امام جمعه باقرشهر؛

روش و منش رهبری در موضع گیری های سیاسی برای ما حجت است/بعضی از سخنرانان و تریبون داران زحمات را نادیده می گیرند

امام جمعه باقرشهر با تاکید بر اینکه روش و منش رهبری در موضع گیری های سیاسی برای ما باید درس باشد، اظهار داشت:اگر بخاهیم منصفانه قضاوت کنیم باید مثل رهبری موضع گیری کرده و عین فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما حجت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز ، امام جمعه باقرشهر با تاکید بر اینکه روش و منش رهبری در موضع گیری های سیاسی برای ما باید درس باشد، اظهار داشت:اگر بخاهیم منصفانه قضاوت کنیم باید مثل رهبری موضع گیری کرده و عین فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما حجت است.

DSC_0856

آیت الله سید احمد موسوی در بخش اول سخنان خود با اشاره به میلاد با سعادت امام حسن عسگری(ع) و عرض تبریک به ساحت مقدس امام زمان(عج) و تمام شیعیان عالم گفت: آیات و روایات زیادی پیرامون بحث تقوا وجود دارد و خداوند و ائمه در جاهای مختلف مردم را به تقوا دعوت کرده اند.

وی افزود: ملاک ارزش انسان ها در نزد پروردگار تقوا است و کسی نزد خداوند متعال درجه بالاتری دارد که از نظر تقوا کامل تر و بالاتر باشد.

امام جمعه باقرشهر ضمن اشاره به یکی از احادیث امام حسن عسگری(ع) پیرامون تقوا، افزود:همه شما را به ترک محرمات و اجتهاد و تلاش برای خداوند ، خلوص نیت ، راستگویی در گفتار و ادای امانت توصیه می نمایم که این ها به فرموده امام حسن عسگری (ع) عین تقوا و مکارم اخلاقی است.

خطیب جمعه بخش کهریزک در بخش دیگری از سخنان خود وفات حضرت معصومه (س) را نیز تسلیت عرض نمود و تصریح کرد:حضرت فاطمه معصومه(س) در دهم ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری در شهر قم از دنیا رفتند.

وی با اشاره به مقام و منزلت بالای ایشان افزود: امام رضا(ع) که برادر بزرگ ایشان می باشند در حدیثی می فرمایند: هرکسی که خواهرم را درک کرده و به زیارت وی در قم برود انگار مرا زیارت کرده است و بهشت بر او واجب می شود.

سید احمد موسوی افزود: اسم ایشان فاطمه است و معصومه لقبی است که به خاطر معصوم بودن و پاکدامنی و عفیف بودن ایشان نسبت داده اند و عظمت حضرت معصومه به خاطر همین بدون گناه بودن و مقام بالای قرب الهی ایشان است.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه معصومه(س) الگوی کاملی برای زنان و دختران جامعه امروزی است و دختران و زنان جوان ما باید به ایشان در امورات مختلف اقتدا کرده و ایشان را الگوی خود بدانند.

آیت الله موسوی در خطبه دوم خود با اشاره به نامه ریاست جمهوری به مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و پاسخ ایشان اظهار داشت: حسن روحانی بعد از اجرای برجام نامه ای به رهبر نوشته و ۱۱ دستاورد برجام را در آن نامه ذکر کرده و از رهبر و ملت تشکر نمود.

خطیب جمعه بخش کهریزک با اشاره به خرسندی و خوشحالی رهبری از عقب نشینی و رفع تحریم ها ، تصریح کرد:مذاکرات زیر نظر رهبری صورت گرفت و ایشان نیز رضایت و خرسندی خود را در آن نامه نشان دادند اما عده ای می خواهند این دستاورد مهم را زیر سوال ببرند.

موسوی افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری برای این دستاورد ها خون دل ها خورده شده و هزینه ها داده شده است ولی بعضی از سخنرانان و تریبون داران این زحمات را نادیده گرفته و منصفانه قضاوت نمی کنند.

وی ادامه داد:همه باید بفهمیم که در موضع گیری های سیاسی روش و منش رهبری برای ما باید درس باشد و باید مثل رهبری فکر کنیم و انصاف را در سخنان و نظرات خود رعایت کرده زیرا فرمایشات مقام معظم رهبری حجت است.

امام جمعه باقرشهر مقاومت ملت ایران در برابر تحریم ها، تلاش دانشمندان هسته ای و کوشش خستگی ناپذیر مذاکره کنندگان را سه عامل خرسندی رهبری دانست و اظهار داشت:تمام سه موارد فوق دست به دست هم داد و دشمن را مجبور به عقب نشینی کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بخش دیگری از نامه خود تذکراتی را به ریاست جمهوری و تیم مذاکره کننده دادند که « مراقبت جهت اجرای کامل تعهدات طرف مقابل ، حل مشکلات اقتصادی در گرو اقتصاد مقاومتی و توصیه به مقاومت و ایستادگی» از جمله مهم ترین آن ها بود.

آیت الله سید احمد موسوی در پایان با اشاره به درد امروز دنیای اسلام گفت:متاسفانه در زمان حاضر دولت هایی هستند که ادعا می کنند مسلمان واقعی هستند اما خودشان خروارها بمب روی سر مسلمانان سایر کشورها ریخته و جنایات زیادی را مرتکب می شوند که این درد اصلی دنیای اسلام امروز است و سراسر مسلمانان جهان باید بدانند که به ندای سایر مسلمانان پاسخ مناسب دهند.

گفتنی است نماز جمعه این هفته باقرشهر با حضور پرشور مردم شهیدپرور و انقلابی باقرشهر،کهریزک و نواحی اطراف ، مهندس موسوی بخشدار کهریزک و مهندس پناهنده رئیس اداره ورزش و جوانان باقرشهر همراه بود و ساعت ۱۴ بعد از ظهر به پایان رسید.

انتهای پیام/ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *