×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

آغاز کنکور سراسری ۹۶ با رقابت داوطلبان ریاضی،فنی و علوم انسانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ آزمون های مختلفی در سال ۹۶ برگزار می شود و هر یک از ماه های سال به ترتیب زمان اعلام نتایج و برگزاری برخی از آزمون هاست.

آزمون سراسری سال ۹۶ در صبح و بعد از ظهر امروز و فردا ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۱۳۹۶ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود. در آزمون سراسری سال ۹۶ تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸داوطلب با هم به رقابت می پردازند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸.۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱.۰۴ درصد مرد هستند.

آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ با تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب نسبت به آمار سال ۹۵ که ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر بوده است تعداد ۶۹ هزار و ۷۷۱ نفر یا معادل ۷.۵ درصد بیشتر است.

چهل و هفتمین ماراتن کنکور ۹۶ اغاز شد
در سال های اخیر تعداد دختران داوطلب کنکور سراسری از پسران پیشی گرفته است اما در گروه های آزمایشی مختلف وضعیت متفاوتی حاکم است. در آزمون سراسری سال ۹۶ پسران در گروه علوم ریاضی و فنی و دختران در سایر گروه ها از جمله علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی پیشتاز هستند.

در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی از ۱۴۸ هزار۵۰۰ داوطلب ،۵۲ هزار و ۵۳۱ نفر زن، و ۹۵ هزار و ۹۶۹ نفر مرد می باشند.هم چنین در گروه علوم انسانی از ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ نفر داوطلب،۱۱۵ هزار و۴۶۶ نفر زن، و۶۸ هزار و۷۲۹ نفر مرد می باشند.

در گروه علوم تجربی از ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ نفر ۳۶۷ هزار و۷۹۳نفر زن و۲۱۲ هزار و ۷۷۷نفر مرد تشکیل داده شده است.

در گروه هنر هم نیز از مجموع ۱۰ هزار و ۶۷۵ نفر داوطلب ۸ هزار و ۴۹ نفرزن و ،۲هزار و ۶۲۶نفر مرد می باشند.

در آخر در گروه زبان های خارجی از مجموع ۶هزار و۲۶۸ نفر داوطلب ۴ هزار و ۵۹۵نفر داوطلب زن و یک هزار ۶۷۳ نفر مرد تشکیل می شود.

چهل و هفتمین ماراتن کنکور ۹۶ اغاز شد
نظر به اینکه آزمون سراسری سال ۹۶ برای هر یک از گروه های آزمایشی پنجگانه به صورت جداگانه برگزار می شود و داوطلب ضرورت دارد نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون گروه های آزمایشی انتخابی خود اقدام کند، با توجه به تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ و آمار علاقمندان به شرکت در گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی به تعداد ۱۶۳هزار و۵۰۹نفر، برای برگزاری آزمون سال ۹۶ در مجموع تعداد یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ کارت صادر شده است.

از تعداد یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ کارت صادر شده تعداد ۶۵۷ هزار و ۸۸۳کارت برای خواهران و ۴۳۵ هزار و ۸۳۴ کارت برای برادران صادر شده است و آزمون سراسری سال ۹۶ با این آمار برگزار می شود.

تعداد ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ کارت برای گروه علوم ریاضی و فنی، تعداد ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ کارت برای گروه آزمایشی علوم تجربی، تعداد ۱۸۴ هزار و ۱۹۵ کارت برای گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد ۶۱ هزار و ۹۸۵ کارت برای گروه آزمایشی هنر (با احتساب علاقمندان سایر گروه ها) و تعداد ۱۱۸هزار و ۴۶۷ کارت برای گروه آزمایشی زبان های خارجی (با احتساب علاقمندان سایر گروه ها) صادر شده است.

نتایج اولیه بصورت کارنامه از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در دهه دوم مرداد ۹۶ اعلام می شود و انتخاب رشته اینترنتی نیز منحصراً از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در همین زمان انجام می گیرد.نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ نیمه دوم شهریور ۹۶ منتشر می شود

گفتنی است؛ در کنکور ۹۶ پیشتازی پسران در ریاضی و دختران در تجربی و انسانی می باشد.

برچسب ها : , , ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.