×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، همه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند می‌توانند تا فردا ۲۶ مرداد با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به نشانیwww.azmoon.org با توجه به نمره کل کسب شده در هر زیر گروه متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به انتخاب ۲۰ رشته محل اقدام کنند.
علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه داوطلبان در زمان ثبت‌نام گزینه علاقه‌مندی به گروه هنر و زبان‌های خارجه را انتخاب کرده‌ و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌اند، می‌توانند از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.
در صورت تمایل به انتخاب رشته در دو یا سه گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی، گروه هنر و یا گروه زبان خارجه) باید کارت اعتباری جداگانه برای هر کدام تهیه و در سایتwww.azmoon.org انتخاب رشته انجام شود و داوطلبانی که رشته محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته‌های با آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی‌کنند، توجه داشته باشند که بخش اعظم رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون هستند که درصورت تمایل با مراجعه به سامانه www.azmoon.org ثبت‌نام کنند.
داوطلبان ابتدا از وجود رشته محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس اقدام به خریداری کارت اعتباری دوره مربوطه کنند.
برای انتخاب رشته محل لازم است کارت اعتباری انتخاب رشته به صورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت‌نام مرکز سنجش خریداری شود. هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام‌وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره‌وقت نیز انتخاب رشته کنند.
برای پاسخگویی به نیاز داوطلبانی که به هردلیل نمی‌توانند در دوره تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل بپردازند، نظام آموزشی پاره‌وقت (که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسیده است) در مقطع کارشناسی رشته‌های غیرپزشکی در تعداد زیادی از واحدهای دانشگاهی ایجاد شده است. حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی پاره‌وقت بیش از حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی تمام‌وقت می‌باشد. قابل ذکر است که به فارغ التحصیلان این نظام آموزشی مانند نظام آموزشی تمام وقت مدرک تحصیلی رسمی مربوط به نظام آموزشی پاره وقت اعطاء خواهد شد و فارغ‌التحصیلان این نظام نیز می‌توانند در آزمون ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت کنند.
نکته قابل توجه اینکه به دانشجویان مشمول خدمت وظیفه عمومی که دارای شرایط لازم باشند در نظام آموزشی پاره‌وقت نیز مانند دانشجویان نظام آموزشی تمام‌وقت معافیت تحصیلی داده می‌شود. در رشته‌های گروه علوم پزشکی نظام آموزشی فقط تمام وقت است و برای این رشته‌ها نظام آموزشی پاره وقت وجود ندارد و نظام آموزشی پاره وقت فاقد رشته محل‌های گروه هنر است.
داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از این سهمیه بهره‌مند خواهند شد. بنابراین آن دسته از داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ که حائز شرایط استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» می‌باشند باید در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمایل خود برای استفاده از این سهمیه را اعلام کنند.
گزینش علمی داوطلبان در انتخاب‌های ۲۰ گانه صرفاً براساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته‌های انتخابی بوده و درج یک رشته محل در اولویت اول مزیت رقابتی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.
داوطلبان پس از انتخاب رشته می‌توانند با مراجعه مجدد به این سامانه و بدون خرید کارت اعتباری مجدد نسبت به ویرایش رشته محل‌های انتخابی خود اقدام نمایند. در این صورت آخرین ویرایش انجام شده توسط داوطلب ملاک عمل قرار خواهد گرفت و انتخاب رشته قبلی وی فاقد اعتبار خواهد بود.
پذیرش دانشجو در رشته پزشکی – دکتری عمومی واحد زاهدان تنها از بین داوطلبان بومی استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی خواهد بود.
به گزارش ایسنا، نتایج انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاداسلامی هفته آخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.