی و نصیرزاده در مورد کریمی


تقویم نود

بررسی روخدادهای تاریخی فوتبال و ورزش ایران همزمان با این تاریخ و در هفته پایانی آذرماه و پاییز.

۱۸ آذر ۶۳: ایران – عربستان؛ تعویض دروازه بان در ضربات پنالتی و تعویضی که جواب نداد.
ایران سه بار این اتفاق را یعنی تعویض دروازه بان در ضربات پنالتی را انجام داد و جالب اینکه هر سه استراتژی با شکست همراه بود.
حشمت مهاجرانی، وحید شمسایی، داریوش مهرجویی و ناصر حجازی متولدین آذرماه هستند.
سه بازیکن برتر ایران در آسیا در آذر ماه انتخاب شدند. علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی در مقاطعی مختلف جایزه برترین بازیکن آسیا را به خود اختصاص دادند.
۲۳ آذر ۷۷: برتری ایران برابر ازبکستان با ثبت سریعترین هت تریک توسط علی دایی برابر این تیم در ۷ دقیقه همراه بود.
۱۸ آذر و دربی های پیاپی در این تاریخ در سال های مختلف؛ در مقاطع مختلف دربی های پایتخت در این روز برگزار شد.
۱۹ آذر ۸۸: گل زیبای میلاد میداوودی در این سال به پرسپولیس در سالی که در استقلال اهواز حضور داشت و پدیده فوتبال ایران بود.
۱۷ آذر و المپیک ملبورن: امامعلی حبیبی اولین مدال طلای ایران را در المپیک کسب کردند.

 

تقویم هفتگی


قهرمانی کمیته داوران را به مناظره دعوت کرد

محسن قهرمانی که با افشاگری علی دایی متهم ردیف اول موضوع تبانی در فوتبال ایران لقب گرفته بود بعد از پایان محرومیتش در این فصل بار دیگر پا به عرصه قضاوت گذاشت.
محسن قهرمانی که بعد از اتفاقات دیدار سپاهان و پرسپولیس با اتهام بزرگی از سوی علی دایی مواجه شد در نهایت از قضاوت کنار گذاشته شد اما در ابتدای این فصل بار دیگر به عرصه لیگ برتر برگشت و در نهایت در دیدار تراکتورسازی برابر استقلال رسما خداحافظی کرد. او که جعبه سیاه ماجرای تبانی در فوتبال ایران محسوب می شود با حضور روی خط برنامه نود به سوالات عادل فردوسی پور پاسخ داد و به نکات جالبی اشاره کرد.
او درباره دلیل خداحافظی اش گفت: این تصمیم ناگهانی نبود. اول فصل کلاس توجیهی که در خدمت دوستان بودم در گروه دوستانم اعلام کرده بودم این آخرین فصل قضاوت من خواهد بود و احتمالا در نیم فصل نخواهم بود. همه به شوخی گرفتند و تست را پشت سر گذاشتیم. این تصمیم را از سه ماه قبل گرفته بودم و ناگهانی نبود و تصمیم خودم را گرفته بودم. وقتی که ابلاغ ها اعلام شد و با توجه به حساسیت خاصی که در این بازی وجود داشت خواستم از دنیای داوری با این بازی خداحافظی کنم. از بعد از این بازی به عنوان پیشکسوت یا بیننده در خدمت دوستان هستم و اصلا پشیمان نیستم. اکنون بیشتر در خدمت دوستان و خانواده هستم و به زندگی ام می پردازم.
وی ادامه داد: اگر شرایط مهیا شود و در برنامه حاضر شوم و شرایط را مهیا کنید. اگر می خواهید به شرایط بحران زده داوری را مهار کنید آقایان فریدون اصفهانیان را دعوت کنید تا در مناظره ای با حضور ایشان در خدمت شما باشم.
قهرمانی در ادامه صحبت هایش گفت: خیلی دوست دارم این شرایط را مهیا کنند و به گونه ای نباشد که من فقط در مقام پاسخگویی حاضر شوم. سکوت خیلی سخت است و خیلی سخت است.
مسعود مرادی که در این برنامه به عنوان کارشناس حاضر بود از قهرمانی تشکر کرد و انتقاداتی به وضعیت و نگاهی که به داوری وجود دارد کرد. او در این باره گفت: من می دانم ناراحتی ایشان از چیست. او وزن زیادی را کم کرد. هشت ماه محروم شد و هیچکس نفهمید چرا رفت. این ها برای یک داور خیلی سخت است و حیف است که سرمایه داوری به این راحتی قضاوت را کنار بگذارد.

آنالیز برنامه نود: تراکتورسازی – استقلال

آنالیز این هفته برنامه نود اختصاص به دیدار دو تیم تراکتورسازی و استقلال داشت.
از سوی آنالیزورهای این برنامه عنوان شد قلعه نویی موفق شده جابر انصاری که زهردارترین مهره آبی ها محسوب می شود به خوبی مهار شد.
در این آنالیز چند دیدار گذشته استقلال و عملکرد فوق العاده جابر انصاری زیر ذره بین گرفته شد و ان را با دیدار تراکتورسازی مقایسه کردند. جایی که انصاری در این بازی بی تاثیر و خنثی شده بود. امیر قلعه نویی با محول کردن وظیفه من تو من سینا عشوری با جابر انصاری او را مهار کند. البته این مساله باعث شده بود تا میانه زمین تراکتورسازی خالی شود و استقلال بارها از این حفره سود ببرد و که در زدن ضربات نهایی ناموفق بودند.
تراکتورسازی برای گل زدن همچنان با مشکل مواجه است. انها که بختیار رحمانی، سروش رفیعی و نریمان جهان را در اختیار دارند در امر گلزنی همچنان ناموفق هستند. پاس های اشتباه بازیکنان تراکتورسازی در فاز تهاجمی نکته ای بود که آنها در تصمیم گیری های پایانی باعث می شود در امر گلزنی ناموفق باشند.

 

آنالیز فنی بازی تراکتورسازی-استقلال


آیتم ویژه با ابراهیم صادقی با ۴۰۰ بازی

آیتم ویژه ای از سوی محمد حسین میثاقی به مناسبت چهارصدمین دیدار ابراهیم صادقی با پیراهن نارنجی سایپا تدارک دیده شد و درباره این اتفاق بزرگ صحبت شد.
ابراهیم صادقی درباره این اتفاق گفت: جذابیت حضور ۱۶ ساله ام در فوتبال این بود با پیراهن سایپا به میدان رفته ام.
مجید جلالی نیز در ادامه عنوان کرد حضور صادقی در سایپا و تیم اصلی با حضور و درخواست او اتفاق افتاده است. صادقی نیز عنوان کرد از اینکه فوتبال بدون حاشیه را به حضور در سرخابی ها ترجیح داده احساس خوبی دارد.
هافبک سایپا درباره تعصبش به سایپا نیز اینطور توضیح داد: وقتی بازیکنانی از استقلال و پرسپولیس به سایپا می آیند و درباره تیم سابق خود صحبت می کنند جدی شاکی می شوم و به آنها تذکر می دهم. وقتی در باشگاهی قدیمی می شوی امکان دارد از بازیکن قدیمی نظر بخواهند و بارها این اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: وقتی بازیکنی قدیمی در یک باشگاه حضور داشته باشد مشکلات کمتر می شود. همه زندگی ام را از سایپا دارم. همیشه پولم را به موقع گرفته ام و این بی معرفتی است اگر در زمان مشکل مالی اعتراض کنم و تیمم را رها کنم.
دکتر چشمه سری نیز در خلال این گزارش عنوان کرد او در این سن و سال هم بازیکنی فوق العاده است که می تواند چندین سال دیگر هم بدون مشکل برای این تیم بازی کند و کاپیتان سایپایی ها را بازیکنی بزرگ و اسطوره خواند.
جواد نکونام نیز درباره صادقی گفت: احترامی که مجموعه سایپا به بازیکنان می گذارد بدعتی است که ابراهیم آن را گذاشته است. موفقیت را می توان بدون حاشیه هم به دست آورد.

 

به مناسبت چهارصدمین بازی ابراهیم صادقی برای سایپا


آیتم ۹۰ تا ۹۰

در این آیتم مشکلات رفت و آمد به استادیوم یادگار امام قم بررسی شد و هواداران بابت نداشتن معبر عبوری ایمنی برای حضور در استادیوم اعتراض خود را اعلام کردند.
علی دایی نیز در اعتراض به صحبتهای نصیرزاده اعلام کرد اگر آقایان درست و واضح صحبت کنند و من از بازیکنی که بگیریم باید استفاده کنم و عباسی، مدیرعامل سیاه جامگان هم مدعی شد تیمش باید بابت استفاده صبا از بازیکن غیرمجاز برنده بازی معرفی شود.
اعتراض بازیکنان به وضعیت چمن فولاد شهر بخش دیگری بود که در این آیتم مورد بررسی قرار گرفت.
رضا مهاجری، سرمربی پدیده نیز بابت تعامل با تیم ملی امید تیمش را متضرر دانست و عنوان کرد هر زمان بازیکنانش را به تیم امید داده دچار مشکل شد.

 

نود تا نود


بررسی عملکرد بازیکنان ایرانی در لیگ های خارجی

در بخش دیگر برنامه نود به بررسی شرایط و نتایج تیم هایی که بازیکنان ایرانی در خدمت دارند زیر نظر گرفته شد. احسان حاج صفی، علیرضا جهانبخش، علیرضا حقیقی، کریم انصاریفرد و رضا قوچان نژاد لژیونرهای اروپایی ایران در کنار بازیکنانی که در لیگ سترگان بازی می کنند عملکردشان مورد بررسی قرار گرفت و نتایج تیم های شان رصد شد.

 

بررسی عملکرد لژیونر ها


بررسی لیگ دسته اول آزادگان

در آیتم بعدی برنامه نود، به شرایط لیگ دسته اول پرداخته شد و نتایج تیم ها در هفته گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

لیگ یک (هفته هجدهم)


بررسی لیگ برتر فوتسال

در آیتم پایانی برنامه نود هم لیگ برتر فوتسال مورد بررسی قرار گرفت. لیگ برتر فوتسال با یکه تازی تاسیسات دریایی و وحید شمسایی در حال پیگیری است و آنها مدعی بی رقیب این فصل محسوب می شوند.
در این هفته تاسیسات با نتیجه پرگل ۷ بر ۲ حریف خود مقاومت البرز را از پیش رو برداشت تا شمسایی یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک تر شود.
شهروند ساری نیز موفق شد شهرداری ساری را از پیش رو بردارد. گیتی پسند و میثاق در اصفهان به تساوی رسیدند و نماینده اصفهان از جمع مدعیان قهرمانی دور شد. حفاری هم فرش آرا را شکست داد و مس سونگون موفق شد با نتیجه ۴ بر یک فردوسی مشهد را شکست داد. یاسین پیشرو هم در دیداری نزدیک نتیجه را به حریف خود واگذار کرد تا چشم به هفته های آینده بدوزد. آنها برابر آذرخش و در بندرعباس شکست تلخی را تجربه کردند تا مسوولان این تیم از هم اکنون به دنبال راهکاری برای جدا شدن از شرایط نزولی تیم شان باشند.

 

حواشی و نتایج هفته ۲۲ لیگ برتر فوتسال


نتیجه نظرسنجی:

در حالی که به نظر می رسد رقابت جدی بین مهدی مهدوی کیا و مجید نامجو مطلق برای رسیدن به عنوان برترین هافبک راست تاریخ فوتبال ایران باشد این ستاره سابق تیم ملی و لژیونر ۱۴ ساله فوتبال ایران در لیگ آلمان بود که موفق شد با اکثریت آرا و رای ۷۷ درصدی جای خود را در بین تیم ۱۱ نفره برنامه نود رزرو کند. مجید نامجو مطلق، مرتضی کرمان مقدم و محمد نوازی رتبه های بعدی را کسب کردند.

برنامه این هفته نود در ساعت ۱:۴۵ دقیقه بامداد به پایان رسید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.