بخشدار کهریزک؛

نهضت کاشت ۱۸۰۰۰ درخت در سطح بخش کهریزک

با توجه به آلودگی مستمر هوا در بخش کهریزک و لزوم پیش بینی راهکارهای کاهش آلودگی هوا، بایستی با کاشت نهال و مدیریت و نگهداری از درختان و ایجاد فضای سبز، زمینه کاهش آلودگی هوا در بخش کهریزک را فراهم نمود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ جلسه نهضت کاشت درخت با محوریت کاهش آلودگی هوا با حضور توکلی کِجانی بخشدار کهریزک، نمایندگان ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری، شهرداری های کهریزک و باقرشهر و دهیاران در سالن جلسات بخشداری کهریزک برگزار شد.
در این جلسه توکلی کِجانی بخشدار کهریزک توسعه فضای سبز در بخش کهریزک را بسیار مهم برشمرد و افزود: با توجه به آلودگی مستمر هوا در بخش کهریزک و لزوم پیش بینی راهکارهای کاهش آلودگی هوا، بایستی با کاشت نهال و مدیریت و نگهداری از درختان و ایجاد فضای سبز، زمینه کاهش آلودگی هوا در بخش کهریزک را فراهم نمود.
ایشان میزان آلایندگی در بخش کهریزک را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد: در گذشته بخش کهریزک آب و هوایی بسیار مطلوب داشت به طوریکه درختان میوه در این بخش ثمردهی بالایی داشت ولی متأسفانه اکنون بخش کهریزک به انبار ضایعات و پلاستیک تبدیل شده است.
در ادامه جلسه حاضرین در خصوص بررسی کاهش آلودگی هوا با محوریت کاشت نهال به بحث و گفتگو پرداختند که طی آن مصوب گردید که تا پایان سال جاری 18000 اصله نهال توسط شهرداری ها و دهیاری ها در سطح بخش کهریزک کاشته شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *