فرماندار ری؛

احداث مترو آب روستاهای ری را از بین برده است/نابودی خاک ومزارع ری

فرماندار ری در جلسه مشترک مسئولان استانی با اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان این که همه مشکلات تهران به ری سرازیر شده، گفت: احداث مترو آب روستاهای ری را از بین برده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز ، هدایت الله جمالی پور شامگاه سه شنبه در جلسه مشترک مسئولان استانی با اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش طی سخنانی گفت: شهرری چندین مشکل اساسی دارد، اول این که این منطقه آلوده ترین نقطه تهران است، زمانی که از بافت فرسوده صحبت می کنیم، مشکلات اساسی مرکز شهرری به ذهن می رسد، که سال های سال به آن ها توجه نشده است.

وی ترافیک شهرری را بغرنج خواند و گفت: دسترسی به مرکز شهرری یک فاجعه است، اگر بخواهید از ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به میدان ری بیایید، باید ۲۰ الی ۳۰ کیلومتر مسیر را دور بزنید، تا به مقصد برسید.

فرماندار ری نمای شهری ری را بسیار نامناسب خواند و گفت: به آثار تاریخی ۷۰۰۰ ساله ری بی توجهی می شود، تمام معضلات تهران به ری سرازیر شده است، وجود بهشت زهرا(س) ، روزی ۸۵۰۰ تن زباله، آب های آلوده ای که مزارع کشاورزی ری را نابود کرده و خاک ری را از بین برده است و نیز صنوف مزاحمی که از تهران به ری آمده است.

جمالی پور گفت: به دلیل احداث مترو روستاهای ری دیگر از آب خوب بهره مند نیستند، چرا که بسیاری از مادر چاه های ری از شوش و نواب سرچشمه می گیرد، این امر توسط آب منطقه ای مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و مستند است.

وی افزود: ۶۲ مورد مرکز ترک اعتیاد به ری آمده اند، زندان ها و تصفیه خانه ها و همه مسائل و مشکلات تهران در ری است و مظلومیت ری با ۷۰۰۰ سال قدمت در این نکته است، که ابا داریم شورای شهر تهران، ری و تجریش بگوییم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *