دانش آموز روستای قمصر رتبه دوم مسابقات علمی کشوری را کسب کرد

ابوالفضل پیریایی دانش‌آموز روستای قمصر رتبه دوم کشوری مسابقات علمی برای همه را در زمینه ساخت کلیپ آزمایشگاهی به خود اختصاص دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ مسئول پژوهش‌سرای دانش‌آموزی کاوش کهریزک گفت: پژوهش‌سرای دانش آموزی بستر مناسبی است برای تحقیق و پژوهش دانش‌آموزان و اگر بتوانیم دانش‌آموزان را پژوهش محور، تربیت کنیم گام مؤثری در این راه برداشته‌ایم .
ابوالفضل پیریایی دانش آموز پایه هشتم روستای قمصر از پژوهش سرای دانش آموزی کاوش منطقه کهریزک توانست رتبه دوم کشوری مسابقات علم برای همه را در زمینه ساخت کلیپ آزمایشگاهی به خود اختصاص دهد.
بررسي سرعت واکنش پذیری عناصر قلیایی و خاکی
ابوالفضل پیریایی در ادامه این نشست خبری، با اشاره به تهيه كليپ آموزشي سرعت واکنش پذیری عناصر قلیایی و خاکی به برای شناخت بهتر دانش آموزان و ارسال آن به مسابقات كشوري، تصریح کرد: این آزمایش با استفاده از سه عنصر لیتیم، سدیم و پتاسیم در مایع بوتانل انجام شد.
این دانش آموز پایه هشتم كه رتبه دوم مسابقات كشوري علم براي همه راكسب كرد، بر لزوم استفاده از مایع بوتانل و واکنش پذیری عناصر با این مایع اشاره کرد و افزود: در این آزمایش از آب استفاده نشد، چرا که آب باعث انفجارهای کوچک و تولید گازهای سمی می‌شود و یا عناصر به دیواره ظرف می‌چسبند که باعث خطای دید می‌شوند ولی ترکیب سه عنصر یاد شده با بوتانل کمی دیرتر واکنش نشان می‌دهد.
وی در خاتمه تصریح کرد: تهیه این کلیپ باعث شناخت بهتر دانش آموزان از عناصر خواهد شد و این که چه عناصری با چه موادی می توانند واکنش دهند و از این طریق می توان در زندگی روزمره و شناخت وسایل استفاده کرد.
مجموعه دهیاری و شورای اسلامی قمصر این موفقیت بزرگ را در ابتدا به ایشان و خانواده محترم پیریایی و اهالی روستای قمصر تبریک می گوید و برای ایشان آرزوی موفقیت روز افزون را دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *