×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

یک دیدار متفاوت در انتظار شاگردان برانکو و شفر؛ عملکرد فوق العاده استقلال و پرسپولیس از دربی ۸۵ تا دربی ۸۶ +جدول

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ دربی ۸۶ پایتخت شاید سرنوشت سازترین دربی تاریخ این دیدار سنتی لقب بگیرد چرا که احتمال مشخص شدن قهرمان لیگ با مشخص شدن نتیجه پایانی وجود دارد.

شاگردان برانکو روی کاغذ ۳ امتیاز تا ثبت دومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ برتر فاصله دارند و اگر پنجشنبه ۱۰ اسفند موفق به شکست استقلال شوند، ۵ هفته مانده به پایان لیگ هفدهم قهرمانی خود را جشن خواهند گرفت و شادی مضاعفی را به هواداران سرخپوش هدیه خواهند داد. البته در صورتی که ذوب آهن در خانه پارس جنوبی جم پیروز نشود یک تساوی هم قهرمانی پرسپولیس را مسجل خواهد کرد.

اما در آن سوی میدان استقلال که این روزها روی نوار موفقیت حرکت می کند، روی سه امتیاز این دیدار حساب کرده تا هم از کورس نایب قهرمانی با ۵ تیم دیگر جا نماند و هم امضا کننده قهرمانی چهارم پرسپولیس در لیگ برتر نباشد.

شاگردان شفر با شکست پرسپولیس در دربی ۸۶ می خواهند با یک تیر دو نشان بزنند و هم قهرمانی پرسپولیس را به تاخیر بیاندازند و هم نوار ۱۸ بازی بدون باخت رقیب سنتی را پاره کند!

به گزارش مشرق، استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و پنجم لیگ هفدهم در حالی به مصاف هم خواهند رفت که از نظر جایگاه جدولی نسبت به دور رفت این رقابتها شرایطی کاملا متفاوت برای هر دو تیم بوجود آمده است.

پرسپولیس در دیدار رفت باید با تیم رده دوازدهم جدول دیدار می کرد در حالی که حالا باز هم با حفظ رده اولی (مانند دور رفت) باید با تیم سوم جدول مسابقه بدهد. با این تفاوت که در دور رفت با تیم دوم یک امتیاز فاصله داشت ولی حالا ۱۶ امتیاز!

بررسی دقیق تر این آمار نشان دهنده شرایط هر دو تیم طی این ۱۴ هفته است که در ادامه می آید:

*جایگاه جدولی سرخابی ها

استقلال که در بازی برگشت میزبان تیم پرسپولیس است پیش از دربی رفت در پایان هفته نهم لیگ برتر در رده دوازدهم جدول و ۹ امتیازی بود در حالی که پرسپولیس در همان هفته با ۲۰ امتیاز در صدر جدول قرار داشت. این تیم پس از دربی ۸۵ با ۲۳ امتیاز جایگاهش را در صدر تثبیت کرد ولی استقلال با یک پله سقوط و همان ۹ امتیاز به رده سیزدهم رفت!

*آمار بهتر پرسپولیس

هر دو تیم در این ۱۴ هفته با ۱۴ تیم مسابقه دادند که البته نتایج پرسپولیس بهتر از رقیب همشهری اش بود. استقلال در این هفته ها ۸ برد، ۵ تساوی و یک باخت(۱-۲ مقابل ذوب آهن) داشت و پرسپولیس ۱۰ برد و ۴ مساوی در چهارده هفته برای خود رقم زد.

*جایگاه قبل از دربی ۸۶

استقلال در شرایطی باید میزبان پرسپولیس باشد که با ۳۸ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به ۴ تیم دیگر ۳۸ امتیازی در رده سوم جدول جای دارد. در حالی که پرسپولیس ۵۷ امتیازی است و همچنان بر صندلی صدر جدول تکیه دارد و با افزایش اختلاف امتیازی خود با تیم دوم، این تیم را باید قهرمان قطعی لیگ هفدهم دانست.

دیدار هشتاد و ششم استقلال و پرسپولیس پنجشنبه ۱۰ اسفند برگزار می شود

*جمع آوری امتیاز

استقلالی ها که با آمدن شفر شرایط بسیار بهتری در لیگ پیدا کردند در این حدفاصل ۲۹ امتیاز به اندوخته قبلی شان افزودند ولی پرسپولیس با برانکو ۳۴ امتیاز از دربی رفت تا امروز کسب کرده است.

*پیشرفت فاحش استقلال

استقلال که بعد از هفته دهم در رده سیزدهم بود حالا با ۱۰ پله صعود خودش را به رده سومی رسانده و از این نظر پیشرفتی فاحش داشته است و البته پرسپولیس هم با وجود رقبای سرسخت همچنان در همان رده اول به مسیر خود ادامه می دهد.

استقلال در ۲ هفته آخر لیگ برتر ۷ گل به تیم های سپیدرود و فولاد خوزستان زده است

*زنگ خطر برای پرسپولیس

درست است که در دربی پایتخت میزبان و میهمان تفاوتی ندارد، اما روی کاغذ قیاس دیدارهای بیرون و داخل خانه دو تیم بیانگر این نکته است که استقلالی ها در خانه خود بهتر از پرسپولیس نتیجه گرفته اند. این تیم در دیدارهای خانگی در ۱۴ دیدار اخیر خود توانسته در استادیوم آزادی ۶ برد و یک تساوی بدست بیاورد در حالی که پرسپولیس در تهران فقط ۴ دیدارش را با برد به پایان رسانده و ۳ بازی را با تساوی به پایان برده است. این نکته می تواند برای پرسپولیس همچون زنگ خطری باشد چون این هفته با تیمی دیدار می کند که در خانه بهتر از بیرون خانه نتیجه گرفته است.

*زنگ خطر برای استقلال!

در حالی که پرسپولیس در دیدارهای خانگی به خوبی استقلال عمل نکرده در عوض این تیم در بیرون از خانه(دیدارهایی که مهمان بوده) نتایجی مشابه با دیدارهای خانگی استقلال کسب کرده است. ۶ برد و یک تساوی حاصل تلاش شاگردان برانکو خارج از خانه خودشان بوده است. در حالی که استقلال در همین تعداد بازی بیرون خانه(۷ مسابقه از ۱۴ هفته) تنها ۲ برد، ۴ مساوی و یک باخت داشته و این نشان می دهد پرسپولیس در دربی که مهمان استقلال است می تواند برای این تیم خطرناکتر باشد!

پرسپولیس بدون احتساب امتیازات دور رفت در دور برگشت هم صدرنشین جدول است

*استقلال گلزن تر از رقیب

شاگردان وینفرد شفر ظرف این ۱۴ بازی ۲۷ بار دروازه حریفان خود را گشودند که البته تعداد بردهای ۴ گله شان هم سه بازی بود. در حالی که پرسپولیس در همین حدفاصل توانسته ۲۲ بار دروازه رقبایش را باز کند و فقط در یک دیدار ۴ گل زده داشت!

*پرسپولیس مدافع تر از استقلال

طی این ۱۴ دیدار خط دفاع پرسپولیس با یک گل خورده کمتر نسبت به استقلال خط دفاعی بهتر داشته است. در واقع پرسپولیس در این مدت فقط ۳ بار دروازه اش را باز شده دید. البته بطور کلی هر دو تیم با این آمار کم گل خورده(۳ و ۴ گل) به مخاطب خود پیام می دهند که هم سخت گل می خورند و هم دروازه بانانی خوب در اختیار دارند. بطور مثال پرسپولیس در هر بازی ۰.۲۱ گل خورده، حدود کمتر از نیم گل در هر بازی یا تقریبا هر ۵ بازی یک گل!

سرخابی ها رودرروی پدیده مشهد متوقف شدند و حتی یک گل به این تیم نزدند

*فقط یک تیم به سرخابی ها نباخت

در جمع رقبای مشترک دو تیم طی این ۱۴ هفته فقط پدیده مشهد بود که با ثبت نتیجه تساوی ۰-۰ مقابل هر دو تیم امتیاز گرفت و به سرخابی ها هم نباخت. ضمن اینکه این تنها نتیجه مشابه هر دو تیم مقابل رقبای مشترک در این ۱۴ هفته بود.

*استقلال به بازنده ترین تیم باخت!

استقلال در این ۱۴ هفته فقط یک باخت داشت و آن مقابل ذوب آهنی بود که پرسپولیس قاطعانه ترین بردش را با نتیجه ۰-۴ رودرروی این حریف اصفهانی بدست آورد تا بازنده ترین تیمی بوده باشد که ظرف این ۱۴ دیدار روبروی شاگردان برانکو به میدان رفته است.

*استقلال کار نیمه تمام پرسپولیس را تمام کرد

طی این ۱۴ هفته پرسپولیس مقابل ۳ تیم به نتیجه تساوی دست پیدا کرد. گسترش فولاد(۱-۱)، نفت تهران(۰-۰) و فولاد خوزستان(۱-۱) در حالی که استقلال هر سه این تیم ها را با برد از پیش رو برداشت. گسترش فولاد(۲-۰)، نفت تهران(۲-۰) و فولاد خوزستان(۴-۱) تا کار نیمه تمام رقیب را تمام کرده باشد.

جدول عملکرد استقلال و پرسپولیس در حدفاصل دربی ۸۵ تا دربی ۸۶

تیم

بازی

برد

باخت

مساوی

گل زده

گل خورده

تفاضل

امتیاز

استقلال

۱۴

۸

۵

۱

۲۷

۴

۲۳+

۲۹

پرسپولیس

۱۴

۱۰

۴

۲۲

۳

۱۹+

۳۴

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.