×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

۱۵ روز گروگانگیری اشتباهی به‌خاطر تشابه اسمی

۲۴تیرماه امسال پسربچه هفت‌ساله‌ای به نام امیرعلی، زمانی که سرگرم دوچرخه‌سواری نزدیک خانه‌شان در شهرستان سیرجان بود، توسط آدم‌ربایان دزدیده شد. آنها ۳مرد بودند که دقایقی امیرعلی را زیرنظر داشتند و پس از آن ۲نفرشان از ماشین پیاده شدند و به سمت او رفتند و نام پدرش را پرسیدند.

مردان آدم‌ربا به محض شنیدن جواب پسربچه، با انتقال وی به‌خودروی سمند فرار کردند.خانواده امیرعلی که از طریق همسایه‌ها در جریان آدم‌ربایی قرار گرفته بودند ماجرا را به پلیس اطلاع دادند و تحقیقات برای دستگیری آدم‌ربایان شروع شد.بررسی‌های پلیسی از این حکایت داشت که پلاک خودروی آدم‌ربایان مخدوش بوده و آنها سعی کرده بودند هیچ ردی از خود برجا نگذارند.

چند روز از ربوده شدن پسربچه هفت‌ساله می‌گذشت تا اینکه آنها با خانواده گروگان تماس گرفتند و درخواست خود را مطرح کردند. ۱۸۰میلیون تومان، مبلغی بود که آنها در ازای آزادی پسربچه طلب کردند؛ حال آنکه پدر امیرعلی وضعیت مالی متوسطی داشت و معلوم نبود چرا آدم‌ربایان او را برای اجرای نقشه اخاذی انتخاب کرده بودند. تماس‌های تهدیدآمیز آدم‌ربایان در حالی ادامه داشت که رفته‌رفته سرنخ‌هایی از انگیزه آنها برای ربودن امیرعلی به‌دست آمد.

بررسی‌ها نشان می‌داد که آنها با مردی که در همسایگی خانه امیرعلی زندگی می‌کرد، اختلاف حساب داشتند. به همین دلیل قصد داشتند فرزند این مرد را ربوده و به اختلاف حساب‌شان پایان دهند اما آن روز اشتباهی امیرعلی را دزدیده بودند. درحالی‌که تحقیقات برای یافتن ردی از آدم‌ربایان ادامه داشت، کارآگاهان به سرنخ‌هایی از خودروی آنها دست یافتند. این سرنخ آنها را به مرد جوانی در جنوب کرمان رساند که در این آدم‌ربایی نقش داشت.

این مرد در عملیاتی ضربتی دستگیر شد و در بازجویی‌ها پرده از راز آدم‌ربایی برداشت. او گفت: برادرم در کار خرید و فروش کالا بود. مدتی قبل محموله‌ای را به‌صورت امانتی از فردی به نام شاهرخ خرید و به مردی به اسم مجتبی فروخت. مبلغ آن ۱۸۰میلیون تومان بود اما مجتبی پول برادرم را نداد و به همین دلیل برادرم نتوانست پول شاهرخ را پس بدهد.

شاهرخ برای اینکه برادرم را تحت فشار قرار دهد، پدرمان را ربود. برای همین برادرم تصمیم گرفت با ربودن پسر مجتبی او را مجبور کند که پولش را پس بدهد و بتوانیم پدرم را آزاد کنیم. وی ادامه داد: روز حادثه به کوچه‌ای رفتیم که محل زندگی مجتبی بود. پسری را سرگرم دوچرخه‌سواری دیدیم. حدس زدیم که پسر مجتبی است. سراغش رفتیم و برای اطمینان اسم پدرش را پرسیدیم. وقتی جواب داد: «مجتبی» با عجله او را ربودیم و با خودمان بردیم.

بعدا متوجه شدیم که پدر او همسایه فرد موردنظر ما بوده و ما به‌خاطر تشابه اسمی، دست به اشتباه بزرگی زده‌ایم. با دستگیری این مرد، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی سیرجان امیرعلی را که در این مدت در شرایط سختی به سر می‌برد و لاغر شده بود پس از ۱۵روز نجات دادند. به گفته فرمانده نیروی انتظامی سیرجان، این پسربچه صبح دیروز در محوطه اداره آگاهی به خانواده‌اش تحویل داده شد و تحقیقات برای دستگیری ۲متهم دیگر پرونده ادامه دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.