۱۹ بهمن به عنوان یک روز ملی و مذهبی در خاطر اهالی ری ثبت شد

بر اساس تاریخ شفاهی انقلاب، زمانی که امام خمینی(ره) پس از سال ها دوری در سال ۵۷ به ایران بازگشتند در جمع یارانشان فرمودند: چند روزی است که به ایران آمده ام اما هنوز توفیق زیارت حضرت عبدالعظیم(ع) نصیبم نشده است. بنابراین باتوجه به مخاطرات بسیار ایشان ۷ روز پس از حضورشان در ایران در تاریخ ۱۹ بهمن ماه به زیارت سیدالکریم(ع) مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ ۱۹ بهمن به عنوان یک روز ملی و مذهبی در خاطر اهالی ری ثبت شد. رحمان آذرخرداد با اعلام این مطلب گفت: بر اساس تاریخ شفاهی انقلاب، زمانی که امام خمینی(ره) پس از سال ها دوری در سال ۵۷ به ایران بازگشتند در جمع یارانشان فرمودند: چند روزی است که به ایران آمده ام اما هنوز توفیق زیارت حضرت عبدالعظیم(ع) نصیبم نشده است. بنابراین باتوجه به مخاطرات بسیار ایشان ۷ روز پس از حضورشان در ایران در تاریخ ۱۹ بهمن ماه به زیارت سیدالکریم(ع) مشرف شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر کهریزک در ادامه افزود: اکنون پس از گذشت ۴۰ سال از آن روز اهالی همیشه درصحنه ری و تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) با برپایی ویژه برنامه های متعدد در آستان این روز را گرامی می دارند که ما نیز در مجموعه شورای اسلامی کهریزک و به عنوان نمایندگان اهالی این شهر وظیفه خود می دانیم تا در این آیین پرشور یادو خاطر امام راحل و بنیانگزار کبیر انقلاب را گرامی بداریم.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم در آینده ای نه چندان دور ۱۹ بهمن به عنوان یک روز ماندگار به عنوان سالروز بیعت اهالی ری با امام‌خمینی(ره) در تقویم روزشمار کشور به ثبت برسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *